Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не знам дали ще можеш да направиш  разликата между cherry или някоя от другите фирми. Не знам дали знаеш, но патентът на cherry е изтекъл и вече всяка фирма може да произвежда такива суичове. Ти си решаваш в крайна сметка, просто не знам дали разликата в качеството ще отговаря на разликата в цената.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Според ентусиастите отговаря разликата в цената и се усеща разликата. Те не са точно идентични така или иначе.

 

Проблемът за мен е, че по-евтините суичове вървят и с други по-евтини неща. Аз много държа изработката на клавиатурата да е солидна с много хубави стокови копчета, въпреки, че смятам да си взема и още един комплект по някое време.

 

Избрал съм си Leopold FC980M.

 

image.png 

Тази обаче е с подменени клавиши, та цветовете ще са други. Чакам само да ми кажат какви разцветки има. Първоначално щях да взимам FC750, която изобщо няма Numpad и смятах да взема отделен след време, но реших,  е 90лв за Numpad е просто разхищение и се спрях на тоя нестандартен размер, който е съвсем малко по-широк, но си има цял набор от копчета.

 

Форума се бъгяса и започна да пуска двойни мнения.

Link to comment
Share on other sites

Ами моя китаец е с алуминиев корпус и доста добра изработка на клавишите. Като цяло съм кофти юзър за клавиатурите, а тази не е мръднала. Но пък не съм и чак толкова претенциозен, което не съм сигурен, дали важи за теб :lol:

Ред: Сега виждам, че съобщението ми е излезнало два пъти. Писах, писах - цъкнах 'save' след малко отварям пак таба, с надеждата, че едната година, нужна за да го изпрати е минала - гледам бутона 'save' си седи активен, текста на поста ми си седи в диалоговия прозорец и реших, че не съм цъкнал да го запиша...

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Veno said:

колко пари струва тая клавиатура?

 

За 130 евро съм я намерил. С безплатна доставка до доста държави в Европа и 11 Евро до България.

https://candykeys.com/product/leopold-fc980pd-grey-limited-edition

 

Широка е колкото нормална клавиатура без цялата зона с Numpad-а. Много по-удобно и ергономично за използване от цял размер клавиатура. Ръцете заемат по-нормална форма.

 

43 minutes ago, Antares said:

Ами моя китаец е с алуминиев корпус и доста добра изработка на клавишите. Като цяло съм кофти юзър за клавиатурите, а тази не е мръднала. Но пък не съм и чак толкова претенциозен, което не съм сигурен, дали важи за теб :lol:

Ред: Сега виждам, че съобщението ми е излезнало два пъти. Писах, писах - цъкнах 'save' след малко отварям пак таба, с надеждата, че едната година, нужна за да го изпрати е минала - гледам бутона 'save' си седи активен, текста на поста ми си седи в диалоговия прозорец и реших, че не съм цъкнал да го запиша...

 

Доста съм претенциозен аз, особено като давам повече пари. Ще ме дразнят и неща, които не биха ме дразнили по принцип. :)

Link to comment
Share on other sites

Няма ги заради Китайската нова година. Свършили са им бройките.

Аз им писах директно и около 22-ри очаквам да получат доставката.

И от трите размера на Leopold с всякакви суичове.

Ако имаш интерес да си вземеш, може да провериш след 22-ри Февруари или ще ти пиша като заредят, да разгледаш.

В мейлът ми написаха, че имат в наличност една, която не е обявена на сайтът.

https://mechanicalkeyboards.com/shop/index.php?l=product_detail&p=3562

 

Ето тази в този цвят, с Cherry MX Brown суичове. 124 ЕВРО е.

Link to comment
Share on other sites

нямам зор... пък и още не съм сигурен дали искам да прежаля 250 лв. за клавиатура :)

 

отделно може би бих се спрял на silent red от това което чета.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...