Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 hours ago, HEMO said:

Бе какво профи,смятам да се возя за кеф из града,с цел изразходване на великденските козунаци и мръвки...

Понеже бях зает да се самосъжалявам:

Не следя велопазара, особено из евтиния сегмент, но няколко основни правила:
* Задължително "твърдо" (без заден амортисьор) - под 2k лв. колелата със заден "амортисьор" са обикновена пружина, която бързо се скапва, втулките на окачването се износват и цялото колело се разлуфтва, цялостно е по-тежко и изисква повече подръжка. Да не говорим, че обикновено са зле проектирани и "окачването" пречи на скоростите.
* Препоръчително с челюстни (v-brake) спирачки - дисковите в евтиния диапазон са често боклуци и понякога спират по-зле от v-brake. А изискват повече поддръжка
* Какъвто и размер гуми да взимаш - прекрачваш рамката и трябва да имаш поне четири пръста между макарите и горната тръба
* Гледай да е с двустенни капли - едностенните са кашкавалени и ако тежиш повече от 60 кила ще ги кривиш с поглед.
 

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Аз последно отидох за фураж и се върнах с колело... Импулсивна покупка близо до касата след 10 бири :laughing1:

Просто като го видях и се гипсирАх. Аз че съм неграмотен много отдавна по темата си е чиста истина, но през живота си такова окачване не бех виждАл . Както и такива предавки, които май не са в ред, но 7 скорости на един венец - бах маа му! Ся сигурно Пешо ще ми се изсмее, но за мен това са новости. Отделно отпред амортисьора е с реглаж! Като цяло на майтап го чукнах в гугъл и излезна 760 евро... Викам си няма как - прибирам се с него.. :laughing1:
viber_image_2021-04-12_17-33-54.jpgviber_image_2021-04-12_17-32-52.jpgviber_image_2021-04-12_17-32-12.jpgviber_image_2021-04-12_17-31-14.jpgviber_image_2021-04-12_17-30-42.jpg
 

Link to comment
Share on other sites

Видене, добро е търкалцето. От същата марка бях купил едно трета ръка 20", и двете ми деца го караха, не мръдна! На всичко отгоре имаше и търговски вид и вече има горд пети собственик.
За амортисьорите Петьо е прав по същество, но в твоя случай на сити байк няма да имаш значима загуба на натиск поради принцно спокойния стил на каране в града; осезаемо ще повиши комфорта на дупЕто ;).
За скоростите Пешо няма да ти се изсмее, защото е наясно с разликите външни/вътрешни скорости и когато говореше за пречене от задния (всъщност среден) амортисьор визираше външни скорости, които са много чувствителни към промяна (луфт) в геометрията на рамката.
Ако рамката е алуминиева, задължително провери дали колчето на кормилото не се е "заварило" във вилката, защото много велосипеди са преседяли във вода (без майтап, но сега няма да се спирам на подробности).
За височината на рамката отново подкрепям Пешо, защото аварийно скачане от колелото все някога се случва и тогава...

Добре е да го закараш на майстор да го профилактира, за да му се кефиш максимално (мога да ти дам няколко жокера).

Пожелавам ти безаварийна и здравословна езда! 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

On 5/5/2021 at 5:09 PM, Antares said:

Понеже бях зает да се самосъжалявам:

Не следя велопазара, особено из евтиния ....

Добри насоки,каква рамка е за предпочитане?Стоманена или алуминиева?Предно окачване какво да се гледа?90 кила съм в момента,1.75...Марки гледам някакви Драг,Спринт(май са български)тия в Декатлон... 

Link to comment
Share on other sites

Зависи какъв тип велосипед искаш. Ако е тип MTB, масово на пазара са алумин с предна амортисьорна вилка и евтина окомплектовка (скорости, спирачки и т.н.). Каквото и да вземеш е все тая. Ако кажеш някакъв бюджет може да ти се предложи нещо максимално добро за парите. Но както каза и Антарес до 1,5-2 бона всичко е общо взето еднакво. Аз лично бях хвърлил око преди време на Oryx Nine D20 и на Cross Extreme Pro. Ама така и не се реших кое да взема.. Пък и нямаше наличности и си останах със стария ми Спринт Аполон... Сега чат-пат пак разглеждам, ама не съм се решил сериозно... Cube също имат прилични модели за тези пари. Но всичко зависи от това колко пара ти се дава и какъв тип велосипед искаш. 

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Ако е за града, що не погледнеш за скутер? Така ще гориш повече калории от велосипед за развиване на същата скорост.
 

Примерен вариант с в-беейкиве и без окачване: 

https://www.sportisimo.co.uk/olpran/a6-26-20/233140/

 

За повече пари, може да се погледне и сгъваем вариант.

Edited by Ferante
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ferante said:

Ако е за града, що не погледнеш за скутер? 

 

Имам два 600 кубикови мотора,за момента скутер не ми трябва,колело търся...

 

п.п. отворих линка,това прилича на недозавършено колело...

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, HEMO said:

Добри насоки,каква рамка е за предпочитане?Стоманена или алуминиева?Предно окачване какво да се гледа?90 кила съм в момента,1.75...Марки гледам някакви Драг,Спринт(май са български)тия в Декатлон... 

Аз винаги бих предпочел алумина, моя принцип в това отношение е, че аз тежа достатъчно, няма нужда и колелото да тежи. Принципно има CrMo "твърди" стоманени рамки в по-скъпия диапазон, но говорим за колелета предвидени за сериозен тормоз, не за ходене до гребната.

