Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой може ли да ми каже някоя и друга книга която да си взема и да се образувам за разни хардуерни и софтуерни неща свързани с компютъра, така че да понауча нещо и като имам пробелем или трябва да направя нещо по компютъра да го свърша сам?

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Красавци, я кажете откъде в Пловдив да се снабдя с бамбукови пръчки? Поне метър и осемдесет трябва да са дълги.

По едно време имаше из индийските магазини, но не бяха много дебели (прибл. 20мм в основата)

Link to comment
Share on other sites

Красавци, я кажете откъде в Пловдив да се снабдя с бамбукови пръчки? Поне метър и осемдесет трябва да са дълги.
Последно в бриколаж имаше, много диаметри и определено над два метра дължина.
Link to comment
Share on other sites

Ne mi raboti Bulgarian ( Latin ) na language bara . Samo Bulgarian raboti no nqmam 4ervenite bukvi na klaviaturata . Kak da si opravq Bulgarian (Latin) da proraboti . Flex type neiskam drugi varianti ?

 

 

Как така не ти работи? Не можеш да превключиш на него или ти пише на стандартна кирилица?

 

Най-лесното решение е да махнеш стандартната кирилица и да ти останат само Bulgarian (Latin) и US. Ако пък ти е проблемна Bulgarian (Latin) - свали си от дата.бг произволна фонетична кирилица, инсталирай я и я сложи вместо неработещата ;)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Как така не ти работи? Не можеш да превключиш на него или ти пише на стандартна кирилица?

 

Най-лесното решение е да махнеш стандартната кирилица и да ти останат само Bulgarian (Latin) и US. Ако пък ти е проблемна Bulgarian (Latin) - свали си от дата.бг произволна фонетична кирилица, инсталирай я и я сложи вместо неработещата ;)

Instalirah cql Bulgarian.Language.Pack.For.Windows.XP.SP2 celiq gnusen djam stana na balgarski no Bulgarian (Latin) pak ne ba4kashe . Q kaji kakvo trqbva to4no da svala 4e se draznq :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Instalirah cql Bulgarian.Language.Pack.For.Windows.XP.SP2 celiq gnusen djam stana na balgarski no Bulgarian (Latin) pak ne ba4kashe . Q kaji kakvo trqbva to4no da svala 4e se draznq :wacko:
Като ти е гнусен джама, почисти го. Language Interface Pack (LIP) "превежда" Windows на съответния език, но не добавя клавиатурни подредби. Това, което ти трябва е фонетична подредба. Можеш да използваш линка от този пост да си изтеглиш дистрибутива в компресиран вид.
Link to comment
Share on other sites

А можеш да изтеглиш и мойта на която ѝ сложих ей тази буквичка вместо голям ер-малък (досега не ми е липсвал) по идея на теди. Правена е с MS Keyboard Layout Creator и се инсталира на всевъзможни windows-и. Това х64 да не те смущава :)

bgx64pho.rar

Link to comment
Share on other sites

Дайте предложение за хубав матрак. Решил съм да сменям сегашния. А гледам всякакви видове, с пружини, без, разни технологии. Направо се замотах.

Link to comment
Share on other sites

Дайте предложение за хубав матрак. Решил съм да сменям сегашния. А гледам всякакви видове, с пружини, без, разни технологии. Направо се замотах.

 

Magniflex или латексов матрак. Аз съм с един ужким хубав латексов от 5 години и не е мръднал (освен калъфката но това си е друга тема) - матрака като матрак е удобен. Нищо дето има пружини не е толкова удобно като това. Дунапрени не взимай - на 2рата година са се смачкали, пружините колкото и да са хубави почват да скърцат а и не са толкова удобни като другите.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае дали има някакъв вариант за интернет в Рогош, различен от БТК. В смисъл някой от нам познатите оператори да е закарал до там?

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже някоя и друга книга която да си взема и да се образувам за разни хардуерни и софтуерни неща свързани с компютъра, така че да понауча нещо и като имам пробелем или трябва да направя нещо по компютъра да го свърша сам?
Link to comment
Share on other sites

Няма такава книга за "разни хардуерни" или "разни софтуерни неща". За софтуера в зависимост от операционната система може да си намериш някоя и друга книга но не очаквай нищо събрано в 100 страници което да е изключително полезно. Ако си навит да изчетеш 10тина книги от по 1000+ страници вече е друга тема. За софтуера пък книгите ще трябва да са доста повече и освен това да решиш какво точно искаш - да работиш с някоя конкретна програма като Photoshop примерно, да се оправяш с разните офис приложения или за програмиране. За последното мога да ти помогна но там книгите са доста над 10...

 

 

ПС: Като начало може да пробваш от серията "for dummies"

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ами добре, например ти или пък хора като "tedy" и няколко други как се придиобили всичките ваши знания и в резултат на това тук фъв форума можете в някоя тема при наличие на почти всякакъв вди въпрос свързан с компътър да отговорите? СИгурно тея познания се дължат на тва, че с това се занимавате и таква ви е работата, но си мисля, че и по друг начин сте научили част от нещата. На мен тва ми е желанието- да се пообразвоам малко от малко, да поназнайвам по малко от всичко както се казва, за да мога когато нещо ми излезне по компютъра да се справя сам.

