Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Едва ли има магазин за мебели, в който да няма бюра от този тип. Отделно по избор може да си поръчаш да ти се направи...

Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив мога да купя бюро за компютър?

Колко голямо и до какви пари?

Май най-добре е да си поръчаш, преди това помисли добре размерите, които искаш. Аз така преди няколко месеца обикалях, и накрая си поръчах, излезе ми по-изгодно, хем и по-голямо отколкото изобщо намирах по магазините. 2 метра. Отделно височината по магазините масово е около 75 см, а аз си го поръчах 72, и ми пасна идеално, без да ми се натоварват ръцете по височина.

Ако искаш разни изтеглящи плотове става по-сложно и скъпо, но не мисля, че изтеглящ плот е кой знае каква добра идея.

Мога да ти дам снимки и човека, който ми го направи (от същия човек имаме кухня, и други неща за новия апартамент).

Link to comment
Share on other sites

Моля препоръчайте ми :

 

1.Фирма за борба с вредители (в моя случай-мравки).

2.Магазин откъдето мога на приемлива цена да си купя легло+матрак. За сега съм се спрял на Мебел Дизайн

Link to comment
Share on other sites

Търся магазин в Пловдив, където продават окачени тавани тип Хънтър-Дъглас или Армстронг. В Практикер, Бриколаж и Баумакс нямат.

 

Можеш ли да дадеш примерна снимка?

Link to comment
Share on other sites

С какво да си обърна flac на мп3 че да мога да ги слушам в колата? VLCто ги плейва, свалих нещо от sourceforge.net но така и не успявам да го подкарам - дава ми грешка при отваряне на файла и не съм особено сигурен като му дам decode какво се предполага да направи. Някаква за предпочитане безплатна програмка която да го свърши това.

 

ПС: Торентите които свалих имат и .cue - това значи ли че направо мога да го отворя с неро и да го запиша като музикално CD (не съм пробвал щото на лаптопа не съм качвал неро)

Link to comment
Share on other sites

С какво да си обърна flac на мп3 че да мога да ги слушам в колата? VLCто ги плейва, свалих нещо от sourceforge.net но така и не успявам да го подкарам - дава ми грешка при отваряне на файла и не съм особено сигурен като му дам decode какво се предполага да направи. Някаква за предпочитане безплатна програмка която да го свърши това.

 

ПС: Торентите които свалих имат и .cue - това значи ли че направо мога да го отворя с неро и да го запиша като музикално CD (не съм пробвал щото на лаптопа не съм качвал неро)

Нали имаш foobar, той го може това. Даваш десен на файловете в плейлиста - Цонверт. Преди това си сваляш LAME 3.98.4 от тук, ръгаш го нейде из program files (x86) (аз така правя), и при конверта от фубар, ще те пита къде е lame.exe, указваш и така.

Това ако искаш да ползваш безплатни и вече налични (поне повечето) инструменти, които имаш вече инсталирани.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично ползвам ...

 

Няма смисъл, утре ще му потрябва да преобразува APE, WMA или OGG и ще се чуди пак какво да търси. Аз ползвам One-click Audio Convertеr, интегрира се в контекст-менюто и с десен клик на файла можеш да го преобразуваш в каквото си поискаш.

Link to comment
Share on other sites

Избери си.Повечето са безплатни и вършат работа.

 

Аз това го направих, питах да каже някой който е ползвал някоя. Така на зула мразя да слагам софтуер за пробване. Отделно че ме мързи. Виж на теди варианта с lame ми хареса :)

Link to comment
Share on other sites

Знам, че много хора ще ми се смеят може би и ще пуснат ненужни коментари, - но тъй като въпросът ми е сериозен, моля именно точно тези да замълчат.

 

Моля да ми препоръчате църква или параклис в Пловдив, искам да поговоря с Божи служител, но такъв който е наистина такъв и живее с длъжността си, а не такъв който кара AUDI Q7 или прочее.

Ако лично познавате такъв, още по-добре.

Благодаря предварително.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Трудна задача от една страна... В Пловдива града голяма не се сещам, а и по принцип чист духовник е като бяла лястовица...

 

Търси из селата по Балкана, ако изобщо са останали...

Link to comment
Share on other sites

Трудна задача от една страна... В Пловдива града голяма не се сещам, а и по принцип чист духовник е като бяла лястовица...

 

Търси из селата по Балкана, ако изобщо са останали...

 

Да да, така си и знаех.. То бяла лястовица да беше, излиза че е все едно оранжева да видиш, или пък изрусена на кичури.

Надеждата ми е тук във форума, защото все някой може да има роднина, който все още да не е покварен.

Въпросът ми остава открит и благодаря на всички предварително.

Link to comment
Share on other sites

Да да, така си и знаех.. То бяла лястовица да беше, излиза че е все едно оранжева да видиш, или пък изрусена на кичури.

