Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ton4o, ако позволиш една лека поправка, която дано не сметнеш като заяждане, твърде много пълен член си "извадил". ;)

 

И един въпрос, който отдавна искам да задам.

Има една книга, в която се разказва за някакви бактерии в една локва. Въпросните бактерии, познавайки само собствената си локва, я смятат за планета и се опитват всячески да изстрелят апарати извън локвата, но преодоляването на водната повърхност им създава трудности. Ако сте чели тази книга, моля ви, кажете ми кой е писателят и/или как се казва книгата?

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тончо, аз още снощи те разбрах защо така си задал този си свой въпрос. Лично аз те съветвам да стоиш далеч от всякакви духовници, защото по мое мнение поне повечетo са "ДУХАвници" и кръвопийци. Ако вярваш в нещо, вярвай и го уважавай. Не е нужно някой да ти помага. Особено пък келеш в расо, който събира малкото останало от пенсийките на възрастните хора....

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, абре Виденье..пак ме уби с отговор.. :laughing: То ясно че е подходяща, ама знам ли.. то в това нашето съвремие може да са измислили нек'во мазило самозатварящо прозорците според времето навън... :lol:

Добрата стара графитна грес...Ще ида да са купя една кутия....

Link to comment
Share on other sites

Има грес под формата на спрей, много е удобна за ползване - като пръскаш е течна и след известно време се сгъстява.

 

 

Видене, има и малки спрейчета WD40, които са доста по-евтини.

 

Link to comment
Share on other sites

Ааа нье, нье..такива вонялки си имам.

Една кутия с високотемпературна грес, но нея я ползвам за други работи....Все пак нямам намерение да стоя цял ден и да отварям и затварям прозореца, докато запуши от пантите... :bgrin:

 

П.П.Midex, чувал/виждал съм такава.

Като ида в магазина, ще проверя кое е моето решение...Благодаря ви за насоките.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Ники, сваляй си JetAudio, то търкаля всичко. Освен това през медия центъра му, аз лично си пека дискове (а тегля единствено музики в лузлес формати) директно в Waw. Естествено, идеята беше да имам дискове за колата. Всеки който се е возил при мен може да ти каже, че за скапаната свирка и стокови говорители дето имам, звукът е повече от приличен...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

 

Видене, има и малки спрейчета WD40, които са доста по-евтини.

 

 

На Руския пазар има по 2 лева флакона, само да не ти е в къщата напръсканото после tounge.gif

 

Иначе подобен флакон ако напипаш на Локтайт или истинско WD40 не пада под 15-26 лева. Но си ги струва - всеки лев си струва.

Link to comment
Share on other sites

На Руския пазар има по 2 лева флакона, само да не ти е в къщата напръсканото после tounge.gif

 

Иначе подобен флакон ако напипаш на Локтайт или истинско WD40 не пада под 15-26 лева. Но си ги струва - всеки лев си струва.

 

Видене, запри се малко - говоря единствено за оригинален WD40 в различни по големина опаковки, визирайки най-малката от всичките.

Link to comment
Share on other sites

Пламене, "малко" по-стар си от мене, аз ли да те уча, че като купуваш подобно нещо и плащаш опаковка, най-евтино излиза да вземеш най-голямата такава?

Link to comment
Share on other sites

Пламене, "малко" по-стар си от мене, аз ли да те уча, че като купуваш подобно нещо и плащаш опаковка, най-евтино излиза да вземеш най-голямата такава?

Видене, ай не на метро с номерата. За чий х*й би ми било да взема 8 пъти по-голяма опаковка след като и най-малката би ми свършила работа че и ще остане. Какво като е по-евтино да взема повече след като не ми трябва. До един момент се лъжех колко по-евтино е да си пазарувам от метро докато не се усетих че близо половината го раздавам на роднини защото хем не ми трябва хем някои неща се скапват отделно че не съм склад да събирам за поколения напред.

