Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

То това с ФБ не се ли води ,Malware/зомби атака...Някой цъка на съмнителен линк във Фб със видимо съдържание на интересен клип и от там като се заразиш започваш да изпращаш покани към твойте приятели да видят тоя клип , :laughing1: ...звучи забавно,особено като нямаш анти вирусна.Nod 32 блокира подобни атаки !

Съмнителните ъпдейт-и на флаш плеърите също биват блокирани.

 

 

Има една, която прави скрит дял на диска и връзва буут сектора на уиндоуса да минава през нея. В уиндоус файловете на вируса се виждат, но като ги изтрие програмата се създават на ново. Ако се изтрие тоя скрит дял, компютъра не зарежда вече.

 

Гледал съм един подобен филм,там обаче крадяха пари :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Гледал съм един подобен филм,там обаче крадяха пари :laughing:

 

Те и тук крадат пари. Заплатата за разработчик на подобно нещо започва от $5000 на месец. За начинаещ.

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно да се вреш някъде по-специално. Един линк дето са ти праитли от фейсбук да цъкнеш и си готов. Или да идеш на сайт с флаш, без да ти е ъпдейтнат флаш плейъра до последната версия. Същото и с Adobe Reader-а.

Много пъти съм го казвал, но пак да го повторя. Решението на горния проблем е Firefox+NoScript, за тези, които знаят какво правят. Просто, удобно и сигурно. Друго за браузване на ползвам. Когато отивам на непознат сайт всички възможни скриптове и обекти задължително трябва да са забранени по дефоулт, особено пък препратките към скриптове и обекти на външни сайтове. Предпочитам сайтовете да излизат разцентровани, отколкото някой злобен скрипт да върши гадории на заден план.

Link to comment
Share on other sites

И ако някой ми каже как да изкарам теракот и да махна плочата от корема без да тичам и без диета - златен ще го направя! :)

 

По-важно е защо ти пука изобщо?!?!?! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

И ако някой ми каже как да изкарам теракот и да махна плочата от корема без да тичам и без диета - златен ще го направя! :)

 

давай с хилтито!

 

И верно, кво ти пука ;)

Link to comment
Share on other sites

То това с ФБ не се ли води ,Malware/зомби атака...Някой цъка на съмнителен линк във Фб със видимо съдържание на интересен клип и от там като се заразиш започваш да изпращаш покани към твойте приятели да видят тоя клип , :laughing1: ...звучи забавно,особено като нямаш анти вирусна.Nod 32 блокира подобни атаки !

Съмнителните ъпдейт-и на флаш плеърите също биват блокирани.

 

 

 

Гледал съм един подобен филм,там обаче крадяха пари :laughing:

 

Леле колко си заблуден - антивирусните блокират вируси, които на тях са им познати или с някакви евристики хващат нещо което прилича на такова. И винаги се намира тарикат който да надхитри всички антивирусни. Те седмица-две по-късно го хващат и това, но междувременно отнася няколко милиона машини :)

 

Ти цъкай на поразия, после чакай на антивирусната да те пази.

 

Аз що мислиш съм спрял флаша. Както и почти всичко което мога да спра като плъгини. Отделно на FF съм му спрял и скрипта. Странни неща гледам с него, моите неща с chrome (щото дизайнера ни харесва webkit и първо за него прави нещата).

 

 

 

------------

 

 

PS: Продължавам да съдя за уредите по копчетата им. Няма уред който да е хубав и да са сложили максимално скапани копчета които се клатят при хващане. Ей сега метнах в кофата един телефон (домашен) защото престана да се зарежда. Взех го ужким най-хубавия в техномаркета щото ме мързеше да търся пък и толкова го ползваме, но 6 месеца по-късно да спре да работи и хем да звъни хем да не мога да вдигна (натискам скапаното копче, то изпиуква и се рестартира телефона, след 5 секунди пак звъни). Последното преди това, което смених беше една микровълнова на панасоник с едни "сензорни" бутони, които се скапваха през половин година (пробиваше се един найлон и спираха да работят). След 3тото сменяне като се сетих че вече давам пари като за 2ри нов уред я изчаках да се скапе отново и направо в кофата я метнах. Тогава обиколих 3 магазина докато си харесам нова микровълнова гледайки основно копчетата. Пак панасоник взех но ми хареса. Оттогава година и половина не е мръднал. Майка ми с подобен кара 10та. Преди време сестра ми си взе пералня Фагор май - като я видях й казах че е кофти. 3 години по-късно я смени. Майка ми кара поне 10та година с една, която ми хареса и освен че бабето решава да си чисти филтъра и не може да го затегне после се оплаква, че протекло други грижи няма... а да и една котка успя да влезне вътре и скъса някаква гума драскайки за да излезе :)

