Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Здравей!.АКо можеш снимай зъба от по- далече,че така не може да се разбере, дори кой зъб е .Дори не ми прилича на зъб.Прилича горе-долу на канинес т.е Кучешки.Какви са тия дупки отстрани при брекетите, доколкото знам се слага композит на зъба и е възможно него да е отронил.Някак си зъба, неестествено стои като визия и като цвят.

 

За такива интервенций не се пили,зъба до равно както ти се изрази и сипват две кофи цимент, ами се разяжда повърхноста на зъба с киселина и се фиксират брекетите с фотополимерен композит.

 

И все пак снимай,ако можеш от по далече ,но горе- долу до колкото се вижда счупено от зъба няма.

И да отиде братовчет ти да му изчистат композита,защото това са ретентивни места и се събират хранителни останки в тях и впоследствие стават огнища на зарази:Кариеси,пулпити и тем подобни.

Ето това е развоя на събитията за малко повече от 10 часа . На мен лично ми мирише че му падат останките от лепилото ...

 

Вчера :

http://img185.imageshack.us/img185/5551/91878544.jpg

Днес :

http://img444.imageshack.us/img444/1286/14813049.jpg

 

 

Накарах го да се боцне с клечка за зъби там където вече е изпопадало каквото е било и да ми каже какво чувства , каза ми че не чувства да се удря във венеца а по-скоро в зъба ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Търся малка електронна везна с точност до 0,5g и максимална товаримост поне 1 кг. Някакви предложения?

Link to comment
Share on other sites

Търся малка електронна везна с точност до 0,5g и максимална товаримост поне 1 кг. Някакви предложения?

ТСМ зад четвъртък пазара - около 15 лв беше преди около 2-3 месеца .

Link to comment
Share on other sites

Ето това е развоя на събитията за малко повече от 10 часа . На мен лично ми мирише че му падат останките от лепилото ...

 

Вчера :

http://img185.imageshack.us/img185/5551/91878544.jpg

Днес :

http://img444.imageshack.us/img444/1286/14813049.jpg

 

 

Накарах го да се боцне с клечка за зъби там където вече е изпопадало каквото е било и да ми каже какво чувства , каза ми че не чувства да се удря във венеца а по-скоро в зъба ...

Офф ,аз сигурно съм по зле от братовчет ти.Снощи се прибрах пиян на(като) мотика :wacko: и днес ме гони такъв махмурлък,че не е за разправяне.Ни главата ме слуша,ни ръцете.Цял ден, спим на работата. :angry:

Не се претесняваи за зъба.Пак повтарям, нищо му ,няма само да иде да му почистат лепилото.Зъболекара- ортодонт който му е сложил брекетите

и впоследствие е свалял скобата ,не трябва ли му почисти останките от композита.

Edited by Eagle
Link to comment
Share on other sites

Офф ,аз сигурно съм по зле от братовчет ти.Снощи се прибрах пиян на(като) мотика :wacko: и днес ме гони такъв махмурлък,че не е за разправяне.Ни главата ме слуша,ни ръцете.Цял ден, спим на работата. :angry:

Не се претесняваи за зъба.Пак повтарям, нищо му ,няма само да иде да му почистат лепилото.Зъболекара- ортодонт който му е сложил брекетите

и впоследствие е свалял скобата ,не трябва ли му почисти останките от композита.

Значи .. телта на брекетите си я свали той сам , а някой от брекетите му ги свалих аз със обикновенни строителни клещи :D . Ортодонт му беше доктор Шеткова , бачкаше в института и тва беше възможно най-некадърният човек на тая земя дето може да се занимава с тея работи :)

Link to comment
Share on other sites

На лаптоп, който е със SSD, има ли някакъв вариант да се сложи нормален диск?

Link to comment
Share on other sites

А малките Асуси?
Не знам.

