Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Е тя промоцията няма ли да мине до тогава. То и лятото ще мине.

 

Майната й на промоцията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Свалям с 5 MB/s, остават около 50 секунди и пак се изнервям, че не е достатъчно бързо. Много съм се разглезил :)

 

Моя рутер може само със скорост - 3.5 МБ ,но пък съм предоволен :)

Link to comment
Share on other sites

beer.gif

 

Сами се сещайте.

 

К'во да се сещаме, освен, че се наливаш сам...не отива на добре работата, Танасе...нужни са и социални контакти. :beerchug

 

 

П.П. Имам предвид, че в твоя случай може да ползваш само огледалото, като дойде момента за "...ти мене уважа'аш ли ме...". :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Питах колегите, имаме само една рекламация на тия обувки, от продадени 200 чифта...

Това е чудесно.Утре ако имам време ще се замета до Депото...Поне да разгледам, че нема пари сега.... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

К'во да се сещаме, освен, че се наливаш сам...не отива на добре работата, Танасе...нужни са и социални контакти. :beerchug

 

 

П.П. Имам предвид, че в твоя случай може да ползваш само огледалото, като дойде момента за "...ти мене уважа'аш ли ме...". :laughing1:

 

Тц, пия бирата след работния ден и се отдавам на мързел.

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер ми минават през главата само пъклени планове за всичките ми малоумни съседи в околовръст! И вече скроих един план, защото ми писна от тях. И сега ще разкажа в резюме.

Живея на място, дето откакто излязоха на мода уаерлесите, започнаха да запълват ефира в геометрична прогресия. Ама народът бедничък, подлъгва се по рекламки, плаща 10лв на месец за нет и му дават и рутер даже! Та допреди 2 дни, беше поносимо положението и лесно решимо. Купих си хубав рутер, още преди, дето държи изкъсо 6 канала и не ги пуща за нищо на света и така с чиста съвест мога да си ползвам мрежата и на паркинга, че дори и на пазара ако отскокна (той е близо). Та благородно позволих така да ползват останалите 6 (+1) канала всички уаерлеси, дето могат да ми бъркат сигнала. Ама знаете ли какво стана? Преди 2 дни от 40 налични мрежи наоколо, сега ми показва 82! При това някои са доста... хммм... нагли. Стесняват ми хоризонта, дето мога да си ползвам мрежата, заглушават ме гадовете!

Затова от тази вечер, вече официално иззех и 4 от останалите канали, с това: http://www.stocktogo...nib-p-1254.html

А повечето от тези мрежи са много малоумно защитени. Пароли от рода на: 1234, 123456 и дори qwerty! :laughing: Та ако има някой съсед, дето не може да си естаблишва мрежа дори да е клекнал до рутера, съжалявам - това е положението.

Също ако знаете някакви други начини, да надделея над техния сигнал, моля ви, споделете?

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер ми минават през главата само пъклени планове за всичките ми малоумни съседи в околовръст! И вече скроих един план, защото ми писна от тях. И сега ще разкажа в резюме.

Живея на място, дето откакто излязоха на мода уаерлесите, започнаха да запълват ефира в геометрична прогресия. Ама народът бедничък, подлъгва се по рекламки, плаща 10лв на месец за нет и му дават и рутер даже! Та допреди 2 дни, беше поносимо положението и лесно решимо. Купих си хубав рутер, още преди, дето държи изкъсо 6 канала и не ги пуща за нищо на света и така с чиста съвест мога да си ползвам мрежата и на паркинга, че дори и на пазара ако отскокна (той е близо). Та благородно позволих така да ползват останалите 6 (+1) канала всички уаерлеси, дето могат да ми бъркат сигнала. Ама знаете ли какво стана? Преди 2 дни от 40 налични мрежи наоколо, сега ми показва 82! При това някои са доста... хммм... нагли. Стесняват ми хоризонта, дето мога да си ползвам мрежата, заглушават ме гадовете!

Затова от тази вечер, вече официално иззех и 4 от останалите канали, с това: http://www.stocktogo...nib-p-1254.html

А повечето от тези мрежи са много малоумно защитени. Пароли от рода на: 1234, 123456 и дори qwerty! :laughing: Та ако има някой съсед, дето не може да си естаблишва мрежа дори да е клекнал до рутера, съжалявам - това е положението.

