Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

ако съм си загубил сим картата (прима - тоест си я ползвам с ваучери) има ли начин да си възстановя номера... картата е от 2004г., нямам идея дали пазя нещо от документите по нея :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не, доколкото знам. На мен ми се включи гласова поща на карта, които съм изхвърлил преди 5 години... Тоест операторите ги държат като "активни", как мислиш, всеки оператор е събрал по ненамсиколко милиона абонати...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

ако съм си загубил сим картата (прима - тоест си я ползвам с ваучери) има ли начин да си възстановя номера... картата е от 2004г., нямам идея дали пазя нещо от документите по нея :rolleyes:

Ако си пазиш последният ваучер мисля, че можеш да поискаш да ти издадат копие. Другият момент е с регистрацията на предплатените карти. Има приет закон според който трябва да се регистрират. Ако не се лъжа от следващата година влиза в сила. Според закона тези карти които не са регистрирани ще спрат да работят. Ако имаш вече такава регистрация можеш много лесно да си поискаш копие на картата. Идеята на закона да е няма анонимки сим карти както е в момента.

Link to comment
Share on other sites

Когато свалям от чужбина (дори с 20 кб/с), връзката се скапва тотално - форумът например зарежда за над 1 минута. Когато свалям от БГ (дори с 5 мб/с), няма никакви проблеми. Има ли основателна причина за това?

Link to comment
Share on other sites

Когато свалям от чужбина (дори с 20 кб/с), връзката се скапва тотално - форумът например зарежда за над 1 минута. Когато свалям от БГ (дори с 5 мб/с), няма никакви проблеми. Има ли основателна причина за това?

Не.При мен от чужбина ми зарежда нормално(Bulforum).Горе долу за 2-3 сек.Нямам никакви лагове

Edited by Eagle
Link to comment
Share on other sites

Във всеки музикален магазин ли предлагат услугата поставяне и настройване на струни за китара?

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Когато свалям от чужбина (дори с 20 кб/с), връзката се скапва тотално - форумът например зарежда за над 1 минута. Когато свалям от БГ (дори с 5 мб/с), няма никакви проблеми. Има ли основателна причина за това?
За това би било по-добре да питаш доставчика си. Ако питаш дали има логично обяснение - има. Ако питаш, дали е нормално - тук вече става обширно.
Link to comment
Share on other sites

Ако си пазиш последният ваучер мисля, че можеш да поискаш да ти издадат копие. Другият момент е с регистрацията на предплатените карти. Има приет закон според който трябва да се регистрират. Ако не се лъжа от следващата година влиза в сила. Според закона тези карти които не са регистрирани ще спрат да работят. Ако имаш вече такава регистрация можеш много лесно да си поискаш копие на картата. Идеята на закона да е няма анонимки сим карти както е в момента.

Това е проблема. Че моята е напълно анонимна ^^ И последен ваучер нямам(( ерррр

Ще мина тия дни през някой магазин на Мтел, но не възлагам надежди... :(

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив мога да намеря масло Total 75W80W?

И още един въпрос: Къде в Пловдив има официален представител на Landi Renzo?

Link to comment
Share on other sites

Ааа мани, не бях засичал. Тръгнах да слагам някаква програма, за да измеря и като ми даде син екран, ми прецака единия хард :angry1 Давайте идеи как да спася информацията. Дава ми го като unallocated. Всичко ли е отишло? Шибаната програма е hddtemp...

Който има информация на харда и не е достъпна по ред причини - GetDataBack - вълшебна програмка. Де да я имах в началото на годината :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам един странен проблем. С кроснат кабел съм свързал Win7 и WinXP, но проблема е, че мрежа няма. Каквото и да правя на Win7 винаги дава Network Cable is unplugged, а на WinXP само се върти Cable Unplugged => Acquiring network shits => Connected => Cable unplugged и т.н. вече от 1 час.

 

Помощ?

 

 

P.S. Кабелът е пробван на един лаптоп с Vista и PC с WinXP - работеше.

