Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защо ако пратя един пакет по DHL от Лондон до Пловдив ми излиза £49 (~115 лева) и пристига за 2 дена, а изпращането на същия пакет в обратната посока - от Пловдив до Лондон, вече ми струва 386 лева, като пътува 4 дена?

Welcome to Bulgaria. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

имам електрическа каничка с закрит реотан и гледам, че вече се е събрало много варовик, но не ползвам оцет - можете ли да ми препоръчате нещо друго, което да си купя и да е по-малко количество?

Link to comment
Share on other sites

Защо ако пратя един пакет по DHL от Лондон до Пловдив ми излиза £49 (~115 лева) и пристига за 2 дена, а изпращането на същия пакет в обратната посока - от Пловдив до Лондон, вече ми струва 386 лева, като пътува 4 дена?

 

Може и 20 лири да излезе в зависимост от изпращача - ако е магазин може да ползва сериозни отстъпки от DHL a и може те да поемат една част от изпращането. Отделно тези 4 дена са максимума, може и пак за 2 да стигне. Пускай го по нормалната поща (въздушна де) и задължително препоръчано и ще излезе доста по-евтино а ще стигне за около седмица...

 

имам електрическа каничка с закрит реотан и гледам, че вече се е събрало много варовик, но не ползвам оцет - можете ли да ми препоръчате нещо друго, което да си купя и да е по-малко количество?

 

Има и някакви специални прахчета но са по-скъпи а оцет има винаги. Може и да го остържеш с някаква домакинска гъба - пада спокойно а ако е алуминиево дъното нямаш проблеми да го направиш и по този начин - не мисля че ще се издраска, само че ще падне бая търсене (освен ако не ползваш онези прахове като Роли но тогава леко може да надраскаш метала, не че е голяма болката в случая)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

За да не купуваш оцет, макар че той е най-ефикасен, купуваш 4-5 пакетчета лимонтузу и ги разтваряш във вода. След това се действа като с оцет. Колко литрова е каната?

Link to comment
Share on other sites

За да не купуваш оцет, макар че той е най-ефикасен, купуваш 4-5 пакетчета лимонтузу и ги разтваряш във вода. След това се действа като с оцет. Колко литрова е каната?

 

 

1,4Л пише, ама може да събере още 0,1. Пробвал съм с на съквартиранта ябълковия оцет, ама не става. Да взема някаква малка бутилка, ако има, някъв друг - по-силен? @djadomraz Icon имам Roli ама не смятам да я търкам с него ...

Link to comment
Share on other sites

Колеги имате ли идея дали могат дасе намерят книги за скандинавкса митология(без романи)

 

 

Ами принципно има едно дърто издание на "Старата Еда", ама много трудно се намира...

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде може да се купи "шпионска" незабележима камера със сравнително добра резолюция на снимане ??

 

Ами от гугъл например - тук, тук, тук и на още поне 10 места. От ebay подобни джаджи излизат в пъти по-евтино и имат резолюция минимум 720Х480.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли откъде може да се купи "шпионска" незабележима камера със сравнително добра резолюция на снимане ??

 

Примерно от тук.Пристигат за около седмица, като доставката е безплатна.Най-голямата разделителна която съм виждал е: 1.2M pixels (1280*960 px) video recording resolution

 

П.С. Дай после насам да видим дали камерата добре е снимала мацката :bgrin:

 

Защо ако пратя един пакет по DHL от Лондон до Пловдив ми излиза £49 (~115 лева) и пристига за 2 дена, а изпращането на същия пакет в обратната посока - от Пловдив до Лондон, вече ми струва 386 лева, като пътува 4 дена?

 

принципно до колкото знам има много хора който се занимават точно с това - карат стоки от УК до БГ като цената е 1 лира за 1кг.Ако искаш може да поразпитам.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Ами принципно има едно дърто издание на "Старата Еда", ама много трудно се намира...

 

Лошо,как може да няма издание на тази тематика

Link to comment
Share on other sites

Някои които е бил на почивка на юг от Бургас да сподели впечатления от хотел/квартира.Благодаря предварително.

Edited by laury
Link to comment
Share on other sites

Знам,че по принцип си има специална тема, но тъй като въпроса ми е доста общ и не толкова задъ;жаващ реших да попитам тук: Някой знае ли място, в което мога да си потърся работа като куриер или нещо подбно ?

Link to comment
Share on other sites

Някои които е бил на почивка на юг от Бургас да сподели впечатления от хотел/квартира.Благодаря предварително.

От години ходя в един и същ хотел в Китен. Това лято до момента изкарах над месец и половина там. Горещо ти го препоръчвам. Подходящ е и за хора с малки деца ;).

Link to comment
Share on other sites

Знам,че по принцип си има специална тема, но тъй като въпроса ми е доста общ и не толкова задъ;жаващ реших да попитам тук: Някой знае ли място, в което мога да си потърся работа като куриер или нещо подбно ?

 

 

http://www.jobs.bg/f964171

 

От години ходя в един и същ хотел в Китен. Това лято до момента изкарах над месец и половина там. Горещо ти го препоръчвам. Подходящ е и за хора с малки деца ;).

Адрес,телефон и цени ако обичаш :)

Link to comment
Share on other sites

Някои които е бил на почивка на юг от Бургас да сподели впечатления от хотел/квартира.Благодаря предварително.

 

На Дюните казват че било много хубаво обаче цените малко не ми харесват освен това и места нямаше и ме улесниха в избора, но познати които са били там са много доволни, плажа хубав и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Къде има надуваема пързалка. Преди имаше една срещу пощата но сега вече не е там (поне последния път като бяхме на главната не я видях). Има ли някъде детски център с такава пързалка или на друго място в града ?

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли проблем с кратките кодове на Виваком за проверка на сметката - *123# ?Преди ми показваше оставащи минути,баланс и тн.а сега не работи :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...