Също ако знаете някакви други начини, да надделея над техния сигнал, моля ви, споделете?

 

Нещо не те разбрах за какви канали говориш. Аз използвам 11. Безотказно.

 

------------------------------

 

На мен ми минава през главата в момента:

 

гйггахпау8- бнрутежнжну4м-7нбх 49о фхдфн фе сф ий0е ур0-8ту8 4т0пх тпх хпjg fr gd a 0=4 4ty8 = ughh Y* _Q#35 3yheufghej8fjhfgfoh[digas ijra 4jg80 -thrgh r ghrah8 th 4h8t9 bhreb uregbur

 

Again.

Link to comment
Share on other sites

Има и по - елегантен начин. Има устройства които можеш да ги вкарваш в тестов режим и да блокираш всички wireless-и. Вярно и ти няма да имаш, но все пак...

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер ми минават през главата само пъклени планове за всичките ми малоумни съседи в околовръст! И вече скроих един план, защото ми писна от тях. И сега ще разкажа в резюме.

Трити, доста отнесена представа имаш за безжичните комуникации в домашни условия. Рутера ти няма как да "държи изкъсо 6 канала", че на всичкото отгоре и "да не ги пуща за нищо на света". Не знам тези фантазии кой ти ги е обяснявал, но действителността е доста по-различна. Това е споделен честотен спектър и всички WiFi устройства в дадено място споделят съответно всички канали в свободния банд, който е 2.4 GHz. Затова един от вариантите да намалиш максимално интерференцията от комшийските устройства (в това число влизат не само рутерите, но и всички джаджи, работещи в този диапазон като микровълнови фурни, безжични телефони и т.н.) е да сканираш спектъра с някое подходящо приложение (за смартфони с Андроид приложението е WiFi Analizer), което показва текущото състояние на запълването на каналите с конкретни нива на сигнала и след това да избереш канал, на който да се настрои рутера и който да съдържа минимален брой комшийски устройства. Вторият и доста по-добър възможен вариант е да си вземеш наистина хубав рутер, т.е. такъв, който може да работи и в 5GHz-овия банд. По този начин най-добре ще можеш да отрежеш изцяло нахалните комшии, защото двубандовите рутери все още са голяма рядкост и 5GHz-овия банд просто е тотално неизползван, т.е. вероятността да имаш някой комшия с рутер в този обхват е никаква. Проблемът на въпросния банд е, че при еднакви други условия, обхвата му е по-малък от този на 2.4GHz, но това се компенсира от зверската интерференция на многобройните устройства в 2.4GHz-овия банд. С джаджите, които си взела общо-взето нищо не си направила, освен да прецакаш още повече възможностите на собствения си рутер. Както вече казах, каналите в 2.4GHz-овия обхват се ползват конкурентно от всички налични устройства и никое от тях не може да резервира канали за себе си.

 

ПП. Ето какво представлява сканирането с въпросното андроидно приложение в случая на моята хралупа. Става въпрос за 2.4GHz-овия банд, защото телефона ми не поддържа този в обхвата на 5GHz. От картинката ясно ве вижда, кой най-вече "духа супата". :laughing1:

 

wifispectrum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер ми минават през главата само пъклени планове за всичките ми малоумни съседи в околовръст! И вече скроих един план, защото ми писна от тях. И сега ще разкажа в резюме.

Живея на място, дето откакто излязоха на мода уаерлесите, започнаха да запълват ефира в геометрична прогресия. Ама народът бедничък, подлъгва се по рекламки, плаща 10лв на месец за нет и му дават и рутер даже! Та допреди 2 дни, беше поносимо положението и лесно решимо. Купих си хубав рутер, още преди, дето държи изкъсо 6 канала и не ги пуща за нищо на света и така с чиста съвест мога да си ползвам мрежата и на паркинга, че дори и на пазара ако отскокна (той е близо). Та благородно позволих така да ползват останалите 6 (+1) канала всички уаерлеси, дето могат да ми бъркат сигнала. Ама знаете ли какво стана? Преди 2 дни от 40 налични мрежи наоколо, сега ми показва 82! При това някои са доста... хммм... нагли. Стесняват ми хоризонта, дето мога да си ползвам мрежата, заглушават ме гадовете!

