Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Питането ми беше:

 

На някой случайно да му работи пощата на абв през поп3 от мобилен телефон?

От 2 седмици ми дава съобщение, че сървъра е недостъпен.

 

За gmail е достъпен...

През компютър има достъп. Иначе и аз ползвам gmail да ми сваля имейлите от абв, но това е пълна тъпня а и не искам да ползвам точно gmail.

Явно тъпаците от нетинфо са решили да резнат мобилните телефони, защото ми отговориха да ползвам мобилното приложение.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Няма проблем и през мобилен телефон.

Няма проблем с прехвърлянето към гмейл и четенето оттам или с директен достъп до абв?

 

Ето ти една поща в абв: bulforumtest@abv.bg, pass: Canad1@n

Нека видя че си влязъл в нея директно от от мейл клиента от мобилния телефон.

 

Incoming Server (Входящ сървър POP3): pop3.abv.bg – port: 995 TLS/SSL

Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): smtp.abv.bg – port: 465 TLS/SSL

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Супер. Аз пробвах освен с моя телефон и с още два (нови в магазин-а): нокия 7 + и хуавеи п20 и курец, сървъра е недостъпен.

През същите телефони достъп до майл.бг има.

 

Не съм пробвал обаче през нет от друг оператор. На всичките телефони нет-а е от моя мобилен.

Хм...

Обаче през лаптоп и през същия оператор проблем няма.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

И получава, и изпраща, т.е SMTP-сървъра също е достъпен.

Дай ми скрийншот да видя.

Сега пробвах през три мрежи: кулбокс, виваком и булсат - същата история.

Изтрих всичко от мейл акаунта и взех да въвеждам наново - курец. При SSL директно ме връща на екрана на поп3 сървъра, при избран TLS прави някакви опити и след минута пак ме връща на екрана на поп3.

Ако други пощи не работеха - проблема е ясно къде е, но другите бачкат като пушки.

А, пробвах и с друг клиент: bluemail - същата история.

 

Сега пробвах и mail.ru - от раз се конектна, също през pop3

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Аз веднага влезнах през pop3 в тестовия акаунт по-горе с вградения email клиент.
 
По някаква причина дори не ме пита за pop3 настройките, а само за мейла и паролата. После веднага показа инбокса. Явно само си ги е взело от сървъра.
 
Скрийншот.
https://photos.app.goo.gl/sEBT4QwLwjBI9mCs2

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти за теста, но нямам Уиндоус базиран телефон. Андроид, бате.

Моя, че е дърт - дърт е, Андро 5.0.2 е, обаче и на Андро 7 и 8 ми дава греда. И на друг мейл клиент - греда. Значи не е от телефона, не е от клиента, не е от провайдъра.

Шах и мат!

 

През двата ми лаптопа няма проблеми: праща и получава.

Само през мобилно устройство не ме пуска, без оглед на версията на андроид, марката телефон както и мейл клиента.

И на тестовия акаунт дето направих същата история.

Всички други пощи работят обаче.

Неква конспирация има тука... почват мишки да ми говорят :lol:

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Няма какво повече да променям там:

ССЛ, ССЛ с приемане на всички сертификати, ТЛС и ТЛС с приемане на всички сертификати.

портовете са ясни: 995 и 465

Каквото и да избера - греда.

Сега пробвам от друг телефон - същата история.

Ще го върна към фактори, но ме съмнява да стане, ще пиша след 2-3 минути.

Не става.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно са прекалили с антиспам политиките.

Вече не мога да изпращам:

 

Failed to send email
Connection problem. (550 https://www.spamhaus.org/query/ip/***.***.***.***
Link to comment
Share on other sites

Добре де, поне може да се конектнеш.

При мен и това не става. Единия телефон му направих хард ресет, същата история. Към маил.ру обаче се конектна от раз.

И всичко се случи преди 2 седмици. Както минавахме Беклемето ми излезна съобщение, че няма връзка със сървъра. Викам - ок, мрежата се губи.

И оттам нататък - същата история. 4 имейла, включително и новорегистрирания днес за тест.

От компютър няма проблем, от мобилен телефон - няма конектване. От 4 телефона (два в магазина нови) с 3 различни версии на андроид, 3 различни интернет провайдъра...

Към майл.бг се конектва и през IMAP и през поп3.

Към маил.ру се конектва през поп3 (не съм пробвал през IMAP).

Разликите между входящите сървъри на абв и майл.ру са само в имената: pop.mail.ru срещу pop3.abv.bg

Всичко друго е едно и също: портове секюрити... 995/465 SSL/TLS

имената в логините са в пълен формат: име@abv.bg, име@mail.ru

То, няма какво да сбъркаш тук.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

С мейл клиента на Huawei P9 lite и мобилен нет от Мтел влязох без проблем в тестовия мейл от предната страница. Иска само поща и парола, сам си откри настройките, SSL + всички сертификати

Link to comment
Share on other sites

Забравих да напиша, че моя телефон е Huawei P20. Същия, като единия ползван от biodesign за тест. Та и от модела телефон не е.

Link to comment
Share on other sites

Иии изписахте почти две страници, заради недоклатеното abv...

Не знам, но с тях ВИНАГИ има някакви драми. Все нещо не им работи, все нещо не е баш, пълно със SPAM, просто ад.

Иначе проблемът е наистина интересен, но щом има замесено ABV, то просто губи смисъл цялата история. В някакъв момент ще заработи и толкова. Нещо не го кефи и не иска да работи, но кое не го кефи, никога няма да се разбере. Щом хард ресет не помага, смятааай :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Отговорът на съпорта:

 

Здравейте,

След последното обновяване на сертификатите за сигурност на АБВ.БГ, всяка операционна система, която е спряна от поддръжка, не се поддържа. Поради тази причина не може да се свържете коректно към нашите сървъри. Моля обновете на софтуера си. Ако имате повече въпроси или затруднения, моля пишете ни отново с повече подробности.

 

Поздрави,

Екипът на АБВ

Според този отговор gmail, mail.ru, mail.bg и т.н. са абсолютно несигурни :lol:

Странно как тогава приложението на абв се инсталира! на спряна от поддръжка операционна система и как се свързва със сървърите и едновременно с това се запазва "високата" сигурност... може би рекламите от приложението я поддържат :lol:

Да не говорим, че пробвах и с телефони с опер. система, която не е спряна от поддръжка. Знам ли, тя може да е още твърде нова за специалистите от абв :)

За мен абв вече е мъртвец.

И нещо извън контекста на този проблем:

На колегата ми му спряха достъпа до абв след негово изказване в една социална мрежа, насочено против бойко борисов. И обяснението от съпорта е, че този имейл се използвал за разпространение на спам и зловредно съдържание..., а той не изпраща писма от него, ползва го за регистрации :)

Цензура или проправителствен ресурс, изберете сами.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

 

За мен абв вече е мъртвец.

 

 

И похаби толкова време да установиш отдавна известен факт :-)Кой я ползва тая умрЕла поща все още,при наличие на толкова алтернативи...

Link to comment
Share on other sites

Отговорът на съпорта:

Пиши директно на MTG  :lol: 

Току виж се трогнали, че дъщерната им компания Нет Инфо АД толкова е забатачила abv-то, че дори линковете

За реклама  | ... |  За нас  |  Портфолио

 

водят към нищото...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...