Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Работи си.Изчакай да се врътне 2 пъти това за сметката и ще се появят и минутите :)

 

Как да се „врътнат" ?Пробвам няколко пъти под ред и на двата телефона и все греда...

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли къде се продават от тези ароматизатори ( освежители за въздуха ), каквито има в по-луксозните магазини по-центъра или като в марковите магазини в Mall-a ?

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя хидрофорна помпа за да си усиля налягането във водопроводната система и да си взема най-после един нормален душ! :angry1

 

моя хазяйн взе от БауМакс една червена кутия, мисля че беше около 100 лв. налягането е доста по-добре, ама то преди никва вода нямаше

Link to comment
Share on other sites

моя хазяйн взе от БауМакс една червена кутия, мисля че беше около 100 лв. налягането е доста по-добре, ама то преди никва вода нямаше

Ще проверя, мерси, ..

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя хидрофорна помпа за да си усиля налягането във водопроводната система и да си взема най-после един нормален душ! angry1.gif

 

Welcome to the club!

 

Мога да ти дам съвет, като най-важно е да не си купуваш евтин боклук. Аз съм на същата гара като тебе и ще правя цяла инсталация. Задължително ще ти трябва и голям буферен съд.

Link to comment
Share on other sites

Взех от практикер някъф немски със 78 Db шум и що-годе приличен съд. След няколко часа монтаж и още едно ходене до Практикер за още фитинги дойде моментът на заветното пускане. Помпата тръгна взе да качва налягането на манометъра, достигна желаното налягане и спря както и тряжва да бъде...

...после бавно започна водомера да върти наобратно и да връща вода !!! Демек клапана не работи :angry: Утре отивам да го връщам и да взема нещо друго. Язък за цялото потене и труд.

Дори и да е още по-голямо няма да е проблем, понеже се оказа че 78 Децибела са по-малко шумни даже от тихия вентилатор. който си върти в банята...

Link to comment
Share on other sites

Продавам едни неща в ибей и ги купи един от Швеция. Когато погледнах адреса му, не ми стана много ясен, тъй като беше на шведски (интересно на какво друго можеше да бъде :P), та...въведох в гугъл Fältvägen и останалото. Съответно първият резултат (естествено) беше карта на Гугъл мапс и когато цъкнах на линка ми излезе детайлно мястото, заедно с живущите на този адрес, един от които беше тоя същия швед.

 

Въпросът ми е откъде Гугъл взима информацията за живущите на даден адрес, понеже когато въведох собствения си адрес ми излезе картата, но ме нямаше в списъка с живущите...всъщност даже нямаше никакъв списък. ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Взех от практикер някъф немски със 78 Db шум и що-годе приличен съд. След няколко часа монтаж и още едно ходене до Практикер за още фитинги дойде моментът на заветното пускане. Помпата тръгна взе да качва налягането на манометъра, достигна желаното налягане и спря както и тряжва да бъде...

...после бавно започна водомера да върти наобратно и да връща вода !!! Демек клапана не работи mad.gif Утре отивам да го връщам и да взема нещо друго. Язък за цялото потене и труд.

Дори и да е още по-голямо няма да е проблем, понеже се оказа че 78 Децибела са по-малко шумни даже от тихия вентилатор. който си върти в банята...

 

Имай предвид, че приличен съд е около 100-на литра. Иначе ще работи постоянно тоя хидрофор. Предупредих, че евтини боклуци водят до проблеми. Аз съм си взел една машина AL-KO за къмто 260 кинта и поне откъм качество съм спокоен.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е откъде Гугъл взима информацията за живущите на даден адрес, понеже когато въведох собствения си адрес ми излезе картата, но ме нямаше в списъка с живущите...всъщност даже нямаше никакъв списък. ;)

 

 

 

</font>

 

 

От списъците на жителите, публичните регистри, информация от самия eBay. Ще се учудиш на колко много места хората публикуват адресите и имената си. Но те са доверчиви глупаци, не като нас, дето сме обръгнали на всякакви измами.

Link to comment
Share on other sites

Имаше един специфичен термин при летене/управляване на хеликоптер, при който лети ниско над земята - на 2-3 метра под наклон, с витлото(перките) напред и разгонва тълпи, например, или мачка зомбита. Нещо като месомелачка. В един филм за зомбита май го чух преди доста време този термин, но не помня филма. Имаше точна дума, която означаваше точно този начин на летене. Някой знае ли я?

