Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Малко тъп въпрос... ако имам PDF документ, който е 2 страници, как мога да отделя да стане на по 2 отделни страници.

Не е тъп.

Има няколко варианта за извършване на отделянето. Ще спомена два:

 

1. От Portableapps с и изтегляш pdftk, разопаковаш и стартираш. Втория таб от интерфейсния прозорец е Split - оттам зареждаш документа.

Съвет: копирай предварително в отделна папка файла и работи там; ако името на файла е на кирилица, преименувай копието на латиница.

 

2. Използване на Foxit PDF editor (има го из мрежата направен portable): отваряш документа, меню Document>Export Page(s) и избираш кои страници да извади и къде да ги съхрани.

 

Успех!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Възможно ли е хляб без консерванти, дори не под вакум, а в найлонова опаковка да има трайност няколко месеца? Става въпрос за един вносен ръжен Vita Star, който продават в Кауфланд.

Link to comment
Share on other sites

в момента имам 2х1гб DDR2 памет, която е сложена в слотове 1 и 3 като работи в dual channel. Мисле скоро да си купя 2x2gb като ще я включа на слотове 2 и 4. Въпросът ми е ще работи ли паметта в двуканален режим, или не. И ако няма да работи кое ще е по-добре да оставя само 2х2гб работеща в dual channel или да е 6гб?

Link to comment
Share on other sites

някъде има ли списък за колко време преработвам храната в енергия ?

знам че шоколада става супер бързо на енергия,

но идеята ми е например след 1 час ще карам колело и да видя какво мога да ям.

 

интересува ме за колко време г/д се преработват да кажем кифли,филийки, манджа, плодове ?

Link to comment
Share on other sites

Възможно ли е хляб без консерванти, дори не под вакум, а в найлонова опаковка да има трайност няколко месеца? Става въпрос за един вносен ръжен Vita Star, който продават в Кауфланд.

 

 

Не.Ако няма консерванти, значи е спиртосан. Което едва ли би се отразило добре на вкусовите му качества.

Link to comment
Share on other sites

някъде има ли списък за колко време преработвам храната в енергия ?

знам че шоколада става супер бързо на енергия,

но идеята ми е например след 1 час ще карам колело и да видя какво мога да ям.

 

интересува ме за колко време г/д се преработват да кажем кифли,филийки, манджа, плодове ?

 

 

Не мога да ти разбера въпрос - питаш за колко време ще усвоиш дадена храна или за колко време ще изразходиш енергията, която ти е дала?

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Не мога да ти разбера въпрос - питаш за колко време ще усвоиш дадена храна или за колко време ще изразходиш енергията, която ти е дала?

за колко време ще я усвоя, да

Link to comment
Share on other sites

Подобна таблица поне аз не съм срещал, все пак може да прочетеш това: Моно и олигозахариди - бързи въглехидрати, Полизахариди - бавни въглехидрати

 

 

 

 

и аз да си прехвърля въпроса на новата страничка :D

в момента имам 2х1гб DDR2 памет, която е сложена в слотове 1 и 3 като работи в dual channel. Мисле скоро да си купя 2x2gb като ще я включа на слотове 2 и 4. Въпросът ми е ще работи ли паметта в двуканален режим, или не. И ако няма да работи кое ще е по-добре да оставя само 2х2гб работеща в dual channel или да е 6гб?
Link to comment
Share on other sites

Kак могат да се гледам Blu Ray филми от по 40 Gb.Риповете от 720p ми работят ексра по принцип :).Това значи ли че ако сваля 40-ка пак върви.

По принцип знам че се гледат на големи екрани,и не са предназначени да се гледат на pC/notebook.

 

btw,до сега не съм теглил ,главно заради размера на филма :D

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

в момента имам 2х1гб DDR2 памет, която е сложена в слотове 1 и 3 като работи в dual channel. Мисле скоро да си купя 2x2gb като ще я включа на слотове 2 и 4. Въпросът ми е ще работи ли паметта в двуканален режим, или не. И ако няма да работи кое ще е по-добре да оставя само 2х2гб работеща в dual channel или да е 6гб?