Link to comment
Share on other sites

Отделно на FF съм му спрял и скрипта.

 

Та...да си дойдем на думата - откъде се спират скриптовете във FF?

Май не съм мяркал подобна опция в настройките...да не би да трябва да влизам в about:config или пък да ползвам някой плъгин като този?

Link to comment
Share on other sites

Та...да си дойдем на думата - откъде се спират скриптовете във FF?

Май не съм мяркал подобна опция в настройките...да не би да трябва да влизам в about:config или пък да ползвам някой плъгин като този?

 

http://www.mistered.us/tips/javascript/firefox.shtml

 

Въпреки че аз ползвам един девелопърски плъгин дето освен това пуска и спира още доста работи

Link to comment
Share on other sites

Та...да си дойдем на думата - откъде се спират скриптовете във FF?

Май не съм мяркал подобна опция в настройките...да не би да трябва да влизам в about:config или пък да ползвам някой плъгин като този?

Не ти трябва бъркане по настройките, а екстеншъна NoScript. С него по дефоулт фсички скриптове и обекти (Java, Flash etc.) са забранени, като могат индивидуално да се разрешават временно или да се създава whitelist с разрешени такива. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не ти трябва бъркане по настройките, а екстеншъна NoScript.

 

Сложих го преди малко. Чудя се дали един новопоявил се проблем не ползва точно скриптове и дали не се дължи на някоя гадост, дето се е нагнездила нейде...Става дума, че от седмица насам средно след 20-30 цъкания по страниците, без значение дали цъкам теми във форума или пък си проверявам имейлите, ненадейно ми се отваря нов подпрозорец, който е я някакъв чужд сайт за екскурзии, друг път пък е сайт за заеми и все разни боклуци, но всичките са чужди сайтове. Сканирал съм цялата система за вируси - няма, сканирах и с ad-aware, spybot search&destroy, изчистих всичко подозрително, но гадният спам продължава периодически да ми се появява. Направо от менюто на рутера започнах да блокирам всеки един сайт в името на който има travel, loan и т.н., но това не е решение, защото се отварят и други. Сега ще видя с този плъгин дали няма да се оправят нещата.

Link to comment
Share on other sites

Сложих го преди малко. Чудя се дали един новопоявил се проблем не ползва точно скриптове и дали не се дължи на някоя гадост, дето се е нагнездила нейде...Става дума, че от седмица насам средно след 20-30 цъкания по страниците, без значение дали цъкам теми във форума или пък си проверявам имейлите, ненадейно ми се отваря нов подпрозорец, който е я някакъв чужд сайт за екскурзии, друг път пък е сайт за заеми и все разни боклуци, но всичките са чужди сайтове. Сканирал съм цялата система за вируси - няма, сканирах и с ad-aware, spybot search&destroy, изчистих всичко подозрително, но гадният спам продължава периодически да ми се появява. Направо от менюто на рутера започнах да блокирам всеки един сайт в името на който има travel, loan и т.н., но това не е решение, защото се отварят и други. Сега ще видя с този плъгин дали няма да се оправят нещата.

 

Я пусни това

 

http://support.kaspersky.com/faq/?qid=208283363

 

И пробвай с друг браузър дали се появяват попъпите..

Link to comment
Share on other sites

Сега ще видя с този плъгин дали няма да се оправят нещата.

