Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Интересъваме дали някои знае къде преместиха магазин NYLON който 1-во беше до фонтаните ,а след това го преместиха в уличката срещу Калигула, но сега отново е преместен ? :rolleyes:

Edited by d@N!El
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам лаптоп с Vista, но искам да сложа и Windows XP, защото Vista не ми допада.Възможно ли е да имам и двете операционни системи и как евентуално да направя инсталацията на XP върху Vista?

Edited by d3Mag
Link to comment
Share on other sites

Имам лаптоп с Vista, но искам да сложа и Windows XP, защото Vista не ми допада.Възможно ли е да имам и двете операционни системи и как евентуално да направя инсталацията на XP върху Vista?

Архивираш си нещата на външен хард, форматираш и цепиш 2 дяла, първо слагаш ХР, после слагаш Windows 7, като дори и не помисляш за Виста понеже това е стара версия на Win7, а той сам се ориентира какво се прави и имаш след рестарта 2 системи - ХР и Win7.

После ползваш с кеф Win7 дълго време и се чудиш за какво аджеба го сложих тоя ХР само да ми заема място, ама карай - всеки трябва да мине през тези етапи, докато го осъзнае сам за себе си :D

Link to comment
Share on other sites

Някой да ми препоръча добър форум с доста windows потребители?

Имам проблем с PGP Desktop-а ( загуби ми се единия дял ), писах насам-натам, но никой нищо.

 

Имам 2 ланкарти на настолния.Сега ще взимаме рутер и се чудя как да сложа антена за да не трябва да теглим кабели.Някаква идея от къде мога да взема само антена за лан карта,за да я направя wireless ? Или такова животно нема.

 

няма такова животно.взимаш си wireless мрежова карта

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Имам 2 ланкарти на настолния.Сега ще взимаме рутер и се чудя как да сложа антена за да не трябва да теглим кабели.Някаква идея от къде мога да взема само антена за лан карта,за да я направя wireless ? Или такова животно нема.

Link to comment
Share on other sites

:rofl: Антена за лан карта... ти изби рибата. Но може да си сложиш друг AP близо до копмютъра и от него към лан картата. Или направо безжична лан карта (която ще е по-евтина от другия вариант). Аз ти препоръчвам обаче да си пуснеш културни кабелчета до рутера.
Link to comment
Share on other sites

Тъй тъй... след това се почва историята с драйверите, WiFi настройките, връзката с рутера... после че като се пусне криптирането и почва да се бави и т.н. Конкретно на kotora не му препоръчвам да се занимава с тях. Особено ако има намерение да играе онлайн игри... Кабела си е кабел (по аналогия с оптиката където още не съм схванал кое толкова и е по-хубавото на оптиката ама някой ден сигурно ще разбера)

Link to comment
Share on other sites

преди 2 седмици си взех 2 rechargeable батерии - сложих ги да се зареждат през ноща, на сутринта - йок (за мишката ги ползвам), но т.к. бях сложил и старите батерии, реших да ги сложа още някакво известно време да се зареждат сами - същия ***. Възможно ли е заряда да им е паднал толкова много, че да не мога да го вдигна и как да процедирам в тази ситуация (Батерийте закупих от Сани).

 

Някой да ми препоръча добър форум с доста windows потребители?

Имам проблем с PGP Desktop-а ( загуби ми се единия дял ), писах насам-натам, но никой нищо.

 

пробвай във форума на kaldata

Edited by dRiNKiN_pARk
Link to comment
Share on other sites

преди 2 седмици си взех 2 rechargeable батерии - сложих ги да се зареждат през ноща, на сутринта - йок (за мишката ги ползвам), но т.к. бях сложил и старите батерии, реших да ги сложа още някакво известно време да се зареждат сами - същия ***. Възможно ли е заряда да им е паднал толкова много, че да не мога да го вдигна и как да процедирам в тази ситуация (Батерийте закупих от Сани).

 

 

Напълно възможно е. Моите батерии в началото издържаха с месеци ползване (във фотоапарата). Сега след като ги сложа и направя 10тина снимки и огасват. Тези батерии нямат вечен живот, рано или късно спират да работят. Относно вдигането на заряда не съм запознат, но се съмнявам да може.

Link to comment
Share on other sites

Напълно възможно е. Моите батерии в началото издържаха с месеци ползване (във фотоапарата). Сега след като ги сложа и направя 10тина снимки и огасват. Тези батерии нямат вечен живот, рано или късно спират да работят. Относно вдигането на заряда не съм запознат, но се съмнявам да може.

батерийте са нови!

Link to comment
Share on other sites

преди 2 седмици си взех 2 rechargeable батерии

батерийте са нови!

 

Не казваш откъде си взел батериите и какви са. Преди време бях взел нови АА Сони и ААА Панасоник батерии от форума (бяха доста евтини) - оказа се, че само надписите им са Сони и Панасоник - дори и след пълно зареждане зарядът им пада главоломно бързо и апаратите, за които бяха предназначени даже не искат да работят с тях....просто се изключват.

Най-вероятно и ти си попаднал на фалшификат или ако не - едната (или не само една) от батериите може да е дефектна.

Link to comment
Share on other sites

SUNMOL се казват батерийте, не съм ги чувал, ама то това не е критерий.

От Сани ги взех като реших, че няма нужда да посещавам специализиран магазин, при положение, че всичко се прави на едно и също място....

Link to comment
Share on other sites

Значи ако може някой да ми каже къде от Пловдив мога да си зема билети на самолетните компаний Easy Jet и Wizz ще съм му много благодарен , трябват ми спешно , че утре ще трябва да си взема :(

Link to comment
Share on other sites

Значи ако може някой да ми каже къде от Пловдив мога да си зема билети на самолетните компаний Easy Jet и Wizz ще съм му много благодарен , трябват ми спешно , че утре ще трябва да си взема :(

Идеята на нискотарифните компании, като горепосочените, е да спестяват разходи за офиси и заплати на персонал. Затова билетите се поръчват само онлайн.

Пишеш в Гугъл съответната компания, влизаш в сайта, избираш си полет, билети и т.н. стъпка по стъпка. Направено е максимално лесно и достъпно.

Другият вариант е да отидеш при някой туроператор, но тогава ще трябва да си платиш за услугата.

Link to comment
Share on other sites

Свалих един мач в .ts формат и с която и програма да го отварям върви адски бавно и звука се разминава с картината.

От формата ли е и ако да, с ts to avi конвертор ще оправя ли проблема ?

Link to comment
Share on other sites

Да знаете случайно телевизионен техник който да обикаля по домовете? Че телевизора е бая големичък и няма как да стане да го откараме до сервиза.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...