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Ами добре, например ти или пък хора като "tedy" и няколко други как се придиобили всичките ваши знания и в резултат на това тук фъв форума можете в някоя тема при наличие на почти всякакъв вди въпрос свързан с компътър да отговорите? СИгурно тея познания се дължат на тва, че с това се занимавате и таква ви е работата, но си мисля, че и по друг начин сте научили част от нещата. На мен тва ми е желанието- да се пообразвоам малко от малко, да поназнайвам по малко от всичко както се казва, за да мога когато нещо ми излезне по компютъра да се справя сам.

всичко се научава от практика - като не се сблъскаш с проблема, няма как да го научиш. Примерно не може да се научиш да преинсталираш windows без да седнеш, да си поблъскаш главата какво подяволите означава т'ва "искате ли да форматирате диска?" - като форматнеш грешни, после ще знаеш. Като ти изпищи дъното ще ти се наложи и рам да сменяш... евентуално, ама докато не я смениш няма да знаеш дали за това пищи или заради нещо друго. И повечето неща не ги пише в книгите, а по разни такива форуми...

Link to comment
Share on other sites

СИгурно тея познания се дължат на тва, че с това се занимавате и таква ви е работата, но си мисля, че и по друг начин сте научили част от нещата. На мен тва ми е желанието- да се пообразвоам малко от малко, да поназнайвам по малко от всичко както се казва, за да мога когато нещо ми излезне по компютъра да се справя сам.

 

Знаеш ли онази приказка за богатия американец, който бил на гости на английския лорд и му харесала много огромната градина?

 

Образоването става преди всичко с практика. Лично аз не съм чел никакви книги нито за хардуеър, нито за софтуеър. Но с годините, а както каза и колегата с практиката и проблемите, човек ако е грамотен научава всички обичайни, а и повечето специфични проблеми. Научава се и как да търси и намира проблемите, а с времето и да решава повечето от тях.

Link to comment
Share on other sites

...
Книгите по принцип засягат в дълбочина тясна област от познанието. Не знам такава книга (или дори 2-3 книги в съвкупност), които да отговорят точно на твоите нужди.

Може би наистина е най-добре да трупаш опит в борба с реалните проблеми, да търсиш и четеш по форуми.

От друга страна обаче приветствам всяко желание за самообразоване и най-важното - С ЧЕТЕНЕ НА КНИГИ!

Link to comment
Share on other sites

По принцип книгите са хубаво нещо. Преди 15-тина години си зададох същия въпрос и след кратък размисъл в една книжарница (май беше Техническата книжарница на Гладстон) си купих две сравнително дебели книги - MS-DOS 6.0 и Windows 3.1 за начинаещи. Особено първата имаше невероятен ефект за развитието на знанията ми в тази област.

Та - по принцип книгите са хубаво нещо, но тогава нямаше Интернет (по-скоро аз нямах де), а сега - ако се научиш да задаваш правилните въпроси на Google би трябвало да можеш да научиш всичко, което те интересува...

Link to comment
Share on other sites

Та - по принцип книгите са хубаво нещо, но тогава нямаше Интернет (по-скоро аз нямах де), а сега - ако се научиш да задаваш правилните въпроси на Google би трябвало да можеш да научиш всичко, което те интересува...

Да, принципно е така, но за да знае какво да пита, първо трябва да знае проблема. А как да знае какъв е проблема, ако не се е сблъсквал с него. Ще ти дам пример - преди години харда ми много често правеше проблеми в резултат на което губех от 1 до 2 дяла (по 100ГБ единия) и ги възстановявах цял ден прекаран пред get data back. Прост син екран, рестарт и дяла/дяловите ги няма. Знаех единствено, че се разрушава таблицата с файловата система, защото инфото си беше там. Оказа се, че е от захранването. Сега имам друг проблем - аудиото ми свири или само бас и предни колони, или предни, задни, център без бас.... кажи ми какво да питам google? : )) При първия случей пробвах, при втория (сегашния проблем) не знам какво да пробвам, но ще му дойде времето и ще разбера. Знам, че това няма да го прочета в книгите

 

п.с.

колоните са ми altec lansing и като натисна на дистанционното surround свирят всички, без баса, като го натисна отново - свирят само предни и бас. Нищо не пречи, ако някой знае как мога да оправя проблема, да ми пише ЛС :) да не разваляме темата. Не съм писал никъде другаде, защото не знам какъв точно е проблема.

Edited by dRiNKiN_pARk
Link to comment
Share on other sites

колоните са ми altec lansing и като натисна на дистанционното surround свирят всички, без баса, като го натисна отново - свирят само предни и бас. Нищо не пречи, ако някой знае как мога да оправя проблема, да ми пише ЛС :) да не разваляме темата. Не съм писал никъде другаде, защото не знам какъв точно е проблема.

 

Ами напиши каквото знаеш в Хардуер/Personal Computers и да пробваме да разнищим въпроса. :) Все ще разберем какъв е проблема.

Link to comment
Share on other sites

Ти рендето го остави ами днес пак гледах една 944 s2 ... моята любов :cry :cry :cry тази кола ще си я купя някой хубав ден и ще си я джиткам с детска радост... като най-вероятно като ме ударят годинките и ще съм баш като Бънди :) 220 по Цариградско както пееше пък един друг.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_944

 

http://www.vbox7.com/play:a702b128

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...