 

Да питам на свой ред и аз:

Някой сведущ по Microsoft Access (надявам се да има поне един във форума) може ли да ме светне каква готова (вградена) функция може да се ползва за извеждане на най-често срещаната ТЕКСТОВА величина (не ми се смейте, липсва ми терминология) в извадка от 24 стойности и краен брой на уникалните величини 16? Конкретно става дума за посока на вятъра N, NNE, NE, ENE , E, ESE, SE, SSE, S, SSW, SW, WSW, W, WNW, NW, NNW в случайна комбинация така, че общия им брой е 24. Отделно всяка от 24-те текстови величини е обвързана с произволна положителна числова величина (сила на вятъра) и в случаи на разпределение 50:50 или 33:33:33 или 25:25:25:25 се дава приоритет на текстовата, имаща най-висока средна стойност на съответната числова. Засега го направих на Excel в няколко стъпки чрез преобразуването на текст в числа, оценка и обратно преобразуване в текст, но другата част от действията не могат да се автоматизират и ги правя ръчно. Следователно съществува вероятност от грешки :wacko: . Вероятно мога да пренеса екселската логика в аксес, но ще му изпусна нишката. Алтернативно може да стане с VBA, ама аз не мога, поне на този етап. Та ако някой се сеща за вградена функция да сподели, че не'ам вече идеи. И нерви.

Link to comment
Share on other sites

Значи искам сайт за поръчване онлайн на маратонки главно заради този модел http://www.shopadidas.com/product/index.js...oductId=3458159 но в този сайт няма номера който ми трябва а т.е. 43 ... и в ебай търсих и там не го намерих а ми трябва супер спешно ... мерси предварително

 

а и бтв да отговора на въпроса .. спешно ми трябват г/д точно за след седмица така , че утре трябва да ги поръчам много ама много ще съм благодарен ако някой помогне

Edited by MaiconDogg
Link to comment
Share on other sites

Значи искам сайт за поръчване онлайн на маратонки главно заради този модел http://www.shopadidas.com/product/index.js...oductId=3458159 но в този сайт няма номера който ми трябва а т.е. 43 ... и в ебай търсих и там не го намерих а ми трябва супер спешно ... мерси предварително

 

а и бтв да отговора на въпроса .. спешно ми трябват г/д точно за след седмица така , че утре трябва да ги поръчам много ама много ще съм благодарен ако някой помогне

 

Предполагам си прочел мнението ми от другата тема, но пак ще ти кажа. Най-добрият ти шанс е с Европейските онлайн магазини на Адидас.

Link to comment
Share on other sites

Офф ,аз сигурно съм по зле от братовчет ти.Снощи се прибрах пиян на(като) мотика :wacko: и днес ме гони такъв махмурлък,че не е за разправяне.Ни главата ме слуша,ни ръцете.Цял ден, спим на работата. :angry:

Не се претесняваи за зъба.Пак повтарям, нищо му ,няма само да иде да му почистат лепилото.Зъболекара- ортодонт който му е сложил брекетите

и впоследствие е свалял скобата ,не трябва ли му почисти останките от композита.

 

Явно на моя монитор изглежда различно но при мен изглежда като вдлъбнато това кафявото. А 1-2мм не са много малко...

 

Значи .. телта на брекетите си я свали той сам , а някой от брекетите му ги свалих аз със обикновенни строителни клещи :D . Ортодонт му беше доктор Шеткова , бачкаше в института и тва беше възможно най-некадърният човек на тая земя дето може да се занимава с тея работи :)

 

Само 1 въпрос : НОРМАЛЕН ЛИ СИ? Брекета е залепен, как ще го откърти така без инструменти изобщо? И ти с обикновени клещи да го дърпаш? Не ти ли мина през ума че може да счупите някой зъб? Все пак брекетите се слагат за да се изравнят зъбите и да се подобри външния вид на човека а не да се орезили като му се изпочупят. Ако се счупи някой преден зъб ще настане такава "радост" че е трудно за описване. Не мога да повярвам че може да има някой ТОЛКОВА тъп да направи подобно нещо. да отиде при друг зъболекар - да, но да си ги свали сам...

 

Не знам.

