Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мтел заключват портовете и човек не може да сийдва, защо ти продават 1000/600mbit като е реално 1000/0

Трябва да си вземе сървър човек, че да е конкурент в международните тракери...  :D:):D

https://gyazo.com/251b37635fb43328d1d30a0261d7032f

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vikktorpenchev said:

Превеждам едни субтитри и ми трябва пароним (дума с подобно звучене) на думата "ОБИЧАМ"

обличам, увличам

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Отвличам, навличам, разсъбличам, въвличам...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте имам въпрос относно телевизор. Клип от ютюб, който на компютър се показва в 1080п качество на умния телевизор се показва с 720п качество. Телевизорът е с екран 1080п. Приложението ютюб и операционната система на телевизора не се обновяват - тоест уж са последни версии. Защо се получава това разминаване в качеството на картината?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nitro said:

Приложението ютюб и операционната система на телевизора не се обновяват - тоест уж са последни версии.

Точно тук е заровено кучето. Приложенито на ютуб на "умния" телевизор не може да схване какви са правилните параметри на екрана. Аз имах подобен проблем с току-що закупен 8К телевизор на LG и им вдигнах джабала по въпроса. В интерес на истината от съпорта ме увериха, че работят по проблема и след време пуснаха ъпдейти както на фърмуера, така и на ютуб приложението и в момента нямам никакви проблеми да гледам 8К клипове от тубата, както и да пускам такова съдържание от компютъра. Ако от компютър можеш да гледаш нормално тия клипове, значи само ютуб приложението е бъгаво. В този случай по-добре да ползваш външна машина, вместо "умните" приложения на телевизора.

Link to comment
Share on other sites

На 4k LG, Youtube също върви на 720p.

За съжаление e по-стар модел. Вече няма ъпдейти и предполагам, не се предвиждат такива.

Явно е масов проблем.

Може би не е само до "параметрите на екрана", а и до декодиране на "подходящия" стрийм от мултистрийма на Youtube.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Някой работещ със SAP може ли да помогне със

SAP Connector for Microsoft .NET 3.0.23.0 for Windows 32bit (x86)

Разполагам с 3.0.16.0, а нямам права за изтегляне.

Link to comment
Share on other sites

Кафе автомата ми Филипс почти всеки път прави гадно първото кафе. Най-често е по-късо от обикновено и има мирис на утайка. Редовно е почиствана. 
Предполагам, че България Сервиз са гаранционният сервиз, но не ги харесвам. 
можете ли да препоръчате човек, който може да направи качествена диагностика и ремонт. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, vikktorpenchev said:

...Редовно е почиствана. 

 

След почистването, препоръчвам за кафето да ползваш най-обикновената трапезна вода от Лидл...

От доста време я ползвам и нищо не остава след нея. 

Link to comment
Share on other sites

Носи машинката в Жан сервиз. Няма да ти излезе евтино, но пък ще ти свършат работа.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Носи машинката в Жан сервиз. Няма да ти излезе евтино, но пък ще ти свършат работа.


какво имаш предвид под няма да е евтино. Да поръчвам нова по-изгодно ли ще е...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vikktorpenchev said:


какво имаш предвид под няма да е евтино. Да поръчвам нова по-изгодно ли ще е...


Ами ако е от 50 лева поръчвай нова. Сигурно поне 10 пъти сме споменавали по различни поводи, че за кафе машини най-големия сервиз в Пловдив е Жан сервиз. Минаха години откакто последно носих стари, неработили с години машини за пълна профилактика и вкарване в пътя и последно плащах по 40 лева. Едва ли има някаква драстична разлика, освен ако няма повреди. 
Не мога да разбера защо голяма част от хората ПРОДЪЛЖАВАТ да си мислят, че едва ли без пари някой ще им върши работа... Това го казвам в общ план, няма общо с конкретния случай.  

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, RaptoR said:


Не мога да разбера защо голяма част от хората ПРОДЪЛЖАВАТ да си мислят, че едва ли без пари някой ще им върши работа... Това го казвам в общ план, няма общо с конкретния случай.  

Дънинг-Крюгер. Хората, които не разбират естеството на дадена работа не могат да преценят какви усилия коства да се свърши нещо. Тъжното е, че консуматорското ни мислене ни е научило да купуваме евтини боклуци, дето се скапват за максимум година, на които ремонта често действително* струва колкото нов евтин боклук. Който също ще изкара година
__________________________________________________
* като включим материали и труда, които трябва да вложи ремонтиращият.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Antares said:

Тъжното е, че консуматорското ни мислене ни е научило да купуваме евтини боклуци, дето се скапват за максимум година, на които ремонта често действително* струва колкото нов евтин боклук. Който също ще изкара година
__________________________________________________
* като включим материали и труда, които трябва да вложи ремонтиращият.


След като ми изби И буферния съд тия дни и вече официално мога да кажа, че 90% от всичко, което са ми продали от Софитерм преди 10 години е ТОТАЛЕН БОКЛУК - нещо, което си признаха в прав текст - вече се заклех НИКОГА евтини неща. 
Има една стара приказка - не съм достатъчно богат да си купувам евтини работи... 
И в тоя ред на мисли, след като четох и обикалях, вчера тропнах по масата и си поръчах стационарен циркуляр на БОШ. Само мисълта да се разправям с боклуци като Айнхел и Райдер на половин цена ме влудява. По същата причина и пистолета за горещ въздух, който взех наскоро е DEWALT. Не защото беше на половин цена, а защото само като го пипнах и пуснах - сещате се.   

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:


Ами ако е от 50 лева поръчвай нова. Сигурно поне 10 пъти сме споменавали по различни поводи, че за кафе машини най-големия сервиз в Пловдив е Жан сервиз. Минаха години откакто последно носих стари, неработили с години машини за пълна профилактика и вкарване в пътя и последно плащах по 40 лева. Едва ли има някаква драстична разлика, освен ако няма повреди. 
Не мога да разбера защо голяма част от хората ПРОДЪЛЖАВАТ да си мислят, че едва ли без пари някой ще им върши работа... Това го казвам в общ план, няма общо с конкретния случай.  


Филипс робот за 50 лв няма. 1000 и нещо е. 

не знам защо си мислиш, че не искам да дам пари за ремонт, който не ми е работа да правя. Каквото е по инструкции съм птавил редовно. От там нататък трябва да се погрижи човек, чиято работа е да прави това и аз съм твърдо ЗА всеки да си гледа дипломата и да остави на другите с дипломи да си ги гледат. Не да ми сменят масло на тротоара пред блока. 
 

не съм прочел през годините за Жан сервиз или съм забравил за тях. Но пък съм го чувал. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vikktorpenchev said:

не знам защо си мислиш, че не искам да дам пари за ремонт, който не ми е работа да правя.


ИЗРИЧНО споменах, че не коментирам твоя случай в този аспект!
Ако машината ти е нещо сериозно и модерно, може и повече да струва, но винаги има смисъл, ако искаш да я запазиш

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vikktorpenchev said:

Искам да я запазя, защото кафе-робот ми е сбъдната мечта. :lol:


Всеки луд с номера си - едва ли има нещо сред напитките, за което да ми пука по-малко, отколкото за кафето. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...