Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не го знам колко е защитен, ама предпоследния път като бях на изложението лов и риболов в панаира, имаше едни демонстрации със орли ли бяха, соколи ли. Пуснаха ги да си полетят наоколо и по дърветата, после тренировка въртене на примамка и пилето се спуска и я хваща във въздуха. Е така:

 

Ранна подготовка на сокол скитник 3(falco peregrinus brookei)

https://www.vbox7.com/play:85ddbfa8a5

 

п.п. И обясниха колко трудно се гледали - всекидневно с часове трябвало да се общува с тях и да им се обръща внимание, а да се ползват за лов било забранено (по принцип, доколко се спазва е друг въпрос), та затова и тия въртенета "на сухо" :)

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Това са регистрирани животни с документи, уникална тренировка и прочее. Да не говорим какви грижи полага за тях стопанинът им. Комшиите ти имат документи за сокол? Туй верно ли? 

Link to comment
Share on other sites

Някой познат или роднина е бил "на гости", не че лично комшии соколари имаме... Аз даже не съм бил там, защото сега живея в Тракия, но разказаха ми.

Link to comment
Share on other sites

Нео, пиши ми ЛС.

Ясно, благодаря!

Какво стана с Ласков? Свърши ли работа?
Link to comment
Share on other sites

Какво стана с Ласков? Свърши ли работа?

Не успях да отида вчера, че ми се изсипа много работа и не можах да я сколасам. Днес следобед ще правя втори опит да отида, дано да е успешен :) После ще пиша как е минало, в случай, че и на някой друг му се наложи. 

 

Иначе ми казаха и за някакъв Таньо, до новото кръгово на Беломорски, дето уж бил добър, но той пък не работил с уредби Ловато, та ще остане краен вариант, в случай че не се вредя при този Ласков. 

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли наблюдения над китайските навигации с андроид ? Конкретно става въпрос за 8ядрена с 4гиги Рам https://www.aliexpress.com/store/product/Android-6-0-7-Inch-Car-DVD-Player-For-Mercedes-Benz-Sprinter-W209-B200-A180-Viano/317945_32792294518.html?spm=2114.12010612.0.0.214e233650hJc3 Цената е доста примамлича и е plug'n play. 

 

Не очаквай чудеса от звука. Иначе са приятни на вид и вършат работа. Имат всякакви приложения - навигация, телефон, камера за задно виждане. Удобно е, но ако си склонен да направиш компромис с качеството на звука. Съвет - преди да купиш и да се чудиш после що ще правиш, намери някъде в olx тукашни обяви, има хора, които ги вкарват, и се разберете да я пробваш. Дори и да не е точно този модел, пак ще добиеш представа. И като всеки китаец, си е на късмет - някои се развалят, някои карат с години. Но пък имат гаранция(или договорка със seller-a), и китайците обикновено са коректни, ама чакаш по 2-3 месеца.

Edited by __smirnoff__
Link to comment
Share on other sites

Не успях да отида вчера, че ми се изсипа много работа и не можах да я сколасам. Днес следобед ще правя втори опит да отида, дано да е успешен :) После ще пиша как е минало, в случай, че и на някой друг му се наложи.

Точно това щях да ти кажа. На нас не ни се е налагало да ходим скоро, което е добре. Но той слага газовата на Мегана преди 8-9 г., преди 3 г. и на Сценика. Доволни сме. Ама кажи и ти все пак, че различни хора сме :) Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Момчета, някой знае ли физически магазин в Пловдив, в който продават силиконово масло като това?

Става дума за смазване на врати и пр.

9352737g.png

Link to comment
Share on other sites

Момчета, някой знае ли физически магазин в Пловдив, в който продават силиконово масло като това?

Става дума за смазване на врати и пр.

Ако искаш нещо по-качествено и устойчиво от това на снимката, бих те насочил към: http://tandemcycles.com/index.php?route=product/category&path=123 

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, ама кое по-конкретно?

Ползвали сме за врата точно такова като на моята снимка, много сме доволни между другото.

Просто не знаем откъде е купено...

