Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Коя година това?

Правих ремонт на покрив преди три седмици.На къща. Пренареждане на керемиди, полагане на дишаща мембрана и монтаж на нова "скара" от летви за полагане на керемидите, безшевни улуци и водостоци. Върза се към 50 лева квадрата с материалите....но въпроса е за изолация...вътрешна или външна?

 

Какви керемиди те гонят тебе? Говорим за хидроизолация

Link to comment
Share on other sites

...но въпроса е за изолация...вътрешна или външна?

 

За хидроизолация става въпрос, колега. Без керемиди, улуци и водостоци. Разкриване на покрива, полагане на хартия/мембрана/мушама (както там му казват), и покриване отново.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря! Лошото е, че може и двамата да се нафиркаме на покрива!  :laughing1:  :laughing1:  :laughing1:

За теб е АБСОЛЮТНО сигурно, че ще го направиш! И даже ще си фиркаш, докато човекът цвърчейки в собствен сос се пържи на жегата и те гледа с

мъртвешка искрица в ъгълчето на дясното око....

 

Сега и аз да си задам въпроса.

Колеги, някой участвал ли е като работодател по програма Старт в кариерата, компонент 2? Активен ли е този компонент в момента, че нещо не мога да се ориентирам в сайта на АЗ? И ако може да ми шепне малко подробности за условията на ЛС.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

В ebay се продават ключове за Уиндоус на цени от 3паунда. Казват, че са оригинални. Исках да си купя такъв код и се случи следното

 

 

MC113 Your eBay account has been suspended


Hello aleks

Your eBay account was suspended because recent account activity has raised serious security concerns. We've taken this precaution to protect our members while we make sure that the activity doesn't cause harm -- however unintentionally -- to the eBay Community.

You won't be able to use eBay in any way. This includes using another existing account or registering a new account.

Any outstanding selling fees are due immediately, and any amounts that you haven't previously disputed will be charged to the billing method currently on file.

Regards,

eBay Customer Service

Link to comment
Share on other sites

Някой скоро да е пререгистрирал мпс от друга област в Пловдив? Интересува ме В колко започват работа, в колко да съм там, директно в двора на Кат ли да влизам? 

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Някой скоро да е пререгистрирал мпс от друга област в Пловдив? Интересува ме В колко започват работа, в колко да съм там, директно в двора на Кат ли да влизам? 

Започват в 9 доколкото си спомням, ама има чакащи от през нощта и даже предния ден, та ще си почакаш... Има опашка голяма ще я видиш къде да застанеш

Link to comment
Share on other sites

Някой скоро да е пререгистрирал мпс от друга област в Пловдив? Интересува ме В колко започват работа, в колко да съм там, директно в двора на Кат ли да влизам? 

 

Преди 1-2 месеца регистрирах една кола. Работното време пише, че е от 8:30, но бяха почнали от доста по - рано да приемат коли. Аз лично минах за 3 часа с всичко (беше някакъв петък). В момента се нареждаш на опашката и има един полицай, който ти казва какво да правиш. Не може да си оправиш документите предварително и да се наредиш да чакаш за канал директно, както доста хора правeха преди. Когато аз минавах беше спокойно и след 10 дойдоха малко повече коли. Моят съвет е да отидеш малко по - рано, за да си сигурен, че ще минеш до обяд :)

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали могат да се прехвърлят мегабайти от един номер на друг в Теленор ? Майка ми е също на теленор и има 8000 мб и винаги и остават а мойте често свършват , мисълта ми дали може да ми прехвърля понякога по някой мегабайт ?

Link to comment
Share on other sites

Тези от ВиК са безподобни наглеци.Няколко месеца отчита така наречената инкасаторка 2-3- кубика и последния месец ме избомби с 37 кубика.близо 80 лв.Естествено за един обикновен апартамент няма начин да съм ползвал толкова.Не съм я срещал лично и затова може би си пиши каквото и дойде.Те не трябва ли да оставят някакъв документ като разписка?Отвратително безотговорни.

