Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

N1 се водят леки автомобили, предназначени за товарни превози. Вариант - А Заводски произведени с товарно отделение с увеличен обем за сметка на задните седалки. Вариант - Б Преработени в такива. И това изобщо не означава, че премахването на колан или временното демонтиране на задни седалки прави колата годна за пререгистрация като N1.

 

 

Неговата е Опел Мерива и чакаше известно време документ/сертификат от Германия за да я регистрира като N1. По-вероятно да е вариант Б, но се води 4 местна.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли къде в Пловдив (строителен магазин, хипермаркет, борса) може да се закупи GBC Hidrostop течна гума и по принцип продуктите на GBC? 

 

gbc.jpg

Edited by tracker
Link to comment
Share on other sites

Някой да има познат, телефон на човек/бригада за редене на тротоарни плочки? Искам да ми оправи двора, че нямам време и това да правя.

 

 

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Потърси в конрад или метро. Hama е една от фирмите, които предлат смислени решения.

 

Ако си притенциозен по отношение на качеството, то може да се насочил към aculite - имат варианти и за домашни метеостанции.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

-Здравейте.

Интересува ме мнение за два отоплителя. Единият ме интересува на майтап (Handy Heater) и информация за този нов тип "лъчисто" инфрачервено отопление. Някой ползвал ли ги е и може ли да ми даде мнение, съвет, препоръка за покупка, разход спрямо климатик, плюсове/минуси.

Благодаря ви.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Здравейте . Имам едно телефонче ( Meizu MX5 ) със спукан дисплей , но другото сякаш си му работи , някой има ли идея за сервиз който да предлага ремонт на тези телефони ?

Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

идва сезонът на почивките в планината, на СПА процедурите. Препоръчайте някое място, аз имам идеи, но ми се иска да не пропусна някое от последните години-две, което си струва. Става въпрос за 3-4 нощувки, не повече от 6 човека. Предполагам хотелите около ски-пистите са по-скъпи, а мисля, че ски няма да се карат, тоест уединението в планината, селцето е предимство, но не задължително. Просто е една идея по-комфортно и релаксиращо. Но, ако хотелът наистина си струва, може и да е на по-централно място. Да има закрит басейн (най-добре и топъл открит).

Link to comment
Share on other sites

-Здравейте.

Интересува ме мнение за два отоплителя. Единият ме интересува на майтап (Handy Heater) и информация за този нов тип "лъчисто" инфрачервено отопление. Някой ползвал ли ги е и може ли да ми даде мнение, съвет, препоръка за покупка, разход спрямо климатик, плюсове/минуси.

Благодаря ви.

Какви са тези Handy Heaters? Можеш и сам да си отговориш когато му погледнеш параметрите.

 

 

 

Здравейте . Имам едно телефонче ( Meizu MX5 ) със спукан дисплей , но другото сякаш си му работи , някой има ли идея за сервиз който да предлага ремонт на тези телефони ?

Бих ти препоръчал да си поръчаш нов дисплей от Китай и след това някой твой познат да го смени. Почти за всеки телефов има клипчета в youtube как да се ремонтира. Не е кой знае колко сложна работа. Просто се разглобява телефона и се слага новият дисплей. На някой модели е супер лесно, на други си иска малко разглобяване. В общи линии е доста болтчета и няколко лентови кабела. Все пак е добре да го прави човек който не е с 2 леви ръце.

 

 

Привет,

 

идва сезонът на почивките в планината, на СПА процедурите. Препоръчайте някое място, аз имам идеи, но ми се иска да не пропусна някое от последните години-две, което си струва. Става въпрос за 3-4 нощувки, не повече от 6 човека. Предполагам хотелите около ски-пистите са по-скъпи, а мисля, че ски няма да се карат, тоест уединението в планината, селцето е предимство, но не задължително. Просто е една идея по-комфортно и релаксиращо. Но, ако хотелът наистина си струва, може и да е на по-централно място. Да има закрит басейн (най-добре и топъл открит).