Link to comment
Share on other sites

Взех от практикер някъф немски със 78 Db шум и що-годе приличен съд. След няколко часа монтаж и още едно ходене до Практикер за още фитинги дойде моментът на заветното пускане. Помпата тръгна взе да качва налягането на манометъра, достигна желаното налягане и спря както и тряжва да бъде...

...после бавно започна водомера да върти наобратно и да връща вода !!! Демек клапана не работи :angry: Утре отивам да го връщам и да взема нещо друго. Язък за цялото потене и труд.

Дори и да е още по-голямо няма да е проблем, понеже се оказа че 78 Децибела са по-малко шумни даже от тихия вентилатор. който си върти в банята...

Един съвет.

Преди клапанът, монтирай филтър - утаител т.е. веднага след вътрешният кран на водомера или ако няма такъв, сложи го на самият водомер !

Идеята е, че ако сградната инсталация е по-стара... в нея винаги има отложени накипи, утаителят ще предотврати попадането на тези накипи в клапана и по този начин няма да пречат на плътното му затваряне. В твоят случай си мисля, че точно такова нещо се е получило (механиката на клапана е пределно проста, за да има друга причина за този проблем)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

моя хазяйн ходи няколко пъти за тия клапани, защото бяха всичките проблемни (некачествени) и връщаха водата, която хидрофорът е изпомпал. Според мен там някъде е истината ; ) Успех.

Link to comment
Share on other sites

Имаше един специфичен термин при летене/управляване на хеликоптер, при който лети ниско над земята - на 2-3 метра под наклон, с витлото(перките) напред и разгонва тълпи, например, или мачка зомбита. Нещо като месомелачка. В един филм за зомбита май го чух преди доста време този термин, но не помня филма. Имаше точна дума, която означаваше точно този начин на летене. Някой знае ли я?

Hover - поне това използваме от ICAO и FAA фразеологията

 

EDIT: По моя въпрос. Днес сменихме хидрофора с по-мощен и имаше абсолютно същия проблем. Демек - оказва се че всички връщат. Проблема се реши с един прост обратен клапан за бойлери, струващ 4.50, който спира връщането на водата. сега в момента в който врътна крана, моторчето се активира и почва да помпи. Каро спра - спира и то.

Все още има едва забележимо връщане на водата, но почти не се вижда и на 20-тина минути се включва за 2-3 секунди да донапомпи загубеното налягане... Може би ще сложа 2 клапана последователни, но засега не ми се занимава...

Иначе всичко работи и душа ме бие в гърбааааа :punk

 

@gado: прочетох ти поста за утаителя чак след монтажа... Засега ще го оставя така че много работа. Но иначе е добра идея.

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Ако цъфна утре в 21:05 с влака в Бургас ще има ли с какво веднага да стигна до Слънчев Бряг (автобус) или ще трябва да чакам до сутринта ?

 

С последния...

 

Бургас-Слънчев бряг - потеглят от автогара Запад в:

03.52 ч., 04.10 ч., 04.22 ч., 05.19 ч., 05.20 ч., 05.26 ч., 06.30 ч., 06.32 ч., 07.00 ч., 07.05 ч., 07.30 ч., 08.00 ч., 08.05 ч., 08.30 ч., 09.00 ч., 09.25 ч., 09.40 ч., 09.45 ч., 10.00 ч., 10.12 ч., 10.46 ч., 10.56 ч., 11.00 ч., 12.00 ч., 12.47 ч., 13.00 ч., 13.22 ч., 13.25 ч., 11.37 ч., 14.00 ч., 14.22 ч., 14.30 ч., 14.30 ч., 14.45 ч., 15.00 ч., 15.20 ч., 15.36 ч., 16.00 ч., 16.30 ч., 16.40 ч., 17.00 1., 17.10 ч., 17.30 ч., 18.00 ч., 19.00 ч., 19.03 ч., 19.57 ч., 20.25 ч., 21.56 ч.

Link to comment
Share on other sites

Иначе всичко работи и душа ме бие в гърбааааа punk.gif

 

@gado: прочетох ти поста за утаителя чак след монтажа... Засега ще го оставя така че много работа. Но иначе е добра идея.

 

Като чета така и си мисля че е време да почвам и мойта система. laughing.gif

 

Галине, подготвяй се психически и физически beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Като чета така и си мисля че е време да почвам и мойта система. laughing.gif

 

Галине, подготвяй се психически и физически beer.gif

Бира..., нали имаш !?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...