Затова от тази вечер, вече официално иззех и 4 от останалите канали, с това: http://www.stocktogo...nib-p-1254.html

А повечето от тези мрежи са много малоумно защитени. Пароли от рода на: 1234, 123456 и дори qwerty! :laughing: Та ако има някой съсед, дето не може да си естаблишва мрежа дори да е клекнал до рутера, съжалявам - това е положението.

Също ако знаете някакви други начини, да надделея над техния сигнал, моля ви, споделете?

 

Мдаа, интересни неща си написала, а мусака можеш ли да правиш???

Link to comment
Share on other sites

Трити, доста отнесена представа имаш за безжичните комуникации в домашни условия. Рутера ти няма как да "държи изкъсо 6 канала", че на всичкото отгоре и "да не ги пуща за нищо на света". Не знам тези фантазии кой ти ги е обяснявал, но действителността е доста по-различна. Това е споделен честотен спектър и всички WiFi устройства в дадено място споделят съответно всички канали в свободния банд, който е 2.4 GHz. Затова един от вариантите да намалиш максимално интерференцията от комшийските устройства (в това число влизат не само рутерите, но и всички джаджи, работещи в този диапазон като микровълнови фурни, безжични телефони и т.н.) е да сканираш спектъра с някое подходящо приложение (за смартфони с Андроид приложението е WiFi Analizer), което показва текущото състояние на запълването на каналите с конкретни нива на сигнала и след това да избереш канал, на който да се настрои рутера и който да съдържа минимален брой комшийски устройства. Вторият и доста по-добър възможен вариант е да си вземеш наистина хубав рутер, т.е. такъв, който може да работи и в 5GHz-овия банд. По този начин най-добре ще можеш да отрежеш изцяло нахалните комшии, защото двубандовите рутери все още са голяма рядкост и 5GHz-овия банд просто е тотално неизползван, т.е. вероятността да имаш някой комшия с рутер в този обхват е никаква. Проблемът на въпросния банд е, че при еднакви други условия, обхвата му е по-малък от този на 2.4GHz, но това се компенсира от зверската интерференция на многобройните устройства в 2.4GHz-овия банд. С джаджите, които си взела общо-взето нищо не си направила, освен да прецакаш още повече възможностите на собствения си рутер. Както вече казах, каналите в 2.4GHz-овия обхват се ползват конкурентно от всички налични устройства и никое от тях не може да резервира канали за себе си.

 

Пак няма гаранция, Момчилски. Ефира преди 3 години беше зверски претоварен в 2.4GHz-ия обхват и започваше да се претоварва и в 5GHz. Сега в момента нямам актуална информация, но нещата е по-вероятно да са се влошили, щото няма грам планиране, кой какъв обхват да ползва и защо да го ползва, нито има някакво планиране как да се разпределят утройствата из града. Всичко маа яко антени и после вика, "мчи то ни бачка". Радиа, таксита, СОТ, интернет доставчици и т.н. Просто е салата положението :)

Link to comment
Share on other sites

това беше добро.да се бориш с шума, с добавяне на нов и по-силен. и то точно до твоя източник :bowdown:

 

ма срамота бе, как така ще ползват всички тоя свободен диапазон!!! нахалници! простаци!

Link to comment
Share on other sites

Да го *** тоя тъп ФБ.БЕз да ме пита ми пусна да ползвам timeline версията.И вътре е пълно с всевъзможни простотии от сорта на : първа целувка,първа дума (кога ,къде,защо :blink: ), счупена кост,пенсиониране .,и цялата идея е да губят времето на хората .

Link to comment
Share on other sites

netrootbg, много ще ми е интересно да си поговорим по тази тема с тестовите режими...

 

Godfather, абсолютно си прав! (В този момент също бих искала да ти обърна внимание, че е хубаво когато спорим за нещо, чисто диалектично човек да показва, че е регистрирал и правилните становища, не само неправилните...;) )

Под "държи изкъсо 6 канала" имам предвид, че съм си настроила уаерлеса да интерактира в определени канали и си давам сметка, че е по-мощен, по-добра честота на сигнала дава и съответно бърка останалите устройства, които опитват да се вържат на маркираните канали.