Трудно ще намериш хем да е селце, хем да е уединено място и да е с добро СПА. Щом пистите не са проблем, бих ти препоръчал да се насочиш към Велинград. Royal Spa, Infiniti - в тези два съм бил. Доста приятни са им SPA центровете. Във Royal Spa има много хубав фитнес. Във Infiniti практически няма фитнес. И двата имат топли открити басейни, но не стават за плуване. Само за релакс са. Голям кеф е посред зима да се топнеш в тях с приятна напитка в ръка. В Банско има също добър вариант: Grand Hotel Bansko. През зимата обаче не става заради големият наплив покрай пистите. Arte във Велинград също изглежда добре, но все още не съм го посещавал. Всички от споменатите хотели предлагат доста добри процедури, но цените не са много приятни. Доста обаче са големи като размер и не спадат към определението за уединено място. SPA центровете обаче са им с много голям размер и затова ти ги препоръчвам.
Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

идва сезонът на почивките в планината, на СПА процедурите. Препоръчайте някое място, аз имам идеи, но ми се иска да не пропусна някое от последните години-две, което си струва. Става въпрос за 3-4 нощувки, не повече от 6 човека. Предполагам хотелите около ски-пистите са по-скъпи, а мисля, че ски няма да се карат, тоест уединението в планината, селцето е предимство, но не задължително. Просто е една идея по-комфортно и релаксиращо. Но, ако хотелът наистина си струва, може и да е на по-централно място. Да има закрит басейн (най-добре и топъл открит).

Във Велинград може да пробваш освен изброените от netroot и хотел Двореца и Акватоник. В Двореца е най-големият външен топъл басейн, който става за плуване и като е студено, но спато не е особено голямо и вътрешния басейн е малък. 

Link to comment
Share on other sites

Arte във Велинград също изглежда добре, но все още не съм го посещавал. 

 

Не препоръчвам.

Стаята, колкото и просторна и с добър интериор - беше мръсна (по тоалетната чиния беше опикано, а по масата в хола имаше остатъци от кокаин/амфетамин). И това е без дори да се заглеждам особено. За тия пари, мръсна стая е недопустима.

Басейнът беше препълнен с хора. На СПА център не съм ходил. Колегите останаха доволни, но не мога да ти кажа детайли. Не съм по тия преживявания аз.

Половината стаи са с гледка към хълма отзад (стръмен на 40-50 метра от хотела. Можеш да си представиш какво се вижда.) и съответно сервизните помещения на хотела (вижда се един равен покрив между хотела и хълма. Поне някаква площадка или градина да имаше).

За зоните около хотела никой не се е погрижил. Просто едни поля. Зимно време - жълти и кални поля. Дори на територията на хотела няма нищо освен паркинги и една градинка до външния басейн (който не работеше миналата зима).

Храната в ресторанта беше хубава.

Развлеченията бяха някаква шега като се има предвид хотела (билярд, тенис на маса, някаква конзола). Поне можеха да нивелират тенис масата и билярдната маса. Цената на конзолата на час не помня каква беше, но беше нещо налудничаво. При положение, че една стая е 300-400лв на вечер и цената на конзолата се избива само от една нощувка - трябваше да са безплатни.

 

Всичко това е от 9-ти Декември миналата година.

