Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Логично, Ангеле. Кита все пак ти е баш шпакловка. Колко то повече кит ти нахака някой, толкова по некадърен е в работата си. И ако пак изтряска град - пак ще ти направи колата на фъшкули, само че ако е хашлашки шпаклована с кит - ще е и бая напукана. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

При мен кола от градушка е тотал щета. Предполагам и в България. Един приятел се занимава с оправяне на такива неща без кит и без боя. Показвал ми е цяла автокъща Хонди... Скрап

Link to comment
Share on other sites

Добре де, аз нещо не разбирам - нали DHL уж се водят фирма за експресни услуги - чакам една експресна пратка и си мислех, че вероятно е стигнала до обмитяването, а като тракнах в сайта им се оказа, че вече 4-ти ден обикаля в Холандия между Амстердам и Айндховен.

При покупката прогнозно ми бяха дали този срок -f2115b6fbfa93327.jpg - явно първата цифра са я предвидили само за обиколката в Холандия, а до BG после остават още 10 дена. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

...вече 4-ти ден обикаля в Холандия между Амстердам и Айндховен.

Reminder.

Бяхме коментирали линията София - Пловдив, но може би този начин на транспортиране идва точно от Холандия  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Логично, Ангеле. Кита все пак ти е баш шпакловка. Колко то повече кит ти нахака някой, толкова по некадърен е в работата си. И ако пак изтряска град - пак ще ти направи колата на фъшкули, само че ако е хашлашки шпаклована с кит - ще е и бая напукана. 

 

Като имаш каско - дреме ти... На мен за Astra G след лека градушка, ми платиха 900+ лева :grin:

Link to comment
Share on other sites

Reminder.

Бяхме коментирали линията София - Пловдив, но може би този начин на транспортиране идва точно от Холандия  :lol:

 

В Холандия има и утежняващ фактор за велосипедните куриери, че ако въпросният се е напушил преди да тръгне...има да си обикаля до откат между Амстердам и Айндховен. :lol:

 

 

1d0bb40980e90f18.jpg

 

 

А между другото как стоеше въпросът с митата и ДДС-то с DHL - нали те се оправят с митницата, а аз ги плащам след това на куриера?

Link to comment
Share on other sites

Като имаш каско - дреме ти... На мен за Astra G след лека градушка, ми платиха 900+ лева :grin:

 

И ти я оправи, брат с 900 ле'а??? Аз каквито ужаси гледах под навеса на Стефанов след градушките - не питай. Каквото и да са правили, каквото и да са изцицали от застрахователите - това си е тотал щета, както каза Стефчо по-назад. 

Link to comment
Share on other sites

Добре де, аз нещо не разбирам - нали DHL уж се водят фирма за експресни услуги - чакам една експресна пратка и си мислех, че вероятно е стигнала до обмитяването, а като тракнах в сайта им се оказа, че вече 4-ти ден обикаля в Холандия между Амстердам и Айндховен.

При покупката прогнозно ми бяха дали този срок -f2115b6fbfa93327.jpg - явно първата цифра са я предвидили само за обиколката в Холандия, а до BG после остават още 10 дена. :laughing1:

 

 

В Холандия има и утежняващ фактор за велосипедните куриери, че ако въпросният се е напушил преди да тръгне...има да си обикаля до откат между Амстердам и Айндховен. :lol:

 

 

1d0bb40980e90f18.jpg

 

 

А между другото как стоеше въпросът с митата и ДДС-то с DHL - нали те се оправят с митницата, а аз ги плащам след това на куриера?

 

Your order is still in transit,so, we would kindly advise you please wait another 1-2 weeks.

 

:wtf: Експресна доставка за 3 седмици или даже месец - те пощите по-бързо доставят...

Link to comment
Share on other sites

Да бе, оправих я... Продадох я както си беше :grin:

 

Като смляно Ламбо на Цариградско викаш... Ровят тия момчета в лайната, дето още миришат. Оставете я да угние тая тор бре!

Link to comment
Share on other sites

Начи само да ва светна, че за оправянето на леки вдлъбнатини си има едни вълшебни инструментчета. Изпъват тенекето перфектно, стига масторът да знае какво прави. И изобщо не се налага да се плеска кит с правата лопата след това.