 

Как така ти работи паметта двуканално през един слот? За пръв път чувам... За да работи заедно с другата трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да са с еднакви Mhz. В никакъв случай не ги омесвай, че ще хвърлиш поне половината. Я направо кажи какво е дъното да видим за какво иде реч. Не би трябвало да има проблем да работят 2х2 чифтовете по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Не, не, 1 плочка е на слот 1 и 1 плочка на слот 3 (общо 2х1гб) SupeperT DDR2 800mhz. Сега мисля да си закупя 2x2gb SuperT ddr2 800mhz като нея ще я сложа на слотове 2 и 4. Та питанката ми е ще работи ли в двуканален режим със старите 2х1гб или всички трябва да са еднакви като размер? Иначе дъното е - дъно!

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Възможно ли е хляб без консерванти, дори не под вакум, а в найлонова опаковка да има трайност няколко месеца? Става въпрос за един вносен ръжен Vita Star, който продават в Кауфланд.

Едно време руснаците правиха някакъв ръжен хляб с кедрови ядки... или май беше с масло от кедрови ядки, който наистина траеше по един два месеца...

Link to comment
Share on other sites

Kак могат да се гледам Blu Ray филми от по 40 Gb.Риповете от 720p ми работят ексра по принцип :).Това значи ли че ако сваля 40-ка пак върви.

По принцип знам че се гледат на големи екрани,и не са предназначени да се гледат на pC/notebook.

 

Машината ти трябва да е доста яка (най-вече процесор и видеокарта). Това, че гледаш 720р безпроблемно нищо не значи, тъй като този формат върви и на доста по-стари/слаби машини....по-скоро 1080р е някакъв критерий и пак не може да си сигурен за BluRey-я...

Link to comment
Share on other sites

Не, не, 1 плочка е на слот 1 и 1 плочка на слот 3 (общо 2х1гб) SupeperT DDR2 800mhz. Сега мисля да си закупя 2x2gb SuperT ddr2 800mhz като нея ще я сложа на слотове 2 и 4. Та питанката ми е ще работи ли в двуканален режим със старите 2х1гб или всички трябва да са еднакви като размер? Иначе дъното е - дъно!

 

Аз съм с M2N32 Premium Vista edition. Би трябвало да работят нормално заедно отделните чифтове - разбира се еднакви обеми куплирани. Това, което ме озадачава е комбинацията на слотовете 1+3 и 2+4. Не помня да съм я срещал досега...

Link to comment
Share on other sites

Не, не, 1 плочка е на слот 1 и 1 плочка на слот 3 (общо 2х1гб) SupeperT DDR2 800mhz. Сега мисля да си закупя 2x2gb SuperT ddr2 800mhz като нея ще я сложа на слотове 2 и 4. Та питанката ми е ще работи ли в двуканален режим със старите 2х1гб или всички трябва да са еднакви като размер? Иначе дъното е - дъно!

На предишната ми машина бях спретнал подобна работа и си бачкаше, но като - дуал чанъл, асиметрик.

Link to comment
Share on other sites

Едно време руснаците правиха някакъв ръжен хляб с кедрови ядки... или май беше с масло от кедрови ядки, който наистина траеше по един два месеца...

 

 

И сега го има. Но е със слаб спиртен разтвор. Срока на годност му е 3 месеца. Вярно, не е за широката публика, но го има. И е гаден.paekiegosoderzhimoeris2.jpgИРП-Б, горе вдясно са хлебчетата в опаковка.И защо по дяволите се ебе така форума? Или е само при мен тва?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Днес си пуснах документи за книжка в КАТ.Разбрах,че има сайт,в който може да провериш дали ти е готова и да си я вземеш по-рано евентуално.Случайно да знаете кой е той?Аз питах там из КАТ,всеки ми вика-ми да има ама не го знам :D Българска работа :D

 

Edit:Ми аз намерих http://nld.mvr.bg ама не съм сигурен,че този е точния сайт и питам...не е сложно

Edited by xXx
Link to comment
Share on other sites

А кое е толкова сложното, да идеш на сайта на МВР?http://www.mvr.bg/Guide/default.htm

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Машината ти трябва да е доста яка (най-вече процесор и видеокарта). Това, че гледаш 720р безпроблемно нищо не значи, тъй като този формат върви и на доста по-стари/слаби машини....по-скоро 1080р е някакъв критерий и пак не може да си сигурен за BluRey-я...

