Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе хора, аз просто написах какво съм дочул от  тук от там. Нито съм твърдял със сигурност  че ще я затворят нито нищо такова. Вие ми скочихте като че ли съм оня продавач на лаптопи от Габрово..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно е гъз до гъз в посочените села и го твърдя именно защото имам поглед от първо лице. Това, че приятелите ти са доволни, понеже са се махнали от някой претъпкан квартал и 6-7 комшии им се струват нищо, в сравнение с 56-57 в Пловдив, е съвсем друга тема. Просто в тези села простор има само в началото/края или вилните зони. Та, ако ще го пращаш човека да живее в началото/края на селото, го подготви колко прах ще трябва да издиша от строежите на околните нови къщи и като цяло, когато задуха вятър и се вдигне прахолякът наоколо.

 

 

Пъъъъълни глупости! Искаш ли да те заведа в 4-5 къщи в изброените села, от които ще си глътнеш граматиката, ама хората като са искали да им е спокойно, са си взели не парцелче декар, а 3-4-5 за да им е широко и да нямат комшии до прозореца! В тези села, които му предлагаш ти няма съседи ли? Безлюдни ли са? А тази обява, която си показал е доста грозничка селска къща, че и на един чат път до Пловдив - абсурдно далече! Ако толкова искаш спокойствие и гора - вилната зона на Гълъбово е доста по-добър избор, защото е доста по-близо и пак си е в гората... Ти ако ще пътуваш 1 час до града може да си вземеш наистина в някое село около Стара планина!

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Чува се че кариерата щяла да работи до нова година. После я затваряли.

Чува се, че ще я разширяват :) В момента марковлии се готвят за протест.

Link to comment
Share on other sites

Чува се, че ще я разширяват :) В момента марковлии се готвят за протест.

 

То всяко от тези села в подножието на Родопите си има един или няколко от следните проблеми: остаряла инфраструктура, липса на канализация, етнически квартали, прахоляк от кариерата, замърсяване от КЦМ-то, свлачища и т.н...Та, едва ли бихме се насочили на там.

 

Какво ви е мнението за Коматево и Прослав? 

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

То всяко от тези села в подножието на Родопите си има един или няколко от следните проблеми: остаряла инфраструктура, липса на канализация, етнически квартали, прахоляк от кариерата, замърсяване от КЦМ-то, свлачища и т.н...Та, едва ли бихме се насочили на там.

 

Какво ви е мнението за Коматево и Прослав? 

 

Ем... аз лично не бих живял там. Прекалено далеч ми идва от града. Нямам конкретна детайлна обосновка. Просто мен не ме кефят като атмосфера.

Link to comment
Share on other sites

Прослав става - пътната връзка е удобна /Пещерско шосе/, а има и градски транспорт, ако някой няма книжка или кола. Близо си и до магазини и т.н. Коматево - определено не ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

То всяко от тези села в подножието на Родопите си има един или няколко от следните проблеми: остаряла инфраструктура, липса на канализация, етнически квартали, прахоляк от кариерата, замърсяване от КЦМ-то, свлачища и т.н...Та, едва ли бихме се насочили на там.

 

Какво ви е мнението за Коматево и Прослав? 

Прослав си е Ок. Като се има в предвид новото кварталче с еднофамилни къщи... Конкретното кварталче се обитава от средна ръка до заможни хора. Инфра структурата се развива с наистина добри темпове. Газифицирано е. И тотално липсват каквито и да било сивеещо-лилавинеещи малцинствени елементи.

Та тънката ми мисъл е, че към момента се очертава като едно много приятно и тихо за обитаване районче. Имам лични наблюдения  ;)

 

П.п. Ама цените на къщите там може и да не се харесат на болшинството народ.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ако става дума за вляво от Попов, посока Прослав, хубаво е. Братовчед ми живее там, много спокойно, затворен комплекс, сравнително големи апартаменти, цени не знам. Улицата се води "Вегетарианска".

Link to comment
Share on other sites

В коя част на Прослав се намира новия квартал?

По протежение на Пещерско  в посока Кричим и малко на вътре към самия Мичкюр.

Ако можех да си позволя къде 200 и малко на горе К, щях да живея именно там.

Link to comment
Share on other sites

Най-добрия ми приятел е в Коматево, зимата е АД като запалят печките и те удари инверсията. Един пушек се насажда навсякъде и няма мърдане до пролетта.

 

В Прослав до Попов наистина не е зле, ама и там предполагам като духне вятъра и ще те напълни с пушаци от печки по същия начин.

 

Ние имаме къща в Белащица, която седи празна, защото имаме къща и в Пловдив. Има предимства да си в града, но и недостатъци колкото искаш......

Link to comment
Share on other sites

Брей, наистина интересна история. Не знаех, благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...