Link to comment
Share on other sites

-Здравейте.Интересува ме мнение за два отоплителя. Единият ме интересува на майтап (Handy Heater) и информация за този нов тип "лъчисто" инфрачервено отопление. Някой ползвал ли ги е и може ли да ми даде мнение, съвет, препоръка за покупка, разход спрямо климатик, плюсове/минуси.Благодаря ви.Какви са тези Handy Heaters? Можеш и сам да си отговориш когато му погледнеш параметрите. Здравейте . Имам едно телефонче ( Meizu MX5 ) със спукан дисплей , но другото сякаш си му работи , някой има ли идея за сервиз който да предлага ремонт на тези телефони ?Бих ти препоръчал да си поръчаш нов дисплей от Китай и след това някой твой познат да го смени. Почти за всеки телефов има клипчета в youtube как да се ремонтира. Не е кой знае колко сложна работа. Просто се разглобява телефона и се слага новият дисплей. На някой модели е супер лесно, на други си иска малко разглобяване. В общи линии е доста болтчета и няколко лентови кабела. Все пак е добре да го прави човек който не е с 2 леви ръце. Привет, идва сезонът на почивките в планината, на СПА процедурите. Препоръчайте някое място, аз имам идеи, но ми се иска да не пропусна някое от последните години-две, което си струва. Става въпрос за 3-4 нощувки, не повече от 6 човека. Предполагам хотелите около ски-пистите са по-скъпи, а мисля, че ски няма да се карат, тоест уединението в планината, селцето е предимство, но не задължително. Просто е една идея по-комфортно и релаксиращо. Но, ако хотелът наистина си струва, може и да е на по-централно място. Да има закрит басейн (най-добре и топъл открит).Трудно ще намериш хем да е селце, хем да е уединено място и да е с добро СПА. Щом пистите не са проблем, бих ти препоръчал да се насочиш към Велинград. Royal Spa, Infiniti - в тези два съм бил. Доста приятни са им SPA центровете. Във Royal Spa има много хубав фитнес. Във Infiniti практически няма фитнес. И двата имат топли открити басейни, но не стават за плуване. Само за релакс са. Голям кеф е посред зима да се топнеш в тях с приятна напитка в ръка. В Банско има също добър вариант: Grand Hotel Bansko. През зимата обаче не става заради големият наплив покрай пистите. Arte във Велинград също изглежда добре, но все още не съм го посещавал. Всички от споменатите хотели предлагат доста добри процедури, но цените не са много приятни. Доста обаче са големи като размер и не спадат към определението за уединено място. SPA центровете обаче са им с много голям размер и затова ти ги препоръчвам.
Royal spa е много добре

Аз се разочаровах от infoniti

Link to comment
Share on other sites

В Акватоник съм бил преди 5 години, впечатленията са повече от добри. Истината е, че се откриха още доста места и са с доста по-големи пространства. Опция е.

Явно мненията се припокриват. Чувал съм добри отзиви и за "Стримон" в Кюстендил.

Някой да има впечатления от "Сейнт Джордж" в Банско?

 

Относно регистрацията на кола - не проверяват почти за нищо, дори в момента ремонтират самите канали там и при наплив често колите минават бързо, бързо, единствено се проверяват VIN, документи и прочие. Много тъжна гледка е КАТ Пловдив, но това го знае всеки. Смея да твърдя, че това е най-долната и гнуса институция в България с десетки хиляди простотии и абсурди ежеминутно.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има познат, телефон на човек/бригада за редене на тротоарни плочки? Искам да ми оправи двора, че нямам време и това да правя.

имаш лс.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея как мога да изтрия цялата памет на телефон ( Meizu MX5 ) който е с пукнат дисплей , демек няма как да влизам по каквито и да е менюта . Но искам да изтрия не само снимки , а и хронологии и тн .

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея как мога да изтрия цялата памет на телефон ( Meizu MX5 ) който е с пукнат дисплей , демек няма как да влизам по каквито и да е менюта . Но искам да изтрия не само снимки , а и хронологии и тн .
Ако е вързан към профил на Google от там може. Това е възможно с цел предпазване на лични данни при кражба.
Link to comment
Share on other sites

А дали има начин да разбера дали самия телефон работи , за да знам дали да му взема нов дисплей . Единствените признаци са че извибрирва като натисна копчето за пускане , както и издава някакви звуци при друго , също и свири алармата . Но екрана е чисто черен и няма грам светване , като над екрана присветква бяла светлина . Но в началото когато се пукна диспея можех да го вържа към лаптопа а сега в началото го намери но не успя да се свърже , след което лаптопа даже не реагира на телефона като го свържа с USB .

Link to comment
Share on other sites

А дали има начин да разбера дали самия телефон работи , за да знам дали да му взема нов дисплей . Единствените признаци са че извибрирва като натисна копчето за пускане , както и издава някакви звуци при друго , също и свири алармата . Но екрана е чисто черен и няма грам светване , като над екрана присветква бяла светлина . Но в началото когато се пукна диспея можех да го вържа към лаптопа а сега в началото го намери но не успя да се свърже , след което лаптопа даже не реагира на телефона като го свържа с USB .
Не реагира най-вероятно, защото на дисплея има някакво съобщение или питане. Поне таблета ми е така. Сега се сещам за 2 варианта.

1. Във въпросният гугъл профил би трябвало да пише дали телефона е онлайн или не.

2. Чувал съм, че има програми, които могат да контролират телефона през компютър. Един вид да виждаш дисплея на телефона си само че на компютър. Пробвай да потърсиш такъв.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...