 

ами и 1080 работят :)

 

става въпрос за лаптоп : Pentium D Core t4200 2.00 ;Ati Mobility Radeon 3430 - 512 vram

Link to comment
Share on other sites

И сега го има. Но е със слаб спиртен разтвор. Срока на годност му е 3 месеца. Вярно, не е за широката публика, но го има. И е гаден.paekiegosoderzhimoeris2.jpgИРП-Б, горе вдясно са хлебчетата в опаковка.И защо по дяволите се ебе така форума? Или е само при мен тва?

Ето така изглеждат

j2cc3.jpg

j1dx1.jpg

Правен е в Германия и срока му е сигурно около 3 месеца (годен до ноември). В състава му не фигурира нищо друго от стандартното. Интересното е, че има много специфичен вкус (за масата ще си е направо гаден), а остатъчния ми напомня за боза :D

Link to comment
Share on other sites

Кои са най-евтините таксита в Пловдив? И по възможност да имат и 6-цифрен градски номер, че да ги набирам безплатно от Cooolbox-ския ми стационарен телефон (но не е задължително де).

Link to comment
Share on other sites

Kак могат да се гледам Blu Ray филми от по 40 Gb.Риповете от 720p ми работят ексра по принцип :).Това значи ли че ако сваля 40-ка пак върви.

По принцип знам че се гледат на големи екрани,и не са предназначени да се гледат на pC/notebook.

 

btw,до сега не съм теглил ,главно заради размера на филма :D

 

Аз нещо не мога да разбера въпроса....

 

Чист Blu-ray за лаптоп си е безсмислено. По-добре свали 1080p филм, който да си е РИП. Около 9ГБ са. Звука на blu-ray дето е в тия 40GB няма как да го изкараш през лаптопа, а картината ще е същата.

 

Това ли питаше?

Link to comment
Share on other sites

A ако екрана на лаптопа му не е с дисплей 1920х1080 ами стандартно "л**но" 1366x768 дори 720р му е достатъчен и няма да забележи никаква разлика в образа.

 

(онова по-горе е в кавички нарочно и си е мое лично мнение, на мен такава разделителна способност ми е крайно недостатъчна но явно малцина споделят моето мнение)

Link to comment
Share on other sites

A ако екрана на лаптопа му не е с дисплей 1920х1080 ами стандартно "л**но" 1366x768 дори 720р му е достатъчен и няма да забележи никаква разлика в образа.

 

(онова по-горе е в кавички нарочно и си е мое лично мнение, на мен такава разделителна способност ми е крайно недостатъчна но явно малцина споделят моето мнение)

Да, малцина го споделят, защото искаме едър пиксел за да се четат ясно надписите и да са достатъчно големи десктоп обектите. А високата резолюция e мор за очите, трудно се чете, очите се напрягат при бораженето с малки обекти... абе ужас. Аз хем имам отлично зрение, и все пак продадох стария си 20" монитор 1680х1050, който ми съсипваше очите със ситнотиите си и си купих 19" 1440х900 и съм много доволен!

Мониторите с висока резолюция са подходящи само за филми, графична обработка, чертане и други такива, но не и за ежедневна работа на един средностатистически потребител.

Link to comment
Share on other sites

Ежедневната работа включва шрифтове а те се увеличават прекрасно и стават дори по-четливи. Готов съм да споря по въпроса и ако искаш да се преместим в нова тема :) Теди и той няма да пропусне да се включи - сигурен съм.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...