Малко вероятно е, защото този проблем очевидно не идва от сайтовете (съответно скриптовете и обектите), които в момента посещаваш. Явно нещо си прихванал преди това, което вече работи в контекста на самата ОС, т.е. извън този на браузъра. NoScript е превантивна мярка, чрез която доста успешно могат да се пресекат почти всички взломни изпълнения при произволно браузване, защото за успешното експлоатиране на дадена уязвимост в контекста на браузъра винаги е нужно участието на някакъв скрипт (в това число влизат и Java код и Flash). Премахването на вече появил се проблем трябва да стане със стандартните anti-malware инструменти.

Link to comment
Share on other sites

Аз се приспивам и хвърлих око на няколко фимчета и продължавам да се учудвам японците принципно са технична нация, перфекционисти в много отношения, но как не ги е срам да произвеждат толкова учудващо калпава анимация. Косите са като изрязани 2 нащърбени кръгчета с различни цветове, едното имитиращо някаква сянка. Плътни, никакъв детайл. Всичкото стои толкова калпаво след като си гледал нещо правено от пиксар или европейци че просто нямам думи. Как изобщо ги гледат не мога да си обясня. Мен чак ме е яд - неща правени преди 30 години като джейми и вълшебното фенерче са по-добри ебати. А тогава нямаше компютри. Пинко розовата пантера е пак откогато се помня и е в пъти по-добра анимация от тези бози, произведени 2011та година... искам да видя как аниматорите ще си направят харакири защото са толкова некадърни, че няма накъде повече. Честно!

Link to comment
Share on other sites

ПопАрт VS ФотоРеализиъм

Идеята е НЕ да се отразява действителността, а да се създава своя собствена - висшата цел на изкуството = СюрРеализъм (Изкуство със силно изразена абстракция (модели, които всеки може да пълни собствено съдържание, според разбиранията и усещанията си))

Link to comment
Share on other sites

По-важно е защо ти пука изобщо?!?!?! laughing1.giflaughing1.giflaughing1.gif

 

 

давай с хилтито!

 

И верно, кво ти пука ;)

Абе не е болка за умиране, но дразни :)

 

Междувременно пускайте фаровете и слагайте коланите (в случай, че не правите нито едно от двете), че в града е пълно с полицаи, заради хилядите мотори, мотоциклети, скутери и самолети.

Link to comment
Share on other sites

Абе не е болка за умиране, но дразни :)

 

Междувременно пускайте фаровете и слагайте коланите (в случай, че не правите нито едно от двете), че в града е пълно с полицаи, заради хилядите мотори, мотоциклети, скутери и самолети.

Фаровете не бяха ли до 1 март?

Иначе колан слагам винаги, ако не съм в такси. Само там не знам защо не слагам. Иначе като карам или се возя на предна седалка винаги слагам - едно такова некофортно ми е. Свикнах в колана.

Link to comment
Share on other sites

Предна, задна, без значка. Винаги. Също така - фарове - винаги!

 

Току що пред нас минаха поне 1000 моториста и се чуваха по-малко и бяха по-културни, отколкото НЕЩАСТНИТЕ ШИБАНИ СЕЛЯНЧЕТА С ПИСТАЦИТЕ, КОИТО УМИШЛЕНО ДАВАТ ГАЗ КАТО МИНАВАТ ПО БУЛЕВАРДА! Ама той Господ си знае работата. Една вечер ще пребие някой на светофара, то ще се разчуе, че тука Господ бие мотористите и те ще спрат.

Link to comment
Share on other sites

Чак сега ми направи впечатление, че Мобо, Бънди и Овърмен били родени в един и същи ден и въпреки, че вторият и третият не са влизали от миналата година, ще използвам случая да им тегля по едно персонално поздравление. birthday_bestwishes.gif

Link to comment
Share on other sites

Днес един ми носи нож за заточване и ми вика:"много е хубав, с лазерна заточка, две години гаранция му дадоха, изкара ги, ма аз реших да го заточа и го преебах"...Тръгвам аз да го точа...то се маааже, маааже...Обясних му на човека, че са го преебали - лазерната заточка закалява метала, обаче той като е пробвал, е смъкнал закаленото и отдолу е меко желязо. А и колко да е било закалено...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...