Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има ли някъде в Пловдив стрелбище за лъкове и арбалети, има ли "archery" клуб или ещо от сорта ? Мисля че на стадион Тодор Диев май имаше стрелба с лъкове, някой знае ли нещо повече ?

 

Да и аз там съм виждал, но не знам подробности.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за инфото, ама тоя контейнер ми е бая далеч....

 

 

Аз те съветвам да минеш през общината и да си узакониш промените, че гадни съседи могат да направят баси и проблемите.

И преди някой да е подскочил като ужилен, всяка масивна ограда се води строеж, промяната по нея преустройство. Тъпото е, че за елементарни неща пак искат проекти да ги таковам и ..........

Edited by naka_g
Link to comment
Share on other sites

Мен не ме приспиват тези, блус и парадни... софт рок, балади, акустики, обаче за теб, не знам.

Алтернативен рок е хубаво, от по-леките песнички за да не ти блъска в главата.

От плейлиста ми 3 Doors Down, Hoobastank, Pillar, The Crash Motive и може да ги издириш.

 

Другото за което се сещам е дъб степ, добре е за кола и отпуска ако не го надуваш много силно.

http://www.youtube.com/watch?v=35cKvLz0ipw

http://www.youtube.com/watch?v=1m67WrJTAkg

Еми, mt eden, psyman, edIT, the glitch mob е нещо от сорта.

 

Или нещо в денс, ретро стил.

http://www.youtube.com/watch?v=ytfArV90yGQ

http://www.youtube.com/watch?v=JH4CjR0nS0I

http://www.youtube.com/watch?v=T5nPnmtAp88

http://www.youtube.com/watch?v=tFE0msnUYJw

Примерно Steve B, Navigators - Come Into My Life, Asle bjorn - Lucky You, Haddaway, ATB, Vinyl Shakerz, Far East Movement и много други за които не се сещам в момента.

 

Като не те знае човек какво ти радва душата е трудно да тръгне да предлага, защото пък аз слушам почти всичко ритмично или в зависимост от настроението ми в даденият момент.

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Buddha Bar?

 

Дам бях го забравил ама малко мн "спрял" ми идва :) Дръпнах и на Cafe Del Mar, но и там не на целих...

 

Мен не ме приспиват тези, блус и парадни... софт рок, балади, акустики, обаче за теб, не знам.

Алтернативен рок е хубаво, от по-леките песнички за да не ти блъска в главата.

От плейлиста ми 3 Doors Down, Hoobastank, Pillar, The Crash Motive и може да ги издириш.

 

Като не те знае човек какво ти радва душата е трудно да тръгне да предлага, защото пък аз слушам почти всичко ритмично или в зависимост от настроението ми в даденият момент.

 

Перфектно има някой неща които ще свършат чудесна работа.Мерси

П.С. Брат т'ва:

 

 

цепи мрака с фЕнерче!!!Мн добро, евала!

Link to comment
Share on other sites

В youtube страницата на тоя човек има още такива парчета, леко сходни едно с друго, обаче тамън ще ти се прилива музичката.

П.П. Пак заповядай! ;)

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали kindle-ите са различни за всяка страна (континент) или са универсални за целия сват, и ако си купя някой от Америка ще работи и в България ?

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си?

 

НедостатъциPDF. Това е най-сериозният проблем. Kindle не поддържа PDF и макар да има има възможност за конверсия на pdf файловете при доставката по email не се справя блестящо с конвертирането на сложните документи. Ако е само текст – няма проблеми, но ако се появят формули (tex) или по-сложно оформяне на текста – не се справя. Проблемите са такива, че ако четете предимно такива публикации – той може да не е добър избор за вас.

 

DRM. Никак не харесвам някой да ми казва какво мога и какво не мога да правя с книгите си. Amazon коректно ми казват, че ми продават единствено правото да ползвам книгата на моето устройство, но това не ме прави по-щастлив. Вече се появиха първите успешни средства за премахване на DRM защитата, но въпросът е принципен. Причините, поради които приемам DRM политиката, е че Kindle осигурява защита на DRM съдържанието, но не ми пречи да слагам всичко друго, независимо с колко уредени права е. При избора дали да прочета/купя DRM съдържание или никога да не науча нещо – избирам по-малкото зло към настоящия момент. Никога не забравям поговорката, че има два вида по-малко осъдими кражби: кражбата на книга и кражбата на лопата.