Надеждата ми е тук във форума, защото все някой може да има роднина, който все още да не е покварен.

Въпросът ми остава открит и благодаря на всички предварително.

Тончо, можеш ли да повярваш, че попа на Градина съм го учил как и де се слага? Клира като е цяло достоен да бъде изгорен на клада. Безбожници и кръвопийци! За сметка на това мога да целуна ръка на нЕкои игумени, които са истински посветени на "каузата"

Link to comment
Share on other sites

Откакто при нас имаше специалност "Теология", след преките ми впечатления от студентите-теолози и преподавателите-теолози (разбирай "отчетата"), тотално съм се отвратил от почти всички личности, занимаващи се с религия. Казвам "занимаващи се", понеже всичко вече го е обърнало на бизнес и комерсиализъм ; единици са тези, които имат някакви истински убеждения...ама и за повечето от тези "единици" пак не съм сигурен дали просто не играят прекалено добре. (човече с thumbs down...и на двете ръце)

Link to comment
Share on other sites

Тончо, можеш ли да повярваш, че попа на Градина съм го учил как и де се слага? Клира като е цяло достоен да бъде изгорен на клада. Безбожници и кръвопийци! За сметка на това мога да целуна ръка на нЕкои игумени, които са истински посветени на "каузата"

 

Цял живот съм бил вярващ, но въпреки това наруших църковните догми като започнах да изучавам вярата си. Прочетох една книга за инквизицията, малко тук и там, обърках католическата вяра с източното православие, погнусих се от това с колко кръв е пропита вярата и колко учени е пратила на клада под най празни предтекстове, за да заграби имуществото, което е целта и всъщност. Така ми се отвориха очите и примешено с някой лични неуспехи и започнах да хуля Бога и сега ми е странно, гузно и искам да поговоря с човек с който ти споменах по-горе. Искам да си се върна в лоното на църквата и да спазвам моралът и да поддържам духът си от нашите корени - Богомилството и да отстраня заблудата си от католическата вяра и ненавистта която изпитвам към сегашните божи служители, казано с малка буква.

Link to comment
Share on other sites

А нали знаеш как се насаждат един след друг - и пият кръвчицата на божите кравички - разбирай всички силно набожни баби в населено място... ТОМА - ТОМА - неговата книжка е анатемосана, защото там е истината...

 

Няма да ми строите постройки и храмове, парче дърво да разцепите - аз съм в него, камък да сцепите - там съм, Аз съм навсякъде, казал Хесус, евреина.....

Link to comment
Share on other sites

Откакто при нас имаше специалност "Теология", след преките ми впечатления от студентите-теолози и преподавателите-теолози (разбирай "отчетата"), тотално съм се отвратил от почти всички личности, занимаващи се с религия. Казвам "занимаващи се", понеже всичко вече го е обърнало на бизнес и комерсиализъм ; единици са тези, които имат някакви истински убеждения...ама и за повечето от тези "единици" пак не съм сигурен дали просто не играят прекалено добре. (човече с thumbs down...и на двете ръце)

 

Да да, разбирам, по добре да се откажа май май. Хулех комунизмът ( социализмът), че са отричали вярата и със забраняването и са тласкали към атеизъм, но май съм грешал, по-добре е било, защото тогава "божите служители" бяха под прицел и си вършеха тихо тихо работата и си караха ладите.

 

А нали знаеш как се насаждат един след друг - и пият кръвчицата на божите кравички - разбирай всички силно набожни баби в населено място... ТОМА - ТОМА - неговата книжка е анатемосана, защото там е истината...

 

Няма да ми строите постройки и храмове, парче дърво да разцепите - аз съм в него, камък да сцепите - там съм, Аз съм навсякъде, казал Хесус, евреина.....

 

Това е старият завет, нали?

Link to comment
Share on other sites

Цял живот съм бил вярващ, но въпреки това наруших църковните догми като започнах да изучавам вярата си. Прочетох една книга за инквизицията, малко тук и там, обърках католическата вяра с източното православие, погнусих се от това с колко кръв е пропита вярата и колко учени е пратила на клада под най празни предтекстове, за да заграби имуществото, което е целта и всъщност. Така ми се отвориха очите и примешено с някой лични неуспехи и започнах да хуля Бога и сега ми е странно, гузно и искам да поговоря с човек с който ти споменах по-горе. Искам да си се върна в лоното на църквата и да спазвам моралът и да поддържам духът си от нашите корени - Богомилството и да отстраня заблудата си от католическата вяра и ненавистта която изпитвам към сегашните божи служители, казано с малка буква.

 

Наплискай се със студена изворна вода, Тончо. Твоята вяра е някъде по средата...

