Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

23 hours ago, Mockingbird said:

Ползвате ли пречиствател за въздух и какъв?

Основната идея е да занулява миризмите при готвене. Чета прилични отзиви за Xiaomi-тата... 

 

Ние предлагаме на Winix, обшо взето ги дават в топ 3 на производителите, като по наши наблюдения пряк конкурент както и тук и отвъд големия гьол са Филипс.  Предлагаме и доста други марки, но Zero Pro ни е най-продавания модел.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, RaptoR said:

Само ще да има някакви наночастици, контролирани от Бил гейтс в тая сода!!! 

 

Той на толкова дребно не мисли :laughing1:. Аз преди години на няколко пъти попадах случайно на презентации с 3D анимация по телевизията, в които показваха план за разпръскване на прах и различни (кой знае какви?) частици в атмосферата - за да се спряло затоплянето от слънцето. Като ги въртяха тогава тоя вид клипове по медиите, на мен ми изглеждаха като science fiction. Ама сега - и гейтс, и мъск може да ги намериш там, в тия идеи. Геоинжинеринг им викат, контрол на климата:

 

Гейтс застана зад проект за затъмняване на слънцето , но какво може да се обърка?


 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Момци някой ходил ли е скоро в Дубай?Интересува ме може ли да се избегнат по някакъв начин местните Voip ограничения-имаме налични за целта устройства с ios(айпад и айфон)?Всякакви идеи са добре дошли...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, HEMO said:

Момци някой ходил ли е скоро в Дубай?Интересува ме може ли да се избегнат по някакъв начин местните Voip ограничения-имаме налични за целта устройства с ios(айпад и айфон)?Всякакви идеи са добре дошли...

 

VPN към сървър извън ОАЕ и тогава VoIP?

Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2021 at 3:21 PM, Mockingbird said:

Ползвате ли пречиствател за въздух и какъв?

Основната идея е да занулява миризмите при готвене. Чета прилични отзиви за Xiaomi-тата... 

Преди няколко месеца и аз се чудих. Спрях се на Levoit. На Xiaomi модела не е много добър вариант. Започва да вие след година и нещо ползване. На един колега детото му вика "кравата". Като развие малко повече обороти и: мууу.

 

15 hours ago, HEMO said:

Момци някой ходил ли е скоро в Дубай?Интересува ме може ли да се избегнат по някакъв начин местните Voip ограничения-имаме налични за целта устройства с ios(айпад и айфон)?Всякакви идеи са добре дошли...

Колко спешно ти е?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sasshko said:

След някакъв ъпдейт уиндоус и други антивирусни почнаха да хващат uTorrent, БитТоррент като вируси.. това е нещо ново


И доста индивидуално, защото от теб сефте чувам такова оплакване... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, netrootbg said:

 

Колко спешно ти е?

Ами принципно до четвъртък трябва да измисля някакво решение,че в петък ще летят...

 

Link to comment
Share on other sites

ПРАКТИЧЕСКИ става така:

 

openvpn

има го и за айфон и за андроид.

може да се направи 4 варианта

- към порт 443 по удп

- към порт 443 по тцп

-- към виско порт по удп

- към висок порт по тцп

сървър в БГ може да е openwrt или pfsense ...както и почти всичко друго.

виж дали от Дубай ще стане - конкретно не знам, ако ползват анализ на трафика, но ако се пусне по 443 дотук отвсякъде ми е минавало.

 

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, netrootbg said:

Преди няколко месеца и аз се чудих. Спрях се на Levoit. На Xiaomi модела не е много добър вариант. Започва да вие след година и нещо ползване. На един колега детото му вика "кравата". Като развие малко повече обороти и: мууу.

Имам xiaomi (3H) и втора година го ползвам, без грижи, даже оригиналния филтър още е около 60% и ще изкара и идната зима (трета поред). Ползва се около 4 месеца само около зимата. Виенето може да е проблем с конкретната бройка нещо.

За пречистватели има 1234 модели и видове, и ще видиш милион мнения позитивни и негативни за всеки един, преди година и половина и аз минах по тоя път и колкото повече мнения четеш, толкова повече се обърквах. Препоръчват много едни Winix (Zero).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dubo said:

ПРАКТИЧЕСКИ става така:

 

openvpn

има го и за айфон и за андроид.

може да се направи 4 варианта

- към порт 443 по удп

- към порт 443 по тцп

-- към виско порт по удп

- към висок порт по тцп

сървър в БГ може да е openwrt или pfsense ...както и почти всичко друго.

виж дали от Дубай ще стане - конкретно не знам, ако ползват анализ на трафика, но ако се пусне по 443 дотук отвсякъде ми е минавало.

 

 

Благодаря на @dubo за подробното допълнение.

Аз съм се ограничил само до OpenVPN по TCP през порт 443.

На практика TCP през порт 443 почти не се филтрира заради https трафика.

VPN-сървъра ми е на VPS в Data center, с бърза връзка и няма лаг.

Link to comment
Share on other sites

Търся конвертор или нещо подобно за три word-ски файла на моя позната, които след преминаване към Win10 и по-нов офис пакет, стават на маймуница. Никой от шрифтовете, които имам и в моя офис пакет, не може да изкара правилно текста. По неин спомен, вървели на Old Typewriter или Cyrillic.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Lucky Luciano said:

Търся конвертор или нещо подобно за три word-ски файла на моя позната, които след преминаване към Win10 и по-нов офис пакет, стават на маймуница. Никой от шрифтовете, които имам и в моя офис пакет, не може да изкара правилно текста. По неин спомен, вървели на Old Typewriter или Cyrillic.

 

То не е само от шрифтовете - може някаква нестандартна кодировка на текста да е използвана. Имаше някакви малки програмки, които се опитваха да autodetect-нат правилната кодировка като се пейстне теста в тях. Тук онлайн може да се опита ръчно: http://string-functions.com/encodedecode.aspx

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alchemy said:

Лъки, имаше вграден туул в Word-а: fix broken text. В новите версии не го намирам къде е и дали изобщо го има.

 

По спомени тоя туул работеше точно с кодировките - можеше да се сменят и да се види коя от тях изкарва 'правилно'.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Предлага ли се услуга, при която посредник бива упълномощен от един наследник да се занимава с имуществените отношения с останалите наследници? Ако да, как се нарича?

Ако се чудите защо е нужно, за да не стават масови сбивания... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Нарича се упълномощаване. Някой ти подписва пълномощно, нптариално заверено, че може да правиш каквото и да е от негово име. 

Link to comment
Share on other sites

Доколкото разбирам, той ще подпише на някого пълномощно, за да го представлява при уреждането на нещо си с наследствен имот...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, earache said:

Ами не само за имотите... също коли, банки, пенсии... всичко подлежащо на делба.

 
Ако ти ще подписваш някому подобно пълномощно, гледай да ти е поне брат. Единствено на баща ми съм дал такова пълномощно, с което буквално може да продаде де що има фирми и имоти. И съм го направил, защото по принцип са си негови... :laughing1:
Иначе никой нормален нотариус няма да извърши имотна сделка само с пълномощно, но прмерно всеки селски кмет, който има права и на нотариус срещу 2 шишета раия може да завери някой мазгал. Говоря примерно, но сещай се. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...