 

Формати. Kindle не поддържа много формати в сравнение с други четци. Това не ми е било проблем, защото конверсията към .mobi е лесна за всеки незащитен файл. Calibre върши това без усилие и не ми е представлявало проблем.

 

Как<br style="padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; ">Calibre. Велика програма. Назначил съм я да ми общува с Kindle и всичко минава през нея. Книгите се появяват или махат от устройството само чрез нея, а и пази бекъп на всичко, което някога съм пратил към него. Справя се не само с преобразуването между форматите (знае и съобразява какво поддържа устройството), но и има много повече възможности за управление на каталози и библиотеки от книги. Calibre може да играе и пощальона, който всяка сутрин доставя примерно NY Times или Wall Street Journal до вас.

 

Bookit. Разширение за Firefox, което преобразува цяла интернет страница или маркиран текст в електронна книга. За повечето действия ползва Calibre, но не е особено стабилен софтуер. Когато работи е супер.

 

Каталог. Американският каталог с Kindle книги е в пъти по-голям от европейския. Проблеми с авторското право и лицензирането за определена територия. Принадлежността и обвъзаността към определен каталог се определя от мястото, където е издадена картата, с която пазарувате. Тоест е възможно да си купите устройство от Европа, но да пазарувате книги налични единствено в САЩ, ако сте регистрирали американска карта.

 

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли дали kindle-ите са различни за всяка страна (континент) или са универсални за целия сват, и ако си купя някой от Америка ще работи и в България ?

Универсални са. Няма проблеми от къде ще си го вземеш. Вземи си обаче без 3G. То може да се използва единствено за достъп до сайта на Amazon и до Wikipedia.

 

Сигурен ли си?

Сигурен е. Това което си цитирал НЕ е вярно. Има си отлична поддръжка на pdf. Абсолютно никакви проблеми с кирилица. Това с липсата на много формати не мисля, че е проблем. Както си написал с Calibre автоматично се конвертират. Единствено добавяш книгата в програмата и тя директно я конвертира и изпраща към устройството.

Link to comment
Share on other sites

Универсални са. Няма проблеми от къде ще си го вземеш. Вземи си обаче без 3G. То може да се използва единствено за достъп до сайта на Amazon и до Wikipedia.

 

А има ли някакъв начин да си сваляш книги без пари, или само с плащане става?

Link to comment
Share on other sites

А има ли някакъв начин да си сваляш книги без пари, или само с плащане става?

Има всякакви начини. Ако се разтърсиш из интернет, ще намериш огромно количество торенти със заглавия в .mobi формат. Аз лично съм свалил толкова много, че сигурно няма да ми стигнат следващите 50 години за да ги прочета всичките. :)

Link to comment
Share on other sites

Заслужава ли си да си пусна +data unlimited S или направо да си взема абонаментен план Net & Call ?

Зависи от потреблението, но според мен си за Net & Call директно. Другото е добро, когато си на разни по-"екзотични" тарифи дето ти дават други преимущества, за сметка на интернет. Иначе Net & Call е една от най-добрите универсални тарифи в момента.

 

ПП Наскоро и аз сменях тарифата и доста подробно смятах и разучавах.

Link to comment
Share on other sites

Зависи от потреблението, но според мен си за Net & Call директно. Другото е добро, когато си на разни по-"екзотични" тарифи дето ти дават други преимущества, за сметка на интернет. Иначе Net & Call е една от най-добрите универсални тарифи в момента.

 

ПП Наскоро и аз сменях тарифата и доста подробно смятах и разучавах.

Не просто съм на симпатия и от там идва и чуденето.А ако трябва да взимам нов план ще трябва да взимам и нов номер.

