Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Еее ненаядоха се! Това вече е чиста подигравка! Само като се замисля как ще се друсам 40км с 90 и автоматично сменям маршрута. Другата подигравка са магистралите. Тия дни се разходих до Самоков. На отиване по магистеалата и после през Ихтиман..няма.толкова напукан асфалт на вълнички. Викам си на връщане през Боровец сигурно е по-добре, същата работа плюс изровени ями посока Пловдив. Очаквайте в началото на сезона Своге 2.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Своге 2 не знам, но на пътя между Кричим и и Михалково каквтио неща могат да се случат... Косата да ти настръхне. И там каквото пада ще пада 100-на метра като в ЯкшАн филм... Отделно пък в дъжд не бих карал никога - някои от падналите канари, които видях стигаха кубик... 

Link to comment
Share on other sites

Еее ненаядоха се! Това вече е чиста подигравка! Само като се замисля как ще се друсам 40км с 90 и автоматично сменям маршрута. Другата подигравка са магистралите. Тия дни се разходих до Самоков. На отиване по магистеалата и после през Ихтиман..няма.толкова напукан асфалт на вълнички. Викам си на връщане през Боровец сигурно е по-добре, същата работа плюс изровени ями посока Пловдив. Очаквайте в началото на сезона Своге 2.

Този маршрут го минах през август. Пътят от Боровец до Костенец наистина е някакъв ужас. Обаче още по-зле е пътя от Дупница до Самоков. Единственото свястно нещо са десетте километра нов асфалт от Самоков до Боровец. Преди това обаче минах по маршрута Пазарджик-Велинград-Юндола-Банско. Този целия път (след циганията в Пазарджик разбира се) е много добър и мазен. Обаче най-лошия път, през който минах през тази обиколка беше от Копривщица до Пазарджик. На места след Стрелча в посока Пазарджик е направо лунен пейзаж, но и отсечката от Копривщица до Стрелча е някакъв кошмар, което ме учуди, защото Копривщица е свързана с останалия свят с всичко на всичко точно два пътя. Другият насевер към подбалканската магистрала за София е в добро състояние, явно софиянци го поддържат.  :)

 

Своге 2 не знам, но на пътя между Кричим и и Михалково каквтио неща могат да се случат... Косата да ти настръхне. И там каквото пада ще пада 100-на метра като в ЯкшАн филм... Отделно пък в дъжд не бих карал никога - някои от падналите канари, които видях стигаха кубик... 

Добро утро, мисире! Този ЯкшАн е от памти века там по въпросния маршрут, хеле пък в дъждовно време. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Добро утро, мисире! Този ЯкшАн е от памти века там по въпросния маршрут, хеле пък в дъждовно време. :lol:

 

Ами аз бях стигал само до яз. Въча преди няколко години и далеч не беше такъя кошмар, мисир... А сега на връщане особено всичко беше в паднали камъни, като на места имаше еднопосочно движение заради паднали такива, които така и никой не прибира.

 

Пътят от Кричим до Михалково ще минава цялостна реконструкция. Даже не знам дали не започна.

 

От това, което видях в края на август нищо не е започнало и не виждам да започва - те дори не събират падналите камъни със седмици, може би и месеци... Иначе от Михалково към Девин пътя е направен отлично. 

 

Най-ужасяващи са острите завои над яз. Въча без каквато и да е мантинела. Често и на места без грам видимост. Едно влизане с непремерена по-висока скорост и/или не дай Боже проблем със спирачките и полета там е гарантиран. Шансовете за оцеляване са нула. А пък с практиката да се наемат всевъзможни дебили за шофьори на ТИР-ове, на път към Девин три пъти при излизане срещу мен от остър завой камионът е в моето платно с метър. И с очевидно превишена за обстановката скорост. Място за бягане няма. Ако отсреща е голяма кола - камион или автобус - челният удар е гаранция. Другата опция е кратък и последен полет с прекрасна гледка и размазване в скалите над язовира...  

Link to comment
Share on other sites

Предният ми рег. номер на колата хвана крака. Някой знае ли дали се плаща глоба и какво се случва с гражданска, технически и винетката, след смяна на номерата?

Link to comment
Share on other sites

Предният ми рег. номер на колата хвана крака. Някой знае ли дали се плаща глоба и какво се случва с гражданска, технически и винетката, след смяна на номерата?

Пререгистрация,глоба няма.Гражданската отговорност си важи но е добре да направиш анекс при застрахователя защото на сайта на ГФ няма да излиза коректно,съответно ако те спрат някъде кат ще се обяснявате излишно.Винетка и гтп не ги пипаш,важат си без да правиш нищо.За спорни ситуации на пътя си направи едно копие на стария голям талон.

