Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

И аз имам няколко от тия. Имам CD-та на над 10 г. Princo и други, почти всички все още се четат перфектно. Е, имаше едни Принко, дето се лющеха навремето. Въпреки това евтини дискове и аз не купувам, особено Принко (само такива са ми се лющели и то май бяха CD-RW).

Качеството точно тогава като че ли беше по-високо, или поне на по-ниска цена относително. И тогава, и сега има некачествени боклуци, и относително по-качествени на доста висока цена (не само за дискове).

Може би по-скоро сега се намират доста по-некачествени боклуци на много ниска цена, за да са по-масови. Т.е. от по-големия избор печелим "некачествените евтинии", а не че нещо друго. Това разбира се се отнася само за някои продуктови категории.

Предполагам затова не им е било изгодно да ги правят, след като и други, по-евтини дискове предлагат почти същата издръжливост, или поне "разумната".

То пък в днешно време кой ли ползва ЦД-та вече за каквото и да е - за музика отдавна мп3 и флашки и подобни са по-ефикасни, за бекъп ЦД-тата са отживелица с тия обеми данни сега.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

За дискове мога да ви говоря до утре, понеже през ръцете ми са минали десетки хиляди. Първите черни Самсунги не бяха такива, като на снимката на Магданозчо:

 

084a8ce99eb6a7eb.jpg

 

Като ги видях за пръв път, се чудех дали изобщо лазерът ще успее да се отрази от тоя черен цвят, но се оказа точно обратното - излезнаха изключително стабилни (и дълготрайни). След това вече започнаха да им разнообразяват дизайна, да им повишават скоростите и дори си пазя един запечатан от онова време (по чисти сантиментални причини)...

 

d7c7569e78efae41.jpg

 

 

Преди тях обаче имаше за кратък период от време едни "златни" Кодак - само 6-скоростни, но им даваха трайност повече отколкото човешки живот...и от тях си пазя:

 

3e931e93a9f39550.jpg f5908576b421588b.jpg

 

 

Иначе в началото на това десетилетие имаше и един период, в който незнайно защо се бяха изчерпали хубавите марки дискове и бях принуден да работя с Принко и едни 'но-неймки", без никакъв етикет отгоре. Понеже записвачките ми винаги са били от най-хубавите и най-стабилните, нямах някакъв проблем със записа върху тези дискове, но след като минаха 2-3 години ми се наложи да възстановя едни неща от архива. Оказа се, че половината от 'гладките' дискове имат сериозни проблеми при четенето и трябваше да ползвам разни програми, само и само да изкарам нещо от тях. Така че винаги е добре да записваш на хубави дискове, ако държиш някой ден да си прочетеш това, дето си записвал.

Link to comment
Share on other sites

Е то няма вече ни сирене ,ни кашкавал,ни кисело мляко. :D

 

Ъъъъ конкретно за Родопея ли говориш или по принцип ей тъй и за до каква цена на кг имаш предвид все пак щото за под 8-10лв - верно няма истинско ни сирене ни кашквавал ами само нишесте с оцветители, подобрители, аромати и подобни

Link to comment
Share on other sites

Ккакво се прави ако си си изгубил годишната винетка?Как да взема копие,къде се ходи и въобще каква е процедурата и заслужава ли си нервите?

Link to comment
Share on other sites

И мен ме вълнува това понеже трябва да сменям предно стъкло и в този ред на мисли ще се наложи ли да си купувам годишната винетка за втори път (въпреки че покрай разправията за останалите неща купуването на 1 винетка се губи)

Link to comment
Share on other sites

Не, няма да се наложи. Можем и да ти препоръчаме хора, които да ти сменят стъклото качествено. Кобра (или каквито бяха там) ги отпиши. Те могат да ти преместят винетката от едното стъкло на другото. Има си начини за всичко, нали знаеш? Отрова - противоотрова; Действие - противодействие :laughing:

Link to comment
Share on other sites

И мен ме вълнува това понеже трябва да сменям предно стъкло и в този ред на мисли ще се наложи ли да си купувам годишната винетка за втори път (въпреки че покрай разправията за останалите неща купуването на 1 винетка се губи)

Преди няколко години се наложи да сменям предното стъкло. Изрязаха ми 2 парчета на които бяха залепени винетката и стикерите за годишен преглед и застраховка. Носих си ги с мен :). Когато ме спираха ги вадех да ги покажа. После бях намислил на следващата година да ги залепя директно на парчетата понеже ме дразнят когато са на предното стъкло. Много по - готино е когато нямаш нищо лепнато на стъклото.

Иначе си има начин за прехвърляне на винетката. Нагрява се и с макетно ножче се сваля. Има и процедура при която да ти издадат новата, но не съм срещал някой който да е минал през нея.

Link to comment
Share on other sites

Ккакво се прави ако си си изгубил годишната винетка?Как да взема копие,къде се ходи и въобще каква е процедурата и заслужава ли си нервите?

Копие можеш да вземеш само ако е открадната или при счупване (като тогава става и по предния описан начин). Особено ако си я изгубил барабар с долната част - никакъв шанс да докажеш каквото и да било.

Отиваш и се напиваш от мъка :beer:

Link to comment
Share on other sites

Фирите, които сменят стъкла, слагат старата винетка на новия джам, така че няма от какво да е притесняваш. И аз като теб си мислих, че ще ми се наложи да взимам нова винетка, но бях приятно изненадан, като я видях на новото стъкло.

Link to comment
Share on other sites

djadomraz говоря общо за малко по-евтиния мазгоч,а и вече попадаме няколко пъти на по-скъп и по-скапан,не говоря точно за родопеята.:)

А при смяна на предно стъкло мисля че свалят винетката,ако са майсторчета. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ми то е евтин мазгоч, що го наричаш сирене. Взимай онова зеленото на хармоника което е 9лв за 400 грама или примерно забърдо овчия и пак ми кажи че е скапано и не става за ядене.

Link to comment
Share on other sites

Какво правите когато сте предадени от човек който обичате, когато се чувствате в безисходна ситуация.

 

Кат за начало - викам дружината и се напиваме мъжката, пък после, на трезва глава, го мислим :)

Link to comment
Share on other sites

Кат за начало - викам дружината и се напиваме мъжката, пък после, на трезва глава, го мислим :)

Буквално като чистач го караш :laughing:

Те това е класиката, но при мен незнам защо не действа, а държи проблема в латентно състояние.

Link to comment
Share on other sites

Буквално като чистач го караш :laughing:

Те това е класиката, но при мен незнам защо не действа, а държи проблема в латентно състояние.

 

Повтаряш упражнението докато не осъзнаеш, че има и други неща за правене :)

 

Другия вариант - взимай една кофа сладолед, пускай някъв сълзлив филм и... питай woman.bg к'во се прави :D :D

 

Бъзикам се де :) Просто си трябва време. Всеки минава през такъв момент рано или късно. Колкото до тоя човек - слагаш го в "Шит листа", пък белким се осъзнае къде се е насрал. Лошото е, че щом веднъж се е осрало положението, дори и за момент да се оправи, пак ще се стигне до лайната. Никой не казва, че е лесно, но живота продължава със или без нея. От теб зависи какво ще направиш със себе си ;)

 

То проблема винаги ще го има...Въпроса е, че след време ще боли по-малко....Май...

 

Да, боли по-малко, но не се забравя...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...