 

Да питам на свой ред и аз:

Някой сведущ по Microsoft Access (надявам се да има поне един във форума) може ли да ме светне каква готова (вградена) функция може да се ползва за извеждане на най-често срещаната ТЕКСТОВА величина (не ми се смейте, липсва ми терминология) в извадка от 24 стойности и краен брой на уникалните величини 16? Конкретно става дума за посока на вятъра N, NNE, NE, ENE , E, ESE, SE, SSE, S, SSW, SW, WSW, W, WNW, NW, NNW в случайна комбинация така, че общия им брой е 24. Отделно всяка от 24-те текстови величини е обвързана с произволна положителна числова величина (сила на вятъра) и в случаи на разпределение 50:50 или 33:33:33 или 25:25:25:25 се дава приоритет на текстовата, имаща най-висока средна стойност на съответната числова. Засега го направих на Excel в няколко стъпки чрез преобразуването на текст в числа, оценка и обратно преобразуване в текст, но другата част от действията не могат да се автоматизират и ги правя ръчно. Следователно съществува вероятност от грешки :wacko: . Вероятно мога да пренеса екселската логика в аксес, но ще му изпусна нишката. Алтернативно може да стане с VBA, ама аз не мога, поне на този етап. Та ако някой се сеща за вградена функция да сподели, че не'ам вече идеи. И нерви.

 

 

Може, елементарно query е - select ime_na_velichinata, sum(tezest_na_velichinata) from ... като с още 1-2 query-та се изчислява полето което да се вземе от 2те обвързани величини и с каква тежест. Ако ми пратиш аксеския файл някак бих могъл да ти ги разпиша за 15тина минути.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е принципът на работа на norton ghost? Може ли да съживи дори скапан уиндоус или да върне стария на току-що форматиран комп?

 

Ако преди да се скапе си направил "снимка" и компютъра е 1:1 същия (освен може би диска) - трябва да може.

Link to comment
Share on other sites

Може да ти мине, може и да имаш сериозна контузия. Зависи от колко високо си я изтървал. Но коляното е много сложна и много важна става, за да прави човек компромис с нея...

Link to comment
Share on other sites

И моя съвет е консултация с ортопед - дека беше та я изтърва таз гира бре?

 

Ама и аз имам въпрос. Някой купувал ли си е Инфрачервена Лампа? http://www.consumer.philips.com/c/light-th...3616_01/prd/bg/ за това говорим. Синузита вече ме отчайва (5г.) и не мога да изтрайвам. Почнах физиотерапия с инфрачервена светлина (само 2 продцедури до сега) ама мисля и за в нас да си взема. Някой ползвал ли е?

Link to comment
Share on other sites

И моя съвет е консултация с ортопед - дека беше та я изтърва таз гира бре?

Тя падна от ниско. Нещо се чекнех на леглото и то взе че се счупи и гирата падна. :lol:

Link to comment
Share on other sites

И моя съвет е консултация с ортопед - дека беше та я изтърва таз гира бре?

 

Ама и аз имам въпрос. Някой купувал ли си е Инфрачервена Лампа? http://www.consumer.philips.com/c/light-th...3616_01/prd/bg/ за това говорим. Синузита вече ме отчайва (5г.) и не мога да изтрайвам. Почнах физиотерапия с инфрачервена светлина (само 2 продцедури до сега) ама мисля и за в нас да си взема. Някой ползвал ли е?

Лятото отиди до някой водолазен център и си направи подводна разходка ;). Като наближи ми напомни и ще те насоча към няколко места. На няколко пъти съм виждал как на хора страдащи от синузит им се пукат под водата. Няма никаква болка. Единствено маската ти се пълни с малко кръв и доста гной.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Значи искам малко повече инфо за внасяне на кола от Щатите. Имам приятел там който мисли да се прибира вече от там за постоянно и иска да си вкара колата, че ми е при сърце. И мотора иска да си вкара, та ми даде да поразпитам какво що относно вкарването на автомобил/мотор от там.

Та мита, акцизи, данъци на митницата, всичко ама всичко.

 

Ако може да ми даде информация човек който е наистина навътре в нещата понеже това е важно, а всеки знае, че сме много кадърни. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...