А това моето да знаеш къде да търся?

Благодаря все пак.

Link to comment
Share on other sites

Според вискозитета, който търсите бих ви препоръчал: Грес с тефлон Weldtite (по-гъста) или някоя от сухите смазки с тефлон (по-течна).

Пантите на вратите у нас съм ги минал със тефлонова грес от Welttite и сме изключително доволни. 

Твоята смазка нямам идея къде може да се закупи.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, ще проверя твоите предложения :)

Link to comment
Share on other sites

Галя, предвид електронния ти магазин който посочваш, може да провериш "физическите" му аналози - Викиват (https://vikiwat.com/sprejove.html?page=3) - точно твоята смазка обаче я няма налична.

 

Елимекс - http://www.elimex.bg/search.html?action=&phrase=%D1%81%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0&ProductDetails=1&ProductCode=&CategoryID=0&SearchInSubcategory=1&ManufacturerID=0&ProductPriceFrom=&ProductPriceTo=&ProductClassID=0&ProductAttributes=0&ProductOptions=0&page=1

Макар че с Елимекс внимавай, обади се първо по телефон дали  имат в наличност това което си харесаш.

 

А за врата не става ли кое да е масло, включително картерно, или дори олио/зехтин/вазелин/каквото_намериш_вкъщи?

Link to comment
Share on other sites

Галя

Благодаря първо за информацията.

Второ, става, не че не става и с масло, олио и пр. Просто това сме го пробвали за врати, наистина ни хареса как стават след това. Та сме си решили, че такова търсим. А и е среден вариант между олио и не-знам-си-какво масло от 25 лв. :D

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Галче, що не вземеш течен парафин от аптеката? Хем смазва, хем е екстра за поддържане на кожени обувки зимата, уплътненията на вратите на колата и т.н. и т.н..

Освен това никак не е скъп. 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Галче, що не вземеш течен парафин от аптеката? Хем смазва, хем е екстра за поддържане на кожени обувки зимата, уплътненията на вратите на колата и т.н. и т.н..

Освен това никак не е скъп.

Има и други приложения:

 

https://www.youtube.com/watch?v=u7xSBtexNEA&t=1m56s

Link to comment
Share on other sites

От опит с разни органични вакси (включително и парафин) мога да кажа, че вратите започват да скърцат много гадно...

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

Аз пък щото съм тъпо парче си ползвам керамична грес във флаконче на Спанер.

Разклащаш добре, пръскаш внимателно, остава точно където си го пръснал. А за ментишета на домашни врати, ефектът е вечен  ;)

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да е скъпа смазката. Само трябва хубаво почистване на пантите (със сваляне). Универсална молибденова авто грес "dior" (може би по-нетрайния вариант) или най-обикновено фино машинно масло "селт". Второто слагах на една метална врата на стълбищната площадка, която сигурно не беше смазвана от десетина години. При това само повдигнахме два-три милиметра колкото да може малко да се "налее", и вече 8-9 месеца няма никакви проблеми - върви гладко и тихо.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Брей, колко предложения :)
Ще проучим нещата :)
Благодаря на всички отзовали се :)

Link to comment
Share on other sites

Галче, що не вземеш течен парафин от аптеката? Хем смазва, хем е екстра за поддържане на кожени обувки зимата, уплътненията на вратите на колата и т.н. и т.н..

Освен това никак не е скъп. 

Да не говорим, че зимата като намажеш уплътненията на вратите на колата и няма да се притесняваш дали ще можеш да влезнеш в колата при отрицателни температури :)

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

При пререгистрация в КАТ на кола от друга област, нужно ли е колата да е в перфектен вид? Трябва да си регистрирам една скрап, която има бая ръжди и няма табло, само уреди и копчета. Иначе е в движение, докарал съм си я на ход, технически е изправна(не и дадоха преглед при стария собственик, поради скъсано въже на ръчната), спирачки, окачване - всичко и е ново, само външния вид е леш. Нищо не намерих по въпроса в сайта на КАТ, или по други форуми

Edited by __smirnoff__
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...