Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Снимай го, интересно ми е. Сега се разровиш, щикът е Манлихеров, подофицерски.3-тия от ляво на дясно.

 

1353744.jpg

 

 

 

Ето ти цялата тема, разбира се.

 

http://talks.guns.ru/forummessage/79/337593.html

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Завъртулката е по-голяма като че ли. Интересно. Наистина утре ще го снимам пак, този път ще сложа нещо за да се разбере и дължината.

Link to comment
Share on other sites

Все пак - питай във форумите на Традиция. Определено ще им интересно, щом има арабски надпис.

Link to comment
Share on other sites

Снимай го, интересно ми е. Сега се разровиш, щикът е Манлихеров, подофицерски.3-тия от ляво на дясно.

 

1353744.jpg

 

 

 

Ето ти цялата тема, разбира се.

 

http://talks.guns.ru/forummessage/79/337593.html

Щикът е берданов, Танасе! На снимката която си постнал такъв, като него липсва! Най-малкото можеш да наложиш ръкохватката върху лезвието от оригиналната снимка... и тогава само ще се увериш, че подобен на твоята снимка няма.

 

П.с. А, аз имам и един който е прибл. 60 сантиметра дълъг и ако не бяха цевният пръстен и жлебът - съвсем спокойно щеше да мине за къса казашка шашка (липсва протектор и лезвието е леко извито на долу, като върхът се пада точно в центъра на надлъжната ос, погледнато от страни ) Съжалявам, че в момента няма как да му направя снимки, но никой не успял да разгадае от какво оръжие е, обаче пак е от около деветстотната.

Link to comment
Share on other sites

а теб отде те знам....confused.gif

Предполагам от това, че веднъж преди бая години твои приятели ни преподаваха английски в МГто (и ти беше там). :) И че съм приятелка с Крис. :)

Edited by Salida
Link to comment
Share on other sites

Преди малко минах по моста на ВИХВП и някакъв бял пикап зави от В.Априлов по 6ти септември към линията бръмчейки и изпускайки някакъв пушек с отвратителна миризма. Подозирам че пръска против комари но не съм 100% сигурен. Някой има ли информация какъв е този пикап и за какво "пръска" (или може би опушва)?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ама не е само покрай марица. И не е масло защото има един по-различен звук не на двигател на автомобил а нещо по-плякащо и видях как пушека излиза от някаква кутия в каросерията на пикапа (отрязана лада 7ца направена на пикап ако не се бъркам)

 

Освен това колкото и да гори масло ТАКАВА пушилка никой не вдига. Пък и бензина и дизела миришат доста по-различно.

Link to comment
Share on other sites

За комари е. Прилага се същото около Дунава, но там се прави с промишлени мощности/по-точно със специална машина за диспергиране/.

Link to comment
Share on other sites

За комари е. Прилага се същото около Дунава, но там се прави с промишлени мощности/по-точно със специална машина за диспергиране/.

 

Значи както предполагах. То и това си беше някаква такава машинка но като гледам автомобила който са пригодили предполагам и машинката е поне 20 годишна...

 

А знаеш ли с какво се пръска? Любопитно ми е, понеже аз щях да се задуша като минах през 'облака'

Link to comment
Share on other sites

С инсектицид. :) Довечера ще разровя. Но са в нарушение, че пръскат през деня, това се прави в периода 23:00 - 03:00ч.

Link to comment
Share on other sites

С инсектицид. :) Довечера ще разровя. Но са в нарушение, че пръскат през деня, това се прави в периода 23:00 - 03:00ч.

 

В 3 без 15 го правеха... Но останах учуден колко пушилка вдига въпросното возило... и се замислих този който го кара дали има противогаз...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Агрегатът най-общо и схематично казано е един голям вентилатор и няколко струйника, насочени към него. Като машина за изкуствен сняг. Ако помниш едно време слагаха такива на тракторите "Беларус" да пръскат овощните масиви. Шофера не усеща нищо, всичко е зад него.

Link to comment
Share on other sites

Задълвителното дублиране на буквите на латиница. Нямаме право да ползваме кирилица в номерата, защото из Европа не ги разпознават. Примерно - Пловдив - ПВ - В-то остава, защото го има и в латиницата. П не става и се взима латинския аналог Р => РВ. София си остана С, Варна В, Буркас се пребориха за А, защото У остана за Ямбол. И т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Имам един познат, по принцип не прави точно това, но мога да го питам. И е от Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Имам един познат, по принцип не прави точно това, но мога да го питам. И е от Пловдив.

Ще бъда много признателен ако го направиш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...