Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Търся човек който има уиндоулс 98 на виртуална машина за да пробва и да ми каже дали една програма работи.

 

Имам ама единствено заради правописа ще пропусна... не за друго ми защото точно пък ти да го пишеш по този начин си е срамно...

 

 

 

Никакъв шанс нямаш в съда ;) въобще не се надявай. Нито си издавал като управител/секретар бележки за платени такси (ако си ти) или др. документ, чиято липса (разписка примерно) да удостовери нарушението - хеле пък съда да ти признае такива дори да ги има.

 

За сметка на това инвестицията в метална врата (придружено с изкъртване на старата и извземване на съдържанието на въпросното помещение) определено ще има положителен ефект за разрешаване на въпросната ситуация

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

запознати ли сте дали е наказуемо слушането на песни online?

 

Конкретно ... открих един плъг ин за wordpress, който слага плейър на качена мп3-ка и тей като понякога шервам песни без клипове, мога ли без да се притеснявам да кача песньовката на сайта (хостван на HOST BULGARIA) и да си я оставя там (като ще забраня тя да може да се сваля !!! )

Link to comment
Share on other sites

Песента ще се намира на твоя хост, без да имаш права. Хората, които слушат няма да подлежат на наказание, но ти - да.

И няма положение "тя не може да се сваля", винаги ще може по един или друг начин.

Link to comment
Share on other sites

Песента ще се намира на твоя хост, без да имаш права. Хората, които слушат няма да подлежат на наказание, но ти - да.

И няма положение "тя не може да се сваля", винаги ще може по един или друг начин.

аз го измислих тази нощ - ще ги сложа в dox, пък плейъра пак ще си работи

Link to comment
Share on other sites

не става заради линка на файла ?id='.....'

някакви идеи?

 

имам още един въпрос - има един матричен принтер, който по някакъв начин се чува през едни колони - колоните са свързани с усилвател и установих, че ако усилвателя е намален, а winamp-а - усилен се чува по-слабо - обратното се чува по-силно, но не ми е ясно къде може да е проблема, предполагам в някой кабел?

Link to comment
Share on other sites

За сметка на това инвестицията в метална врата (придружено с изкъртване на старата и извземване на съдържанието на въпросното помещение) определено ще има положителен ефект за разрешаване на въпросната ситуация

Значи помещението си е тяхно :) Тука е сапунен сериал в нашия блок - пълно е със селяци, от най-гнусните шопи-кореняци. Рода им произтича от едно бившо село до София (вече е вътрешен квартал, естествено), което навремето се е славило като местообитание на най-отвратителните хора в България. И един от тия кореняци има амбиции да е царя на селото и реже кабели за интернет, спира асансьори... пък тези, настанените в помещението се оказа, че са фирмата, в която работи щерка му. Това е само основната картинка спестявам Ви много събития и конфликти :)

Преди имаше един огромен могъщ воевода в блока, който веднага щеше да се оправи със ситуацията, ама веч го няма, уви.

Edited by Barurumm
Link to comment
Share on other sites

Бих ти дал няколко съвета, ама всичките са...да кажем, че обществото гледа намръщено на тях, а силите на реда - още повече...

Link to comment
Share on other sites

Ми то причината за конфликта е именно прибягването на подобни средства в миналото :) Лошото е, че обществото в блока също гледа намръщено на тях вече.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, някой модератор тихомълком ми затри съвета...Я да си потретя въпроса: Откъде да намеря лиофилизирани храни/храна за космонавти/. Не ми трябват плодове и зеленчуци, нито за домашни любимци, а за сухото мляко знам.

Link to comment
Share on other sites

Има ли window xp програма с която мога да запиша 2 диска със снимки или трябва да слагам нерото ?

За снимки (и изобщо файлове) не ти трябва Неро. Провлачваш снимките до устройството с диска, десен клик > Write these files on CD (цитирам по памет).

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де, някой модератор тихомълком ми затри съвета...Я да си потретя въпроса: Откъде да намеря лиофилизирани храни/храна за космонавти/. Не ми трябват плодове и зеленчуци, нито за домашни любимци, а за сухото мляко знам.

