Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ежедневната работа включва шрифтове а те се увеличават прекрасно и стават дори по-четливи. Готов съм да споря по въпроса и ако искаш да се преместим в нова тема :) Теди и той няма да пропусне да се включи - сигурен съм.

Спорил съм доста по този въпрос в различни форуми. Разбира се не маняшки спор, а обективно разглеждане на въпроса (аз съм обективен човек, а не някакъв вманиачен, който на всяка цена иска да се наложи). Живях в мъки две години със стария ми монитор, отначало го пусках на по-ниска от нативната резолюция (ужасно, нали? знаех, че е ужасно, но нямах избор). После започнах да права Ctrl+ на Мозилата да увеличава страниците. Увеличих и шрифтовете на Windows, но това предизвика грозно пикселизиране на иконите на таскбара и се отказах. Накратко: ТОВА С УВЕЛИЧАВАНЕТО НЕ Е РАБОТА, ХОРА. ПРОСТО В НЯКОИ СЛУЧАИ СИ ТРЯБВА ПО-НИСКА РЕЗОЛЮЦИЯ.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

После започнах да права Ctrl+ на Мозилата да увеличава страниците. Увеличих и шрифтовете на Windows, но това предизвика грозно пикселизиране на иконите на таскбара и се отказах.

 

Мисля, че сега едва ли ще имаш този проблем с Джам 7. Тук спокойно можеш да си направиш всичко колкото искаш голямо. В момента съм с 22" на 1680х1050 и всичко си е с перфектен размер.

Link to comment
Share on other sites

Имам РС, безжичен рутер и лаптоп. Какви настройки да направя, за да мога да си прехвърлям файлове?

Като начало можеш да пробваш да си направиш уъркгруп и да си шернеш директории (по желание), примерно...

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос: Току-що по бул. Марица мина едно пикапче с жълта лампа отгоре и което на багажника имаше нещо бръмчащо и "пушещо" (или поне разпръскващо някакъв пушек/газ. Някой да е наясно какво е това?

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос: Току-що по бул. Марица мина едно пикапче с жълта лампа отгоре и което на багажника имаше нещо бръмчащо и "пушещо" (или поне разпръскващо някакъв пушек/газ. Някой да е наясно какво е това?

Това не е ли за пръскането срещу различните гадини и комари?

Link to comment
Share on other sites

Това питам, но ако е това е леко странно защото камиончето мина доста бързо и само дигна пушилка някаква и не е пръскало нищо само си вървеше по пътя.

Link to comment
Share on other sites

Това питам, но ако е това е леко странно защото камиончето мина доста бързо и само дигна пушилка някаква и не е пръскало нищо само си вървеше по пътя.

 

Добре бе, мамка му и прасе, момчетата от Чистота и те са хора - и те сасват laughing.gif

 

В тая връзка малко стара класика:

 

 

Ники, обърни внимание - и този камионче кара laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

На един DVD диск са ми записали снимки, но не ги показва, а дава че са запълнен. Имаше някаква програма, с която можеше да се разглеждат мултисесийни или както там се водят дискове. Някой сеща ли се как и беше името?

Link to comment
Share on other sites

В ICQ имаше опция като пишеш и да трака като пишеща машина, дали има такава програма по принцип - да трака докато пиша? :confused

Има една весела програмка Tiper. Даже не се инсталира, само се разопакова и стартира exe-то. Ако ти се занимава, може да създадеш своя звукова схема, стига файловете в нея да имат същите имена, както другите схеми.

Link to comment
Share on other sites

Как се повишава кръвното налягане освен с кола и шоколад?

Само шоколад. Колата ще го свали още по ниско. Най добре обаче е да изядеш нещо солено и да изпиеш 2 чаши чиста вода

 

кафе

Абсолютно погрешно. Кафето вдига кръвното само първите 15-20 минути. После започва интензивно изхвърляне на вода заради диуретичното му действие и кръвното буквално рухва. Всъщност кофеина е основна съставка в доста от лекарствата за сваляне на кръвно..

Link to comment
Share on other sites

Как се повишава кръвното налягане освен с кола и шоколад?

 

Ако си хипотоник и искаш да си повишиш кръвното налягане по принцип -> пиене на много течности.

Ако искаш за някакъв отрязък от време -> хората по-горе казаха. Или другия вариант е някакъв стимулант.

Link to comment
Share on other sites

Ефедрин?

Ооо..., даа...! След това малко апоневрон (примерно) и - Кааамикадзееее....

Link to comment
Share on other sites

Еми на така зададен въпрос ти какво очакваш? Иначе медикамента мисля, че е акуратния - все пак нали пита за повишаване кръвното налягане, той си е баш за това.

Амфетамините защо ги намесваме въобще?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Въпроса ми е вярно ли е, че организма може да усвои максимум 20г чист протеин при ядене ? (казвам организма, а не точен орган, защото не съм запознат протеините къде се усвояват).

 

И ако горното е истина, колко време след това ядене може да се яде отново и да се усвоят още 20 грама ?

И също така това важи ли за протеините в млякото (понеже е течност)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...