Link to comment
Share on other sites

Тези от ВиК са безподобни наглеци.Няколко месеца отчита така наречената инкасаторка 2-3- кубика и последния месец ме избомби с 37 кубика.близо 80 лв.Естествено за един обикновен апартамент няма начин да съм ползвал толкова.Не съм я срещал лично и затова може би си пиши каквото и дойде.Те не трябва ли да оставят някакъв документ като разписка?Отвратително безотговорни.

Много са тъпи, факт.

И на нас ни се е случвало да ни напише нулева фактура (не бяхме вкъщи), на следващия месец бях в нас, тя дойде и отчете 20 кубика за двата месеца, 40 лв. Честито! Ние средно по 9 кубика си ги правим всеки месец.

Аз ѝ се размрънках, тя се извини, после каза, че по принцип имали практика като не си вкъщи, служебно да ти пише показанията, каквито са били предишния месец (примерно 6-7 куб.м.).

Ако не сме вкъщи като идва, оставям бележка с показанията и изрично пиша: "Моля, не ни пишете нулеви показания". Оттогава не сме имали проблем.

Единственото, което ми е чудно, че водата все скача и скача... А канализацията е под всякаква критика. На квартирата я спират заради аварии минимум по веднъж в седмицата, поне по 3-4 ч. няма вода. А се в случвало и по 2-3 пъти да няма в седмицата... Ужас и безумие в 21 век. На центъра на Пловдив...

В Хисар имаме водомер и в гаража, бяха шибнали на тати сумата от 200 лв., 100 кубика, не помня защо. Още не можем да ги изхабим, май сме с 20-30 напред. Сега като съвсем няма кой да слиза и да ползва водата в гаража, години ще стоят надписани.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Часовникар? За съвсем тривиална задача....смяна на батерия....и ако е читав може още нещо да му възложа....

Шукри се казва, малко след Военна болница (от същата страна), вляво преди пресечката с банка Токуда. До часовникаря има детски магазин (той е на жена му), ако случайно го няма Шукри, виж в детския, можеш и на жена му да го оставиш. Останала съм с хубави впечатления, още повече, че са познати. Много са мили и двамата. Води се на "Христо Ботев" 88, нещо такова беше.

Работи от 9,30/10 до 18 ч.

Link to comment
Share on other sites

Тези от ВиК са безподобни наглеци.Няколко месеца отчита така наречената инкасаторка 2-3- кубика и последния месец ме избомби с 37 кубика.близо 80 лв.Естествено за един обикновен апартамент няма начин да съм ползвал толкова.Не съм я срещал лично и затова може би си пиши каквото и дойде.Те не трябва ли да оставят някакъв документ като разписка?Отвратително безотговорни.

 

Напълно нормално - изравняване. Виж се къде течеш. Ако ползваш по 8-10 кубика на месец като всяко нормално домакинство, то сметката е вярна. Ако не - течеш. Само да те светна, че едно течащо казанче може да оплющи кубик на денонощие. Таящо казанче, което може и да не видиш, може ей така да ти добавя 2-3 на месец. Та виж се къде течеш и като дойде инкасаторката другия път й кажи като те няма и не отваряш да пише по 5 кубика. Както прави нашата. Така при изравняване може и на няма разминаване. 

Link to comment
Share on other sites

Тези от ВиК са безподобни наглеци.Няколко месеца отчита така наречената инкасаторка 2-3- кубика и последния месец ме избомби с 37 кубика.близо 80 лв.Естествено за един обикновен апартамент няма начин да съм ползвал толкова.Не съм я срещал лично и затова може би си пиши каквото и дойде.

 

 

 Та виж се къде течеш и като дойде инкасаторката другия път й кажи като те няма и не отваряш да пише по 5 кубика. Както прави нашата. 

 

Или просто като знаеш, че няма да си у вас като минава инкасаторката- погледни си числото на водомера и оставяй бележка на входната врата. Аз така правя. Така минимизираш шанса за изравняване/надписване/преписване и тн. Освен ако инкасаторката не е някоя малоумница, де...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...