Link to comment
Share on other sites

Хората с това правят "докторски" доходи тука ;)

Това "тука" e нейде около кафявата точка на географията спрямо останалия свят, Стефчо. В нашето "тука" е съвсем достъпен вариант да си караш колата в перфектен вид, без да плащаш с четвърт черен дроб и два предни зъба за това удоволствие  ;)

Да не споменавам и, че подобните инструменти в тукашното Тук, не са никаква екзотика и дори гаражните тенекеджии вече се оборудват здраво с тях.

Link to comment
Share on other sites

Щом и аз даже имам един базов комплект...дет' се вика за всеки случай - да има...пък ако и лампа си взема, направо мога да отворя едно гаражче. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Това "тука" e нейде около кафявата точка на географията спрямо останалия свят, Стефчо. В нашето "тука" е съвсем достъпен вариант да си караш колата в перфектен вид, без да плащаш с четвърт черен дроб и два предни зъба за това удоволствие ;)

Да не споменавам и, че подобните инструменти в тукашното Тук, не са никаква екзотика и дори гаражните тенекеджии вече се оборудват здраво с тях.

Отделно, че се правят само нови коли. Мой приятел таксува до 125 долара на дентче. 10 такива труднидостъпни. 1 ден работа. 1250 кинта надник. Не случайно казах, че много често ги тотализират такива коли. 10 години е в занаята. Не търси работа, работата го търси него. На Порше за 150 бона какво ще направиш. PDR или ще стържиш с грайндъра до "железо" и после кит. Отделно, че имат и застраховки. Понякога има яко разглобяване на разни модели, за да оправиш 1 дент. Та и майсторлък се иска Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

...да си караш колата в перфектен вид...

Да добавим, и че тукашната представа за кола и перфектен вид обикновено е десетина-двайсе годишни курници :)
Link to comment
Share on other sites

Да добавим, и че тукашната представа за кола и перфектен вид обикновено е десетина-двайсе годишни курници :)

Хех... Трябваше да видиш предната ми кола. Или пък... Трябва да видиш сегашната ми  :)

Не, че нещо, ама като ми се нацапа пепелника (а аз съм тежък пушач) и ходим на авто СПА. От там на сетне, сам смЕтай.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Пичове, някой наскоро да е организирал ергенско парти наскоро и да е наясно кои са сносните фирми за подобно мероприятие. Говорим за т.н. party bus, пийване и някаква стриптизьорка. Всякаква информация ще ми е от полза.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа немската Hermes, кой и доставя пратките за България? Звънях на Интерлогистика, не е при тях. В тракинг-а пише, че са се опитали да я доставят, но била обемна пратка и има оставено съобщение...

Link to comment
Share on other sites

Това лято обмисляме малко по-екзотично море с приятели и решихме, че ще ходим в Турция. Някой ходил ли е в Анталия и как е положението ? Размирно ли е в момента или ? 

Цените са доста ниски  :)

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Това лято обмисляме малко по-екзотично море с приятели и решихме, че ще ходим в Турция. Някой ходил ли е в Анталия и как е положението ? Размирно ли е в момента или ? 

Цените са доста ниски  :)

 

Аз съм бил в Кемер. Което е един от курортите до Анталия.

Хубаво е, защото е точно в подножието на планината. Бях на 5* UAI, така че ядох и пих 99% от времето само в хотела. Курорта като курорт не е нищо толкова особено. Има си търговска улица с магазини и това е. Останалото са комплекси.

Ако искаш нещо по-живописно, може да пробваш Мармарис или Фетие.

 

В Турските курорти - задължително със самолет. Като стигнеш с автобус - вече няма да ти се почива.

 

Веригите Crystal, Rixos и Amara - са надеждни. Сега видях обаче, че Amara нещо са си позатворили хотелите в Турция. Amara Wings в Kemer е вече Club Med Palmiye.

И гледай да си в 5* хотел като минимум. Останалите са като пансион, а на All Inclusive-а им ще ядеш всеки ден едно и също. Дори ще си ядеш яденето от предходния ден ако е останало.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ако искаш нещо по-живописно, може да пробваш Мармарис или Фетие.

В Турските курорти - задължително със самолет. Като стигнеш с автобус - вече няма да ти се почива.

+1
Link to comment
Share on other sites

Е ние ще букваюе през booking.com сигурно. Това за автобуса ми е пределно ясно, до Франция за ските се друсахме 32часа...

Link to comment
Share on other sites

Букинга сигурно ще ти излезе по-скъпо от агенцията, защото агенцията има чартърен полет и предлага пакет. В букинга ще ти дадат стая на полу-пансион и после полета ще ти излезе през дупето. Осеен това може да нямаш и трансфер от летището, което е проблем.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...