Link to comment
Share on other sites

Уффф...с тебе не се излиза лесно на глава. :sick

Според теб защо съществуват различните опаковки? За удобство на потребителя с 2 думи. Имам от най-голямата опаковка на WD40, която често ползвам вкъщи, а имам и най-малката опаковка, която съм оставил в колата, за да не заема много място и която ползвам от дъжд на вятър. Купувам си винаги Кока-Кола в разфасовка 1.25 л. и винаги отказвам (кога учтиво, кога - не толкова) предложението на продавачите, които ме убеждават да съм си вземел 2 литра, понеже била практически на една и съща цена - сещаш ли се защо винаги им отказвам? Ако още не се сещаш, питай дядо ти Мраз, той ги разбира тези неща. Ако ми е кеф и ми върши работа ще си взема и една спринцовка с WD40, пък ако ще да струва колкото 1 литър. Хайде сега спри вече моля ти се, че след малко ще трябва да трия 2 страници с обяснения между раптор и мидекс. :woot

 

 

Пфу...дедото ме е изпреварил с 0.001 секунда....ама напредвам, предишния път беше с 2 хилядни повече. :lol:

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

които ме убеждават да съм си вземел 2 литра

 

Която е мега гадна хем винаги остава една част която е разгазирана и евентуално се е стоплила. Освен ако не сте 10 човека маса и след отварянето да свърши след 1 сипване на всеки просто няма смисъл да взимаш двулитровата.

Link to comment
Share on other sites

Преценяйте добре какво ще пръскате с WD40, защото ако се ползва за места където има лак, боя и дърво си попива като отче наш и става тъмно петно, а при допир с лак или боя - помътняват. Имам пишман колеги авджии, които го ползват и за оръжията си и започна да им помътняват прикладите и дори да пада оксидацията. Киселина ли има вътре или дедазнам какво, но когато се напръска някоя панта на кола например и колкото и да се бърше и препарата се обърква с мръсотията и става едно тъмно матово петно около пантата и няма оправия. Предимство му е големия визкозитет и така прониква лесно в ръждиви болтове след едно денонощие.

Това от мен.

Link to comment
Share on other sites

 

И един въпрос, който отдавна искам да задам.

Има една книга, в която се разказва за някакви бактерии в една локва. Въпросните бактерии, познавайки само собствената си локва, я смятат за планета и се опитват всячески да изстрелят апарати извън локвата, но преодоляването на водната повърхност им създава трудности. Ако сте чели тази книга, моля ви, кажете ми кой е писателят и/или как се казва книгата?

Благодаря предварително.

 

 

Зигмунд Фройд

 

Link to comment
Share on other sites

Преди 10-тина годинки някъде, имаше на пазара едни черни CD-та на Самсунг.Бяха с около 30-40% по-скъпи от другите.Бях си накупил тогава към 7-8бр. и ги изпекох с музика (аудио диск).От всичките ми дискове правени по онова време а и доста след това само черните оцеляха и продължават да свирят все едно сега съм го извадил от опаковката и записал.Сега ме е яд, че не купих повече.Просто страхотни дискове.Та въпроса ми е, дали някой е виждал някъде такива CD-та в момента? Направо да си купя един шпиндел...

Link to comment
Share on other sites

Не съм, но знам за какво говориш... Имам един от тези. Толкова надраскан, че нямаше 1 см2 здраво място, а продължаваше да свири без проблеми на всичко. И аз съм заинтересован. Тези са си направо вечни явно :))

Link to comment
Share on other sites

Имам много такива дискове и честно казано не помня да са били по-скъпи от другите. Може би защото винаги съм купувал висок клас т.е. скъпи дискове. Те затова си работят и до днес. Веднъж се подлъгах с един шпиндел евтини боклуци и не повторих подобна грешка tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Трябва да ви покажа на снимка евтини дискове, които след капки вода по тях се разпадат - отлепя се фолиото като станиол буквално... Сега като се замисля какви суми сме харчили за тия носители, които в момента складирам на село с хиляди.... biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

И аз имам един такъв и си мисля, че и на автомобилна джанта да го сложа и да се върти на нея и след офроуд пак ще е здрав.

През 2004г си купих такъв на единична цена от 90ст, при цена на другите от 50-60ст. Още когато си го купувах и продавачката ми каза, че не им излизат на сметка да ги продават, както и на производителите да ги произвеждат, заради скъпите материали. Едно време всички просто купувахме и записвахме, важно беше количеството което ще получим за единица държавна асигнация, тогава и качеството не се ценеше толкова. Но явно е настанало времето в което "порастнахме" и вече "цедим" до конкретна информация която да съхраняваме и наш приятел става качеството.

Не за първи път чувам хора да питат за именно този тип дискове и ми е интересно дали само при нас не се внасят вече или просто завода е спрял производството.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...