За да опиша каква представа имам за безжичните комуникации в домашни условия, ще дам пример. Примерно имаме две фенерчета, насочени към определено устройство (грубо казано), едното фенерче мига, а другото си свети ярко. Устройството, което следва да прихване сигнал от тези фенерчета, прихваща първо по-силния сигнал и обикновено избира да интерактира именно с него. Така сравнявам нещата, с моя лебедов мозък. ;)

В тази връзка от няколко дни забелязах, че имам по-добра вързка с мрежата си на изток и север, а на запад и юг нещо сигналът много бързо се скапва.

Вързала съм си към мрежата два тв, които ползвам предимно за да гледам филми от машината ми, лаптопа ми ползва тая мрежа, киндъла и тези ав сендери. Направи ми впечатление, че примерно в кухнята (която е южна) едното ми устройство на ТВ-то започна да си губи сигнала. Проверих дали не е от устройството и установих, че има два пъти повече мрежи! Което ме амбицира... в известна степен.

А за 5GHz банд - освен машината ми, друго няма какво да ми ползва тази честота. А сендерчето ми към момента държи идеална връзка с рутера и юго-западно мрежата за сега се държи много по-добре. :)

 

charmock, magdanoz4o, готвя прекрасно, дори трудно разкарвам приятелите си през уикендите, които напират да вечерят у дома при това не само някакви елементарни мусаки, а далеч по-сложни неща, като примерно фламинго на шпага! ;)

 

mobo, ав сендерът ми е разположен в кухнята, т.е. в моя случай в другия край на жилището ми. Иначе за другото си прав - срамувам се, но се нервя повече... И ЧРД! 4307505m.gif (извини ме за закъснението) Ето и една песничка поздрав.

Link to comment
Share on other sites

:D

Ефира е зашумен за тези които опитват да правят линкове от единият край на града до другият край ползвайки домашно оборудване ;)

А който има проблеми вкъщи - да пробва друг канал за всеки случай, и да си сложи рутера на по-подходящо място, че да намали стените м/у рутера и клиента ;) Купуването на по-хубави антени също помага в закучелите се случаи :))

Всичко друго е булшит, особено идеята да се пречи на околните :D

Link to comment
Share on other sites

Пак няма гаранция, Момчилски. Ефира преди 3 години беше зверски претоварен в 2.4GHz-ия обхват и започваше да се претоварва и в 5GHz. Сега в момента нямам актуална информация, но нещата е по-вероятно да са се влошили, щото няма грам планиране, кой какъв обхват да ползва и защо да го ползва, нито има някакво планиране как да се разпределят утройствата из града. Всичко маа яко антени и после вика, "мчи то ни бачка". Радиа, таксита, СОТ, интернет доставчици и т.н. Просто е салата положението :)

Весо, много ме съмнява 5GHz-овия банд да е претоварен. Все пак двубандовите рутери все още са на порядъци по-скъпи от най-евтините варианти в 2.4GHz банд. Ето например ситуацията в моята бърлога - в 2.4GHz хващам около 18 мрежи, докато в 5GHz виждам само моята. Да не говорим, че всички микровълнови и всякакви други замърсители на спектъра са отново в 2.4GHz банд. Разликата е огромна. Откакто си взех тази желязна машина на Asus, просто мрежата ми заспа на три без коз. Много е важно разбира се и какви са клиентските WiFi устройства. В 5GHz-овата ми мрежа на този етап са вързани само един Mac Mini с епълския Airport и два Dell лаптопа, по-новия с Intel Ultimate-N 6300 AGN, а по-стария с Intel 4965AGN. Телевизора ми и той има 5GHz-ов интерфейс, но него съм го изключил и съм го вързал с кабел. Та на този етап важните ми устройства са в 5GHz-вата мрежа и всичко е бетон и желязо! :)

 

Трити, това с фенерчетата кърти мивки, ама не го давай повече за пример. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=5iBWC_85VM4&feature=share

 

хаахахахахахахаах

 

 

Това ново предаване ли е? Щото Боби ме кефи ама последните години се изчезна от екрана. Да не се е появил в някоя ``културна`` рубрика отново :laughing1:

 

Уфф ся видях, че е от 2010 година....

Link to comment
Share on other sites

Много интересно, xperia'ата не може да хване канали над 11...немам си идея защо. Също така го подпалвам с 20Mbps и повече не може, рутера пуска 40... не знам дали приложението е такова, защото метъра показва точно до 20.

 

2j4wp43.jpg14cwti0.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...