Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Може ли някой със сигурност да ми потвърди какво точно означава Priority Express delivery? Със сигурност е експресна доставка, но това, което повече ме интересува, е дали едновременно с това означава и препоръчана пратка - такава, за която ти пускат уведомление в пощенската кутия да идеш да си я получиш срещу подпис. Понеже става дума за международна пратка, държа повече на сигурността, на това, че ще я получа, а не на скоростта.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз не съм видял нормалните хора да има къде да си изхвърлят използваните батериите и крушки, луминисцентни пури и подобни ти за керамиката от тоалетните чинии говориш. Преди време питах и така и не разбрах ако исках да изхвърля 2 батерии къде следва да го направя. Щото за 2 батерии няма някой да прати товарен автомобил да ги вземе.

 

В Баумакс има специално кошче, където може да се изхвърлят употребявани батерии.

 

 

 

"Може ли някой със сигурност да ми потвърди какво точно означава Priority Express delivery? Със сигурност е експресна доставка, но това, което повече ме интересува, е дали едновременно с това означава и препоръчана пратка - такава, за която ти пускат уведомление в пощенската кутия да идеш да си я получиш срещу подпис."

 

Ако пратката е по-голяма като размер и тежест отколкото пощальона може да носи, така или иначе ще си получиш уведомление да идеш да си я получиш срещу подпис, без значение дали е препоръчана или не.

Edited by sheep
Link to comment
Share on other sites

В конрад няма ли ?

Не съм ходил да проверя. Събирам информация в момента, за да може като изляза да ги проверя всичките. Конрад беше на кръстовището преди Герджика нали?

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой със сигурност да ми потвърди какво точно означава Priority Express delivery? Със сигурност е експресна доставка, но това, което повече ме интересува, е дали едновременно с това означава и препоръчана пратка - такава, за която ти пускат уведомление в пощенската кутия да идеш да си я получиш срещу подпис. Понеже става дума за международна пратка, държа повече на сигурността, на това, че ще я получа, а не на скоростта.

 

Мога да ти кажа, че всеки си го тълкува както реши, освен ако не го гледаш при фирмата, която ще извършва доставката. Било то куриерска служба или пощенска служба.

 

Priority по принцип ще рече, че ако възникнат усложнения, пратката ти се нарежда между първите и е много малка вероятността да бъде забавена някъде.

 

Ако поръчваш от онлайн магазин, мисля, че ще е по-лесно да кажеш кой е магазина и хора пазарували от там да ти кажат как стоят нещата с доставката.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си поръчам нещо от ибей , по-точно от ибей.ко.юк тоест английският.

Харесал съм си нещото но продавача пише че е от Китай , щом е от Китай ще имам ли мито , ддс и т.н. на стоката като дойде до БГ или не ?

Тоест трябва ли и продача да е от Англия за да не ми сложат хиляда такси ?

Link to comment
Share on other sites

Баща ми и майка ми работят в Англия и си бяха поръчали фотоапарат от ибей.ко.юк, продавача беше от Хонг Конг и платиха мито за там.

 

Едит:Някъде на В.Априлов има ли магазин на Хитачи?

Edited by kanara
Link to comment
Share on other sites

Искам да си поръчам нещо от ибей , по-точно от ибей.ко.юк тоест английският.

Харесал съм си нещото но продавача пише че е от Китай , щом е от Китай ще имам ли мито , ддс и т.н. на стоката като дойде до БГ или не ?

Тоест трябва ли и продача да е от Англия за да не ми сложат хиляда такси ?

 

Да. Означава, че ще ти го обмитят и ще платиш такси ако стойността му е над $100.

Link to comment
Share on other sites

Да. Означава, че ще ти го обмитят и ще платиш такси ако стойността му е над $100.

 

Над $50 ако е пратено от фирма и над $150 ако е пратено от частно лице. Проверил съм :)

 

Някой да се сеща за магазин с голям избор на хавлии ? :)

 

На Отец Паисий в началото до пицария кастело има едно магазинче, но повечето неща са маркови а цените са доста сериозни. Иначе избор има.

 

В метро имаше едни хубави на Tarrington House, докато другите на Яница ли кви бяха са отвратителни - след 2рото пране стават по-скоро за шкурка отколкото за хавлия.

 

Тоест трябва ли и продача да е от Англия за да не ми сложат хиляда такси ?

 

Трябва да е изпратено от EU. Ако идва от щатите, китай и т.н. си има мито. Остави таксите и ДДСто ами е едно размотаване по митницата докато си освободиш пратката - аз под 3часа не съм губел там

Link to comment
Share on other sites

извинявайте, че ви развалям приказката, ама и аз имам един въпрос ;)

 

някой ще ходи ли на "празненството" по случай 5-тата годишнина на FIREFOX ? или никой не е чувал ?

Link to comment
Share on other sites

Не съм чувал, но ме заинтересова :)

къде и кога ще е ?

 

http://www.spreadfirefox.com/party

 

http://bgzilla.org/

 

 

  • Клуб "RePlay", гр. Пловдив, ул. "Патриарх Евтимий" 28
  • 09/11/09г. Начало 18:30ч.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

някой да има идея къде мога да закупя нов SE k800i... проверих навсякъде и само тук "уж" го има... ама нещо не ми вдъхват доверие... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Едит:Някъде на В.Априлов има ли магазин на Хитачи?

Да, има. Намира се, почти срещу новото "II Районно" (говорим за пробивната техника, нали)

Link to comment
Share on other sites

Ами това срещу II-ро РПУ е всъщност малко преди него, от дясната страна (посока на движение към 6-ти септември). В една кооперация е, на приземния етаж. Хубаво се огледай, че не е много голямо лицето на магазина към улицата. Подминаваш бензиностанцията на Петрол и хубаво гледаш ;)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Имаше една реклама на някой от мобилните оператори в която майката подсказваше на момчето по телефона в името на любовта :) Къде мога да я видя тази реклама ?

Link to comment
Share on other sites

Коя комбинация най-много ви харесва : едно, две, три или четири? :)

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...