 

Вярвай в НЕЩО - не го олицетворявай, не позволявай да ти го натрапват, вярвай в примерно във висшата сила и я олицетворявай=одухотворявай както ти е на сърце

 

НИкога не робувай на догми!

 

ЕДИТ: Това писание, наричано евангелие е анатемосано от католиците и .... потните им мъде с извинение, защото подронва догмата им....

Link to comment
Share on other sites

Наплискай се със студена изворна вода, Тончо. Твоята вяра е някъде по средата...

 

Вярвай в НЕЩО - не го олицетворявай, не позволявай да ти го натрапват, вярвай в примерно във висшата сила и я олицетворявай=одухотворявай както ти е на сърце

 

НИкога не робувай на догми!

 

ЕДИТ: Това писание, наричано евангелие е анатемосано от католиците и .... потните им мъде с извинение, защото подронва догмата им....

 

То целите основи на вярата са догми, а какво е догма - правило, което не подлежи на обсъждане. Католиците не ги обичам, не ги и мразя, но просто никак не ги обичам.

Е разбира се, той Бог сам не се натрапва с помощта си и затова е казано, "Помогни си сам, за да ти помогне и Бог", където е ясно, че господ няма сила да помага или вече е помогнал тогава, когато сме успели :). По душа ми е било винаги Еркхартовото учение, че Бог, това не е нещо свише, а е частица в нас, която се казва Душа и с вярата я крепим и следваме. За това и той е гонен от католиците..Оказва се, че по неговото учение си живея живота. Просто напоследък прекалих с разобличенията и хулите и исках да достигна душевен баланс, но май май да го търся при същите човекоотпадъци (ето пак хуля :) ) не върви и май си е по-голям грях. Олекна ми и пак Голямо Благодаря за разговора.

 

Относно набиването и натрапването на информация се сетих един виц :laugh:

 

Понеже бай Ганьо станал много известен покрай много вицове и решили да му дадат образование и титла и да го направят учен.

А той отговорил:

- По-добре ме направете пе*ал, защото по-вероятно е да ми вкарате к*р отзад, от колкото акъл..

Разбирай по пълен абсурд е да ми натрапи някой нещо.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Тончо, честно като те чета и оставам с впечатление че си свестно момче но си и доста лековерен. Какви са тези угризения, какво е това чудо? И изобщо каква е идеята във всяка религия - да сме добри и да сме хора нали? Догми и ритуали са неща които имат връзка с това предното дотолкова доколкото да се напомня на хората за идеята. Ако си католик или протестант или мюсулманин, но помагаш на другите и живееш без да притесняваш другите това би ли променило твоето отношение към човека след като научиш вярата му? И в този ред на мисли хора които не принадлежат към конкретна религия и празнуват христианските празници просто защото повечето са почивни дни прави ли ги лоши по някакъв начин?

Link to comment
Share on other sites

Лековерни са онези, които остават да ги манипулират с вярта и продължават да си купуват свещи, които им гасят на първата минута, лековерни са тези които продължават да стъпват в църква в сегашно време заблудени от идеята за "сплутеност, единство и взаимопомощ" а чиято същина описаната от Midex с няколко думи . Това което казва Midex е мнение отразяващо това което се случва реално, а това което казваш Ти е пасивно съгласие с това което трябва да е "по принцип" при това с голямо лековерие от твоя страна лишено от каквато и да е реална проницаемост или лична самоинициатива, да не кажа и повъхностно заключение в пръв ред даже. Целта на вярата е, на която и да е от двата верови блока е да заграби и богатее, следи новините за манастирските грабежи и изнудвания за земи, джиповете които карат ако щеш, при това добре замаскирано с нещата с които ми халосваш. На базата на всичката тази утопия която ми изговори и ме наричаш "лековерен". Баба ми с усмивка казва една фраза дето не я разбирам " афидер съм, ама.. ".

Добро решение е, всеки просто да спре да си купува свещи или да си носи салфетка и да я държи в ръка с ясната вяра, че това е правилно, въпреки лукавият и недоволен поглед на попа, защото и на това трябва да се обърне внимание, защото именно от лековерие се стигна до там.

Не ти трия сол за коментарът, но ме хваща яд, когато зрял човек се изказва първично и повъхностно и особено, ако е някой който съм смятал за по-умен и проницателен. Вината си е моя, защото след задаването на въпросът си, трябваше да се огранича само и единствено с него и да не излизам от границите му, че да спестя подобни разговори.

Още веднъж Благодаря на всички които се включиха в разговорът, олекна ми, наистина. Рядко, но на всеки от нас се случва да се почувства слаб и да търси утеха и то на место, където няма да спекулират с проблема му.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се ако съм те обидил, нямах това предвид. Не те познавам лично, споделих как изглежда на пръв поглед. Извинявам се още един път ако съм те засегнал апо някакъв начин.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...