Лиофилизирани храни не можеш да си намериш други освен плодове и зеленчуци! Имаш вариант ако ти се намират познати които работят из американски военни бази - те да ти измъкнат лиофилизирани манджи.... Лошото е, че тези за които аз знам са на разфасовки като за двадесет човека (полева кухня), а един риофилизиран продукт разопаковаш ли го, то той се скапва много бързо (бяга му азота от опаковката и започва активно да абсорбира влага)....

Link to comment
Share on other sites

Ми то причината за конфликта е именно прибягването на подобни средства в миналото :) Лошото е, че обществото в блока също гледа намръщено на тях вече.

 

В крайна сметка какво печелиш и какво губиш от цялата работа и заслужава ли си разправията?

Link to comment
Share on other sites

Не може човек да не се дразни, след като знае, че някакъв селяк краде от парите на хората и се прави на шеф - аз няма да имам интернет, щото чичката решил, че кабелите нямали работа във входа?! Това е един пример само, има много подобни изцепки. Някаква непримиримост е движещата сила, а за печелене - нищо не се печели.

Ама много задълбахме в лични истории - аз питах дали някой знае има ли опростена процедура - явно няма и пак народът е с пръст у г*зъ.

Link to comment
Share on other sites

Не може човек да не се дразни, след като знае, че някакъв селяк краде от парите на хората и се прави на шеф - аз няма да имам интернет, щото чичката решил, че кабелите нямали работа във входа?! Това е един пример само, има много подобни изцепки. Някаква непримиримост е движещата сила, а за печелене - нищо не се печели.

Ама много задълбахме в лични истории - аз питах дали някой знае има ли опростена процедура - явно няма и пак народът е с пръст у г*зъ.

С новия закон за етажната собственост нищо ли не става?

Link to comment
Share on other sites

...

 

Ами може да се консултираш с някой адвокат - ако искаш ще ти дам координати на 2ма с които съм работил, но при всички положения ще трябва да събереш подписи на живеещите в блока.

 

Виж за кабелите за интернета оправията е да се пускат по каналите отвътре както ги пускаха еврокома, или поне на 3те места където съм живял са били направени културно та трябва доста усилия да се докопа до въпросните кабели за да ги отреже.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Разговорник по Руски и такъв по Полски? Или учебник, по-специално за полският ми трябва. Може и учебник за начинаещи, щото полският го разбирам ама като трябва да говоря с някой не ги знам граматическите правила и никакъв ме няма.

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че тези за които аз знам са на разфасовки като за двадесет човека (полева кухня),

 

 

Е те такива ми трябват :)

Link to comment
Share on other sites

Е те такива ми трябват :)

Ето ти малко интересни четива (които за жалост не съдържат почти никаква полезна за теб информация) Тук и Тук...

Link to comment
Share on other sites

Лиофилизирани храни не можеш да си намериш други освен плодове и зеленчуци! Имаш вариант ако ти се намират познати които работят из американски военни бази - те да ти измъкнат лиофилизирани манджи.... Лошото е, че тези за които аз знам са на разфасовки като за двадесет човека (полева кухня), а един риофилизиран продукт разопаковаш ли го, то той се скапва много бързо (бяга му азота от опаковката и започва активно да абсорбира влага)....

 

 

Е те такива ми трябват :)

 

Галински, викам Наско да го докараме да си подбере какво да му изсушим при мене. Има опция да гледа как се суши :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Галински, викам Наско да го докараме да си подбере какво да му изсушим при мене. Има опция да гледа как се суши :laughing:

То, хубуу..., ама не можем да му го пакетираме по подходящият начин, а и процеса продължава понякога до 24 часа - та, бая гледане ще падне.... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да направя IE да ми рефрешва автоматично?

За него не знам, но ако имаш като вариант да използваш ФФ, за него има добавка за тази работа - ReloadEvery

Link to comment
Share on other sites

Въпросът може да е глупав ,но просто аз не съм запозната.А именно-мога ли да дам касетките от камера в някое фото и да ми качат каквото е снимано на тях на диск ?

Благодаря, w00x :)

Edited by elle89
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...