Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Find My Device на Гугъл.

Питах, защото като потърсиш устройството, на устройството изписва, че локацията е била изискана от някой. Та ако целта е да следиш телефона инкогнито - няма да ти свърши работа.

 

Това е първото което пробвах,но целта му е да си намериш устройството...Не ми върши работа,по скоро нещо такова https://www.life360.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това е първото което пробвах,но целта му е да си намериш устройството...Не ми върши работа,по скоро нещо такова https://www.life360.com/

 

На това пише, че местоположението се активира ръчно. Върши ли ти работа? Ако ти върши работа, просто използвай същата функционалност на Google Maps.

 

----------------------

 

Аз имам 2 въпроса също.

 

Някой знае ли къде мога да купя такъв удължител за радио антена в Пловдив? Трябва ми, защото оригиналната антена на един автомобил не влиза в конектора за антена на радиото.

 

https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21009152

car_004_aa3_1081.jpg

 

https://www.cable.bg/kabel.php?products_id=21002732

 

21002732.jpg

 

Пробвах Викиват - няма.

 

----------------------------------

 

Въпрос втори. Пералнята вибрира при центрофуга и ме дразни. Вибрира, откакто е сложена нова.

Не се клати като я натисна в ъглите и е нивелирана. Като стъпна до нея с единия крак, звука на вибрацията се променя, което ме кара да мисля, че е от плочките, които са стари и най-вероятно вече са се поотлепили малко или много.

 

Ще свършат ли работа онези гумени тампони, които се слагат под 4-те крака, за да оберат вибрациите? Ако не, има ли някакво друго възможно решение?

 

Ето такива:

a972f72ded5f8cc0a9e06db20d360220.jpg

Link to comment
Share on other sites

За проблема с пералнята - ако не представлява проблем с гаранцията, те съветвам да е отвориш и да затегнеш болтовете на противотежестите, по-специално тази тежест върху барабана.

 

Може да ползваш и от онази синя паста, която предотвратява болта да се саморазвие от вибрациитв.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Никаква идея нямам къде се намира това или как изглежда.

 

Горната противотежест е парче полимерен бетон завито с няколко винта за барабана. Някои модели имат също допълнителни подобни тежести около предната врата. 

https://www.youtube.com/watch?v=uKBy-9NEF5A

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Горната противотежест е парче полимерен бетон завито с няколко винта за барабана. Някои модели имат също допълнителни подобни тежести около предната врата.

https://www.youtube.com/watch?v=uKBy-9NEF5A

Ами моята се тресе така, както се тресе тази, когато човека каза, че е нормално.

 

Забравих да кажа, че ако я натисна в двата предни ъгъла, докато вибрира - вибрациите намаляват значително.

Link to comment
Share on other sites

Ще свършат ли работа онези гумени тампони, които се слагат под 4-те крака, за да оберат вибрациите? Ако не, има ли някакво друго възможно решение?

 

Ето такива:

a972f72ded5f8cc0a9e06db20d360220.jpg

Ще ти помогнат. Само гледай да са колкото може по дебели. Пералнята ще ги сплеска доста.
Link to comment
Share on other sites

Кааакто и да е... бутния един сант напред назад от едната страна докато центрофугира и ще спре, или я навърти от някой край и ще заспи...

Link to comment
Share on other sites

Ами моята се тресе така, както се тресе тази, когато човека каза, че е нормално.

 

Забравих да кажа, че ако я натисна в двата предни ъгъла, докато вибрира - вибрациите намаляват значително.

Ако се тресе докато е пълна с дрехи, то има голяма вероятност болтовете на противотежестта да са се разхлабили. Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Въпрос втори. Пералнята вибрира при центрофуга и ме дразни. Вибрира, откакто е сложена нова.

Не се клати като я натисна в ъглите и е нивелирана. Като стъпна до нея с единия крак, звука на вибрацията се променя, което ме кара да мисля, че е от плочките, които са стари и най-вероятно вече са се поотлепили малко или много.

 

Ще свършат ли работа онези гумени тампони, които се слагат под 4-те крака, за да оберат вибрациите? Ако не, има ли някакво друго възможно решение?

 

 

Изключително голяма е вероятността нито крачета, нито пък ония скъпи подложки да свършат работа... Действително по време на работа се опитай да намериш евентуален баланс, както казва Руми. Но по време на центрофуга не препоръчвам да се опитваш да я буташ. Лангъркане при тия обороти никак не е здравословно.

 

За проблема с пералнята - ако не представлява проблем с гаранцията, те съветвам да е отвориш и да затегнеш болтовете на противотежестите, по-специално тази тежест върху барабана.

 

Може да ползваш и от онази синя паста, която предотвратява болта да се саморазвие от вибрациитв.

 

Ти току що му заговори за ядрена физика!  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Никаква идея нямам къде се намира това или как изглежда.

 

Аха, не се и съмнявам за миг... 

 

===================================

 

Някой знае ли какви са тези безумни задръствания по магистралата и защо има повече полиция по нея, отколкото някога някъде съм виждал? Също така забелязвам, че полицаите спират тежки камиони, на места дори ги отбиват вън от магистралата. Какво е това чудо? 

Link to comment
Share on other sites

От вчера по някое време пак са наслагали малоумните ограничения от 90км. Куки пъкат навсякъде и засичат скорост в движение. Аз вчера май изгорях така близо до Стара загора, че на отиване до морето нямаше ограничения, а след обед на връщане, вече ги бяха издрискали.

Link to comment
Share on other sites

Ей това ми трябва,благодаря :-)

То хубаво, ама... пак машина за пари.

Опитах с Lenovo A1000 на детето - греда. Иска по-нов андроид (за това устройство последния е 5.0). И айде-е-е-е по пързалката.

Къде е смисъла да пускам детето с телефон за 200+ лева?

Link to comment
Share on other sites

 

Никаква идея нямам къде се намира това или как изглежда.

 

 

 

Аха, не се и съмнявам за миг... 

 

===================================

 

Някой знае ли какви са тези безумни задръствания по магистралата и защо има повече полиция по нея, отколкото някога някъде съм виждал? Също така забелязвам, че полицаите спират тежки камиони, на места дори ги отбиват вън от магистралата. Какво е това чудо? 

От няколко години насам неделя или последния празничен д3н спират камиони над 12т от 14 до 20ч да разтвоварят движението.

За малоумното ограничение съм коментирал вече. Като че ли ще минавам по-друг път....

gado, предполагам не си изгорял, те заради камионите седят днес...или поне така се надявам.

Link to comment
Share on other sites

.... gado, предполагам не си изгорял, те заради камионите седят днес...или поне така се надявам.

 

 

Няма такъв филм споко....

Ъхъм... Само дето минах покрай катаджийска (дори не и на Магистрална полиция) кола със старозагорска регистрация. Движеща се с точно 90 по километраж, в която единият олигофрен държеше насочен към предното стъкло ръчен радар. Сигурен съм, понеже минах толкова близо, че видях кирливото по яката на шофиращия.

Та тия именно тъпаци вчера бяха сътворили епично задръстване с малоумщината си. Карах с малко отгоре на тях, та като ме покриха идващите отзад коли, пак си настъпах до 140....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...