Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, w00x said:

Ресетни си браузъра тогава.

Uninstall и наново да го инсталирам ли имаш предвид? Че иначе да го затворя и отворя пробвах много пъти и с рестарт на пц-то - нулев резултат :)

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2019 at 10:21 PM, Mockingbird said:

Ако не са сработвали поради претоварване или късо им няма нищо.... Освен ако не са използвани като товарови прекъсвачи.... все пак имат и определена механична износоустойчивост. 

 

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям нова тема в мрежовия раздел, ще питам тук.

Имам някакъв проблем с мрежата. Мисля, че е в кабелите, но може и да е в рутера.
Поръчах си Китайски cat 6 flat мрежови кабели. Накачих си 4 от устройствата с тях към рутера и всичко си работи. Тествал съм ги с машинка, за да видя дали си функционират.
Проблемът е следния:

При онлайн игра от компютъра се губят пакети. Първо мислех, че е Интернета, но не беше. Имах General Failure на пингове към Google. Разкачих мрежовия кабел и го закачих отново - и се оправи.
После пуснах пинг към рутера. Всичко си върви без проблем в продължение на часове. Като влезна в играта обаче, след няколко минути пакетите до рутера започват да изчезват. Проблема е, че не си спомням дали бях навързал новите кабели когато започнах да изпитвам проблема или го имах и със старите.
Днес, след като ми прекъсна, сложих стария кабел и 4 часа нямах никакъв проблем.

Въпросът ми е: Може ли един лош кабел да причинява тотална загуба на връзка между рутер и компютър само и единствено при игра на игри онлайн? При стрийминг, нормална интернет работа, стрийминг от компютъра на други устройства в мрежата - няма проблем. Но като пусна игра - започвам да губя пакети всеки 10-15 минути, което се отразява във висок пинг и прецакана връзка.

Рутера ми прави някви мизерии и не мога да преценя дали не е и в него проблема. Ако си беше наред щях да съм убеден, че е в кабела или някой драйвер.

 

Link to comment
Share on other sites

има вероятност новият ти плосък кабел при инсталацията или при пренос/превоз да е прегънат, съответно по закона за вселенската гадост пък точно активните чифтове са загубили симетрия. пробвай с друг плосък да видиш има ли разлика.

другата вероятност е да ти плава "земята" съответно екрана на кат.6 да е тука-има-тука нема, ако въобще е свързан - няма да е първия китайски кат.6 с пластмасов конектор без екран. и двете се проявяват в скоростта на пренос на пакетите + повишаване на BER-а. ТСП трафик-а ще си минава, защото ще си коригира грешките макар и с незабележимо забавяне.

а след като си изолирал проблема до кабела между рутера и ПЦ-то защо се чудиш за други проблеми? решавай ги като се появят, ако се появят.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

За да не отварям нова тема в мрежовия раздел, ще питам тук.

Имам някакъв проблем с мрежата. Мисля, че е в кабелите, но може и да е в рутера.
Поръчах си Китайски cat 6 flat мрежови кабели. Накачих си 4 от устройствата с тях към рутера и всичко си работи. Тествал съм ги с машинка, за да видя дали си функционират.
Проблемът е следния:

При онлайн игра от компютъра се губят пакети. Първо мислех, че е Интернета, но не беше. Имах General Failure на пингове към Google. Разкачих мрежовия кабел и го закачих отново - и се оправи.
После пуснах пинг към рутера. Всичко си върви без проблем в продължение на часове. Като влезна в играта обаче, след няколко минути пакетите до рутера започват да изчезват. Проблема е, че не си спомням дали бях навързал новите кабели когато започнах да изпитвам проблема или го имах и със старите.
Днес, след като ми прекъсна, сложих стария кабел и 4 часа нямах никакъв проблем.

Въпросът ми е: Може ли един лош кабел да причинява тотална загуба на връзка между рутер и компютър само и единствено при игра на игри онлайн? При стрийминг, нормална интернет работа, стрийминг от компютъра на други устройства в мрежата - няма проблем. Но като пусна игра - започвам да губя пакети всеки 10-15 минути, което се отразява във висок пинг и прецакана връзка.

Рутера ми прави някви мизерии и не мога да преценя дали не е и в него проблема. Ако си беше наред щях да съм убеден, че е в кабела или някой драйвер.

 

 

 

А старите ти кабели къде са? Сложи тях - ако има проблем, съответно не е кабел, ако няма - китайската пръчка е.

Link to comment
Share on other sites

Сега съм сложил стария и ще видя как е.
Просто не съм очаквал, че кабел може да е причината за тотално губене на връзката с рутера само при игра на игри онлайн.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от състава им. Ако са алуминиеви, може да ти създават грижи. Дължината и кримпването също са важни. 

Link to comment
Share on other sites

Ами да уж. Върховете на жичките стигат до края. Както споменах, тествах ги с тестер за кабели. Всичко си е окей.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, според мен ти е нещо с рутера. Не се справя с гигабитова(даже отгоре) връзка явно. Много са къси кабелите за да е от тях проблема. Друг момент е със стандарта. Има обратна съвместимост, но все пак cat6 има малко по - различни параметри от cat5. Има шанс от това да е. Иначе какви странности съм забелязвал по мрежите. Всичко можеш да очакваш да се окаже.

 

edit:

Можеш да пробваш ръчно да зададеш на каква скорост да ти се вързва мрежовата карта. Това като начало. Трябва да погледна и някои от другите параметри да се пипнат малко. Какво ти е дъното?

Link to comment
Share on other sites

Малко помощ с превода. Нещо не мога да го схвана това, особено частта с "pilot wire". 

After modification, the product will be controllable with the pilot wire heating modes, but will be removed from Apple Home. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

Малко помощ с превода. Нещо не мога да го схвана това, особено частта с "pilot wire". 

After modification, the product will be controllable with the pilot wire heating modes, but will be removed from Apple Home. 

Ако дадеш и контекста на това изречение и кажеш за какъв продукт става въпрос ще е по-лесно :)

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mockingbird said:

Малко помощ с превода. Нещо не мога да го схвана това, особено частта с "pilot wire". 

After modification, the product will be controllable with the pilot wire heating modes, but will be removed from Apple Home. 

 

Pilot wire е нещо специфично за електроинженерството. Аз лично не знам какво означава, но може да му видиш снимка в гугъл, ако на теб ти говори нещо.

Link to comment
Share on other sites

Чрез pilot wire се управляват ел. отоплителни уреди. Един вид като термостат.... Но е много специфичен термин и не се сещам на нашенски как е...да го ева.... 

Link to comment
Share on other sites

Ако майчинството се гледа 12 месеца назад, какво става ако осигуровките през тези 12 месеца не са на една и съща заплата? И може ли да се доплати за стари месеци, за да се изравнят всички?

Link to comment
Share on other sites

18 месеца назад гледат, скоро говориха даже, че ще го правят 24 месеца. Нищо не можеш да доплащаш, още повече за стари месеци. 

 

Иначе е нормално да не са на една заплата осигуровките, усредняват ги и получват дневно възнаграждение. По време на майчинството, всеки месец се гледат колко работни дни са и се умножава по дневното възнаграждение за да се получи цялата сума. Ако е под минимума, се изплаща минимума, ако ли не се плаща колкото се получава. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...