Link to comment
Share on other sites

Пререгистрация,глоба няма.Гражданската отговорност си важи но е добре да направиш анекс при застрахователя защото на сайта на ГФ няма да излиза коректно,съответно ако те спрат някъде кат ще се обяснявате излишно.Винетка и гтп не ги пипаш,важат си без да правиш нищо.За спорни ситуации на пътя си направи едно копие на стария голям талон.

Мерси, ще го имам в предвид.

Link to comment
Share on other sites

Бърз въпрос.

Някой има ли идея как върви средно квадратът външна изолация с 5см стиропор?

Крайната цена ме интересува.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Някой тук преди време предлагаше Osram крушки. Не мога да се сетя кой беше, но да попитам все пак. Цена за Osram Night Breaker Unlimited Xenarc - D1S. 2 крушки ми трябват.

Link to comment
Share on other sites

Аз бях, ама вече не се занимавам. Потърси из нета, че по магазините (физическите) са доста скъпи...

Ясно. Аз намерих на много добра цена в Германия, но исках да попитам за всеки случай и тук.
Link to comment
Share on other sites

Лятното май е по-добре. Иначе зимата прекалено рано се стъмва.

Според мен обаче, трябва да остане това, което приемат и в останалите страни в Европа. Някакси няма да е яко да сме +1 час от Германия, но +2 часа от Франция, или пък Франция да е с нашето време. Това ако някой не тропне с крак и не вземе предвид болшинството от държавите де. Защото ако всеки си избере сам за себе си, ще настане тотална анархия.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно на него ще се спрат ако се стигне до премахване на смяната на времето.

Премахването на смяната е факт. Няма да има повече сменяне. Остава обаче под въпрос на какво време ще се спрат нашите олигофрени в парламента.
Link to comment
Share on other sites

Премахването на смяната е факт. Няма да има повече сменяне. Остава обаче под въпрос на какво време ще се спрат нашите олигофрени в парламента.

Това значе ли, че всеки който не е съгласен с лятното часове време е олигофрен...или путлерист?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък да питам... щот може да съм недоразбрал нещо в изказването на Иван за изгревите и залезите и до кога щяло да бъде светло зимата...

От кога часовото време започна да влияе върху наклона на земната ос и орбитата на планетата? Щото е абсолютен факт, че лятото слънцето изгрява по-рано и залязва по-късно, а зимата е на опаки. И това по никакъв начин не се влияе от измислени мерни единици, жонглирането с тях и пустоумието на някакви псевдо европейски псевдо депутати.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Това значе ли, че всеки който не е съгласен с лятното часове време е олигофрен...или путлерист?

Аз говорех за депутатите, но може да го приемеш и за всички които не искат да запазят лятното часово време ;).

 

Аз пък да питам... щот може да съм недоразбрал нещо в изказването на Иван за изгревите и залезите и до кога щяло да бъде светло зимата...

От кога часовото време започна да влияе върху наклона на земната ос и орбитата на планетата? Щото е абсолютен факт, че лятото слънцето изгрява по-рано и залязва по-късно, а зимата е на опаки. И това по никакъв начин не се влияе от измислени мерни единици, жонглирането с тях и пустоумието на някакви псевдо европейски псевдо депутати.

Говоря за съвсем друго нещо. Работното време не се променя на хората(повечето) независимо от сезона. Лятното часово време се харесва на повечето хора. Всъщност точно това, че е някаква измислена мерна единица не го прави стандарт. Аргумента на много хора е, че зимното време било стандартно! От гледна точка на удобствното смятам, че лятното е по - добре.
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми лаптоп,старата ми и вярна Тошиба вече сдава багажа...та насочил съм се към нещо такова ->http://rmania.net/laptopi-ibmlenovo--thinkpad-t520-core-i7-2670qm-quadro-nvs4200m-camera-2623.html

 

Отдавна не следя тоя тип хардуер,не ми трябва свръх бърза машина,повече ми трябва надеждност...някой с мнение :-)

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми лаптоп,старата ми и вярна Тошиба вече сдава багажа...та насочил съм се към нещо такова ->http://rmania.net/laptopi-ibmlenovo--thinkpad-t520-core-i7-2670qm-quadro-nvs4200m-camera-2623.html

 

Отдавна не следя тоя тип хардуер,не ми трябва свръх бърза машина,повече ми трябва надеждност...някой с мнение :-)

Диска е малък, паметта е малко, няма SSD.Всичко това е сменяемо, но е допълнително занимавка. 

Link to comment
Share on other sites

Дядо Пламен да не се е заровил дълбоко в дебрите на Родопите? Че имам едно питане за него на лично.

 

П.С. Той стана вече като древните мислители, дето като ти трябва съвет, то трябва да бродиш през девет гори в десета, през девет реки в десета, през девет планини в десета...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...