Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Въздържай се друг път от такива глупости, които подвеждат и хората. Ако знаеш фирма - кажи. Аз тази съм ползвал за табели и съм доволен и ми свършиха работата качествено. Дадох и втори вариант с Копи Център. Подобни "остроумни" вметки не са необходими. Не е нужно и да ми отговаряш.

 

Знам какво говоря. Затова го казах. Казах "фирма".

 

Отидох в копи центъра на Тримона.За "стикер" 60х80 санта ше ми вземат към 9лв,което според мен е добре.Дадоха ми време за работа 2 дни.Да видим какъв ще е резултата. :)

 

Нормална цена са ти дали. В същност е висока, но за такъв размер, разликата ти е точно 1лв. Затова казах, че и в Микро Асу ще ти свършат работата.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да си поръчам да ми направят днес или максимум утре една квадратна възглавница за стол по зададени от мен размери, с дамаска от плат

Link to comment
Share on other sites

На Пазарджишко шосе след Техномаркет вдясно има голям магазин за килими, мокети, дамаски и прочее. Правят и възглавници по поръчка.

Link to comment
Share on other sites

Домко се казва, един приятел беше поръчвал нещо там ама не помня какво и на какви цени.

http://domko.com/services.html "изработка на възглавници", може да ги преслушаш по телефона и да си прецениш. :)

Link to comment
Share on other sites

има ли някъде в Кичука сервиз за ремонт или поставяне на Angel Eyes ,ходес срещу ХЕИ преди, но е много трудно там в пиковите часове и ако има друг ще духам супата,затова питам за кичука ?

Link to comment
Share on other sites

Не - не говоря за тъпи американски продукции, а за класиката от 1980, известен още като Jishin Retto или Earthquake 7.9

 

Ванка, тоя линк не е в час.

 

 

 

 

 

Линковете работят

Link to comment
Share on other sites

Къде да закарам "удавен" телефон да ми изкарат информацията от него.

След удавянето успях веднъж да го включа, но карата нямаше място да свали всички телефони, а компа не го разпозна да си направя backup, послетелефона си пали дисплея и светкавица и до там.

И сам ще го разглобя, да видя де прави контакт, ама нямам такъв накрайник.

Link to comment
Share on other sites

На Руски има предостатъчно сервизчета. Избери някое по-голямо. На мен дори са ми съживявали удавен телефон от старите...

Link to comment
Share on other sites

Има ли някъде в Пловдив стрелбище за лъкове и арбалети, има ли "archery" клуб или ещо от сорта ? Мисля че на стадион Тодор Диев май имаше стрелба с лъкове, някой знае ли нещо повече ?

Link to comment
Share on other sites

Не. Не позна.

 

1. Поне 5 пъти като си го вадя от джоба или вдигам или отказвам разговора, та после трябва да се обаждам пак (и един път вдигнах на човек с който не ми се говореше в момента) и това е, защото на HTC lock screen-a е с подръпване надолу, а отказването с подръпване нагоре.. хайде кажи ми ако ми е наврян в задния джоб, как да го хвана тъпия телефон че да не се случи нито едното нито другото. Самсунга беше с плъзгане наляво-надясно. Widgetlocker работи някак тромаво и го изключих. Отделно че когато той е включен при звънене излиза директно 2 бутона зелен и червен и тогава направо нацелвам единия... или така или не виждам кой звъни докато не го отключа + около секунда докато изчезне lock screen-a в този случай - т.е. вадя, правя нещо и след около 3-4 секунди общо успявам да видя кой аджеба звъни - сложи и 5 секунди още докато се усетя че звъни изобщо и си освободя едната ръка - половината хора дотогава се отказват.

 

2. Няколко пъти успявам да набера някой, докато скролирам надолу в списъка с обажданията, защото само да цъкна и почва да набира. Докато при самсунга това ставаше с подръпване на елемента надясно, а с подръпване на елемента наляво се почва СМС... отделно, че елементите при Самсунга бяха доста по-големи и четливи както и цифрите в dialera

 

3. locale почна да работи когато ѝ е кеф. Независимо, че съм включил профил никой да не звъни и горе излиза една задраскана нота - на някои хора все пак включва звъненето, а тях не съм ги упоменал никъде (т.е. има една група хора които са с позволение да звънят дори в този режим). Преди работеше тази програма, сега престана.

 

4. В locale конкретно ми хваща групите на телефона по 2 пъти. И те недоумяват защо а в самсунга ги хващаше по 1...

 

На теб това като издребняване ли ти изглежда?

 

1. Единственото решение е калъф. И на мен ми го правеше тоя проблем HTC-то, но калъфа реши проблема генерално. Това за червения и зеления бутон с Widgetlocker-а ти го казах ако не помниш, още преди да търсиш алтернативи. :)

 

2. В указателя това се наглася от настройките. Какво да прави като цъкнеш веднъж. Дали да ти отваря контакта или да ти го набира директно.