Link to comment
Share on other sites

я тук нали сте от елитни нет-гурута нагоре, а сисадмините се прескачате, та вземете ми дайте някакво по-актуално заглавийце+авторче по темата. на български език за предпочитане, на английски приемливо. По-важното е да е актуално ( ако TCP/IP вер.6 се засяга по-обстойно хич няма да е зле) и да не е писано от детска учителка или редактирано от такава (каквото се е случило с CISCO книжката например:)) също така няма да се разсърдя ако по-новите стандарти са цитирани с пълните си имена или поне индекси.

 

целта е както да си актуализирам собствените знания, така и да си спестя хиляди обяснения в отговор на въпроси от разни безпросветни умове, които са решили че ша стават 1337 h4x0r-и. тенкю много отсега.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Къде изкупуват стъклени бутилки, че вкъщи имам към 20? Ако се сещате за някоя голяма верига, като Метро, ще е супер. Тъкмо да комбинирам с покупките :).

Link to comment
Share on other sites

Къде изкупуват стъклени бутилки, че вкъщи имам към 20? Ако се сещате за някоя голяма верига, като Метро, ще е супер. Тъкмо да комбинирам с покупките :).

 

Във всяка Билла изкупуват. Ама ти дават талонче на стойността на бутилките, и с него си минаваш на касата.

Link to comment
Share on other sites

я тук нали сте от елитни нет-гурута нагоре, а сисадмините се прескачате, та вземете ми дайте някакво по-актуално заглавийце+авторче по темата. на български език за предпочитане, на английски приемливо. По-важното е да е актуално ( ако TCP/IP вер.6 се засяга по-обстойно хич няма да е зле) и да не е писано от детска учителка или редактирано от такава (каквото се е случило с CISCO книжката например:)) също така няма да се разсърдя ако по-новите стандарти са цитирани с пълните си имена или поне индекси.

 

целта е както да си актуализирам собствените знания, така и да си спестя хиляди обяснения в отговор на въпроси от разни безпросветни умове, които са решили че ша стават 1337 h4x0r-и. тенкю много отсега.

 

Здравей

 

В момента съм си разпечатал и ще чета тази:

http://www.microsoft.com/learning/en/us/book.aspx?ID=11755&locale=en-us

(за втория ми изпит)

Не съм стигнал далече, но забелязах че има описание на IPv6, което хич не съм го и помирисвал, а началото (първите 20стр) започва с нивата по OSI, и другите - приятно са описани.

Книжката се намира за даунлоад лесно.

Link to comment
Share on other sites

Къде изкупуват стъклени бутилки, че вкъщи имам към 20? Ако се сещате за някоя голяма верига, като Метро, ще е супер. Тъкмо да комбинирам с покупките :).

Ако става дума за стъклени бирени бутилки, в Карфур също става да ги занесеш.

Дават ти бележка за върнат амбалаж, купуваш си нещо (може и не веднага), даваш бележката преди да са ти приключили сметката и стойността ти се приспада от общата сума на покупките.

Link to comment
Share on other sites

Ползвам си и-мейла често и ми е много важен,но последно време буквално съм нападнат от един "targovski vestnik" и някфи предложения за работа.Пощата ми е в abv,варианта да я сменям няма как да стане...след 3-4 месеца може да я сменя.Кажете как да ги блокирам...уж ги отбелязвах като спам :angry1

 

Edit:Намерих настройките на спам филтъра.Проблема е,че тоя гаден спам с предложенията за работа някак си използва моя си и-мейл за подател...Как така изпращат и-мейли от моя и-мейл

Edited by xXx
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде актуална информация за село Лилково. Какъв е пътя до там - четох че преди време е нямало изобщо нормален път а през 2007/8 са правили ремонт. Направен ли е действително ремонт и какъв. Също и за самото село ако някой е ходил наскоро, че много оскъдна информация и снимки намирам. Че има много запустели къщи и малко хора го разбрах. А има ли нови и обитаеми вили (и примерно колко). Заслужава ли си там да се построи вила.

Link to comment
Share on other sites

Търся магазин в Пловдив, където продават окачени тавани тип Хънтър-Дъглас или Армстронг. В Практикер, Бриколаж и Баумакс нямат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...