 

14 hours ago, Ferante said:

Ако е за града, що не погледнеш за скутер?

То така се почва, първо тротинетка, после лабрадор с кърпа на врата, накрая се цупиш, че няма достатъчно киноа в шопската салата и накрая се чудиш как да кажеш на родителите си, че спиш с мъже :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, netrootbg said:

Той май визираше тротинетка. На английски се води скутер.

Да, забравих, че се казва тротинетка. Доста колеги си джъткат с подобни ИЗ града и не искат да погледнат повече велосипед :). 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ferante said:

Да, забравих, че се казва тротинетка. Доста колеги си джъткат с подобни ИЗ града и не искат да погледнат повече велосипед :). 

А такива които да ползват електрически такива? И за кой град става въпрос.

Иначе аз от повече от година или дали няма и две се каня да си купя електрическа за да ходя с нея на работа. От квартирата до офиса ми е точно 3 километра асфалтов тротоар по който не минават хора.

Link to comment
Share on other sites

Не са електрически, а от този тип като на снимката от линка ми.  Идеята е да се понатовариш и да си с бистър ум по време на работа.

Link to comment
Share on other sites

Някой на виваком да е забелязал бързо падане на батерията на телефона от тази нощ? 

Батерията ми пада стремоглаво за около 4 часа. При проверка виждам само консумация от нетуорк стенбай. 

Нямам новоинсталирани програми от поне 2 седмици. 

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, biodesign said:

Някой на виваком да е забелязал бързо падане на батерията на телефона от тази нощ? 

Батерията ми пада стремоглаво за около 4 часа. При проверка виждам само консумация от нетуорк стенбай. 

Нямам новоинсталирани програми от поне 2 седмици. 

На дали е от мрежата. Моят е 4000mAH последно пълно зареждане преди 47ч снощи със сигурност беше на 4G цяла нощ и в момента е на 37%. 
Виж някое приложение да няма на бекгроунд. С каква операционна система е? 
На един приятел правеше така телефона с MIUI версия и беше намерил решение в youtube от индиец в палатка, който показва как да се изключат бекгроунд процесите които хабят батерията.

Link to comment
Share on other sites

Първо реших, че е някакъв проблем, но вече минаха 5 дни... Явно всичко, което съм качил като images в imgur е изтрито. Някой има ли обяснения на тази изродска постъпка? Защото започвам вече в главата си да списвам "поздравително" писмо. 
drywesgsgsg.jpg
 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:

Първо реших, че е някакъв проблем, но вече минаха 5 дни... Явно всичко, което съм качил като images в imgur е изтрито. Някой има ли обяснения на тази изродска постъпка? Защото започвам вече в главата си да списвам "поздравително" писмо. 
 

Проблемът ти е, че неясно защо си разчитал на измислени хостинги. Мога да ти гарантирам, че в правилата им на ползване никъде не е записано, че трябва да ти пазят снимките. Иначе са ти показали грешната картинка. В твоя случай трябва по-скоро да е това: :lol:

 

 

misir.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Godfather said:

Проблемът ти е, че неясно защо си разчитал на измислени хостинги. Мога да ти гарантирам, че в правилата им на ползване никъде не е записано, че трябва да ти пазят снимките. Иначе са ти показали грешната картинка. В твоя случай трябва по-скоро да е това: :lol:

 

 

Измислени? Ти осъзнаваш ли каква мисирщина изака? :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RaptoR said:

 

Измислени? Ти осъзнаваш ли каква мисирщина изака? :laughing1:

 

Измислени са, защото целта им не е да хостват снимките на хората безплатно, както явно ти го ползваш. Няма гаранция за това, че ще направят всичко възможно да ти ги пазят, за разлика от други хостинги.

 

Моите снимки са там. Пробвай да си влезеш в акаунта директно, ако не си. Виждам, че се опитваш да отвориш директно снимката. Може просто линковете да са се сменили.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

 

Измислени са, защото целта им не е да хостват снимките на хората безплатно, както явно ти го ползваш. Няма гаранция за това, че ще направят всичко възможно да ти ги пазят, за разлика от други хостинги.

 

Моите снимки са там. Пробвай да си влезеш в акаунта директно, ако не си. Виждам, че се опитваш да отвориш директно снимката. Може просто линковете да са се сменили.


Надявах се да е нещо такова - ще проверя, ни принципно съм логнат и отивам на images, което идва да рече, че или всичко го няма, или нещо странно се случва. Posts стоят. Не че нещо - всички снимки си ги имам при мен, но го ползвам за удобство онлайн. Относно колко са измислени:
 

Quote

Imgur is by far the biggest independent image hosting website in the world (and one of the top 50 online properties globally)


ЕДИТ: Мдааа, релогнах се и всико си е там. Сега обаче дали работят всички връзки, които съм оставил насам-натам към тия снимки... 

ЕДИТ 2: Проверих сега, понеже повечето препратки са в темата за FALLOUT 4 - снимки с разни дрешки - всичко си е на мястото. За сметка на това в постовете на гигамисира снимките някак си липсват... Понеже аз ползвам измислен хостинг за снимки... Пореден мегафейспалм и много смях... 

Link to comment
Share on other sites

В сайта на WD40 има статия как да смажем пантите на врата с него. Някой пробвал ли го е?

По принцип го ползвам за почистване на всякакви труднодостъпни места, но не съм наясно със смазващите му качества.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...