 

3. Този проблем трябва да го отправиш към разработчиците. Другия вариант е да пробваш Tasker.

 

4. Можеби съществуват дубликати. Провери си контактите през GMAIL да видиш дали не се дублират.

 

Винаги можеш да му смениш софтуера на телефона с този, който ти показах на моя. И функциите са повече, а Lockscreen-а можеш да го променяш както ти сърцето иска и то от настройките. Освен това, ще получиш и възможността да правиш директен имидж на системния дял и да си го възстановяваш ако нещо се случи. Пази всичко. Като възстановиш е все едно си рестартирал телефона, а не като да си сменял софтуер и да си го пробвал 2 месеца да речем.

Link to comment
Share on other sites

Абе някой ми пееше, че имало фитнесче до ПУ някъде из пресечките. Идеи? Евентуално сайтец, тарифи? Че т'ва не се трае...ши стана грижовно мИче tenderheart-bear.gif ако продължавам така.

Link to comment
Share on other sites

На различни места из града има оставени такива контейнери, които са за общо ползване. Трябва да има такъв и в твоя квартал.

Преди няколко месеца видях един такъв тук: http://www.bgmaps.co...C423D8A6F63EAAA

Сигурно още си седи...

 

Благодаря за инфото, ама тоя контейнер ми е бая далеч....

 

 

Не се излагай, за 2 колички...

Разпредели ги и ги хвърли в 2-3 контейнера в малки чувалчета. Като каза строителни отпадъци, си помислих един камион. Или както ти казаха, в колата в 2 чувала и тръгваш да обиколиш квартала... За такова количество....

 

Не исках да ги хвърлям в контейнера. Все пак той е за битови отпадъци, не за строителни.

 

 

Да обикаля няма смисъл според мене. Аз например занесох къмто 15 чувала - пълни с итонг, фаянс и теракол на село и ги употребих за попълване на пропадания в речния бряг. Да седне да търси контейнер за строителни отпадъци - загуба на време. Между другото те се докарват по поръчка и срещу заплащане. Да разпределя и да хвърля по кофите - супер излишна работа. Той май Жоро се отърва от боклука докато си говорим по въпроса... laughing.gif

 

Ами така и направихме горе долу. Имаме една нива на село и пред нея пътя бяха направили огромна дупка и ни минаваха през нивата. С баща ми я напълнихме и подравнихме и така отворихме пътя от където си е пък и е равен вече няма огромна яма и коловоз. След дъжда отъпканото стана като магистрала :D

 

 

Сега имам друго питане. Вече в нас имам нова ограда и пътна врата. Трябва ми табелка с номер и такава от рода "Не паркирай, гараж!", но трябва да са на плексиглас понеже вратата ми е с финна мрежа. Лепкащи и аз знам къде има, но такава с основа от къде да взема?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Пак ще да повторим и потретим и т.н. Табели с фолио върху плексиглас правят Микро Асу. Имам 15-на такива и вече повече от 10 години не са мръднали. В Копи центъра на Гладстон видях много симпатични табели, но точно такава няма (за паркирането) - там може да си поръчаш за номера. Сигурен съм, че някъде продават и готови "НЕ ПАРКИРАЙ", но все още не съм открил къде... Ако някой е виждал - нека каже.

Link to comment
Share on other sites

Моят проблем със саунда се оправи - наистина кабелът е бил виновен. Благодаря на отзовалите се :)

 

Благодаря и за мненията относно сайтовете с оферти, довечера ще седнем с любимата да си харесаме нещо :)

Link to comment
Share on other sites

Ще пристигне един лаптоп Thinkpad без зарядно. Помня, че някой говореше за универсални зарядни някъде из Форума. Припомнете ми откъде мога да взема и колко струва.

Link to comment
Share on other sites

Пак ще да повторим и потретим и т.н. Табели с фолио върху плексиглас правят Микро Асу. Имам 15-на такива и вече повече от 10 години не са мръднали. В Копи центъра на Гладстон видях много симпатични табели, но точно такава няма (за паркирането) - там може да си поръчаш за номера. Сигурен съм, че някъде продават и готови "НЕ ПАРКИРАЙ", но все още не съм открил къде... Ако някой е виждал - нека каже.

 

А табела върху метална планка къде могат да ми направят? Над 50 кинта не ми се дават между другото!

 

За 40х40 говорим - един цвят

 

 

 

--------------------

 

Втори въпрос: къде могат да ми изрежат пластмаса която не се огъва (много) 80х40см х0.5см дебелина някъде, но с порядъчно заоблени ъгли отвсякъде?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

В Копи Центъра на Гладстон видях точно такива, изпълняват поръчки хората. Мисля, че гравират и на дърво и прочее.

Link to comment
Share on other sites

А табела върху метална планка къде могат да ми направят? Над 50 кинта не ми се дават между другото!

 

За 40х40 говорим - един цвят

 

Гравирана табела ли ти трябва или стикер лепнат върху метална основа?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...