Link to comment
Share on other sites

P.S. Кабелът е пробван на един лаптоп с Vista и PC с WinXP - работеше.

 

На същите 2 машини на които сега има Win7 и XP? Щото някои ланки се усещат ако кабела не е много наред и коригират грешката на кабелджията, но други не го правят.

Link to comment
Share on other sites

На същите 2 машини на които сега има Win7 и XP? Щото някои ланки се усещат ако кабела не е много наред и коригират грешката на кабелджията, но други не го правят.

 

 

Мне... на различни машини. Може и да е от кабела, но ме съмнява. Освен да го нося да му нанижат нови RJ45-ци :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Мне... на различни машини. Може и да е от кабела, но ме съмнява. Освен да го нося да му нанижат нови RJ45-ци :unsure:

 

А хващаме ли се на бас че е от кабела ако си толкова сигурен (или от някоя от ланките на една от машините на която не работи)? :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Това е проблема. Че моята е напълно анонимна ^^ И последен ваучер нямам(( ерррр

Ще мина тия дни през някой магазин на Мтел, но не възлагам надежди... :(

 

100% можеш да си възстановиш номера ,мисля че,ще ти искат 3 най-избирани номера ;)

Link to comment
Share on other sites

А хващаме ли се на бас че е от кабела ако си толкова сигурен (или от някоя от ланките на една от машините на която не работи)? :)

 

 

Няма смисъл да се хващаме на бас, ще ида да го занеса да го направят наново :) Но за ланките можем да се хванем на бас, че работят и двете ;)

Link to comment
Share on other sites

Няма смисъл да се хващаме на бас, ще ида да го занеса да го направят наново :) Но за ланките можем да се хванем на бас, че работят и двете ;)

 

Ами или ще е от ланките или от кабела. Определено няма да е от софтуера... освен ако не си омазал настройките на IP адресите, но както го описа не е от тях.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам един странен проблем. С кроснат кабел съм свързал Win7 и WinXP, но проблема е, че мрежа няма. Каквото и да правя на Win7 винаги дава Network Cable is unplugged, а на WinXP само се върти Cable Unplugged => Acquiring network shits => Connected => Cable unplugged и т.н. вече от 1 час.

 

Помощ?

 

 

P.S. Кабелът е пробван на един лаптоп с Vista и PC с WinXP - работеше.

Пробвай и на двамата потребители в двата Windows-a да сложиш пароли ако нямат.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже, къде в Пловдив има билкова аптека, но такава в която да приготвят смески, а не просто да продават пакетирани билки?

Link to comment
Share on other sites

Къде да снимам една спортна кола. Например за вечерна фотосесия. Да се получи по-арт.

 

За вечерна фотосесия, ще ти трябва сериозен апарат, с който да снимаш без светкавица. Мисля, че ще ти се получи добре на гребната база. Там където са хангарите на гребците. Ако може да хванеш и водата със светлините отзад.

 

Арт ще се получи и ако я снимаш на спортно игрище. Било то футболно или тенис.

 

Зависи и от цвета на колата все пак.

Link to comment
Share on other sites

Къде да снимам една спортна кола. Например за вечерна фотосесия. Да се получи по-арт.

Може на зелена полянка,на брега на морето,на плажа в пясъка, но най арт става на замръзнало езеро ако намериш такова де :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Според мен най-красиво е да я качиш примерно на Младежкия хълм (в смисъл някъде на високо, на ръба на скала), е, без да я буташ де :) След това снимаш така, че да изглежда във въздуха, да не се вижда земята, или съвсем малко да се вижда, общо взето колата и небето... Виждала съм подобно нещо и е много красиво, жалко, че не мога да дам снимка за пример, затова ме извинете. Надявам се схвана какво искам да кажа :P

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Да я снимаш под определен ъгъл да се вижда само колата и небето,това е идеята й.Макар че леко трудно се постига.При човек е лесно,махаш му краката от сникмата и се получава :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...