Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, djaba said:

Адреса си го има, ако имота е в регулация.

 

Не е задължително.

Ако е бил празен парцел, на който се строи за първи път, е напълно възможно да няма адрес.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

ЗАКОН ЗА ГРАЖДАНСКАТА РЕГИСТРАЦИЯ

Чл. 92.
(1) Адресната регистрация се извършва от кмета на общината, на района или на кметството или от определени от тях длъжностни лица при заявяване от лицето. 

(2),  За извършване на адресна регистрация на адрес в страната лицата представят един от следните документи:

1. документ за собственост;

2. документи за ползване на имота за жилищни нужди, включително договор за ползване на социална или интегрирана здравно-социална услуга за резидентна грижа;

и т.н.

 

т.е. ако има адрес и имаш документ за собственост, това би трябвало да е достатъчно основание. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, sasshko said:

От кой ресторант може да си поръча човек хубава пица ? Не съм попадал на нищо добро от лятото, когато открих пицарията на Градина. 

+1 за Пикантино. 

Ако имаш определени предпочитания отиваш в PizzaLab и си правиш пица по твой вкус. 

Link to comment
Share on other sites

Може и още как! Ние сградата построихме и въведохме в експлоатация и още нямаше административен адрес! Вервай ми, в тая държава ВСИЧКО може! Да не ти казвам в какви циркове сме изпадали. Да не можеш да дадеш адрес на доставчика си например... Да не говорим за други административни неща... Накрая само с бой дето не се получи точен адрес.  

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как да изкарам нагревател от пералня? Гумата така е раздула, че по-скоро ще счупя всичко друго, но гумата няма да мръдне. Някакъв инструмент има ли?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

Някой може ли да ми каже как да изкарам нагревател от пералня? Гумата така е раздула, че по-скоро ще счупя всичко друго, но гумата няма да мръдне. Някакъв инструмент има ли?

Има. Даже са два. Викат им - Голяма плоска отвертка и Макетен нож.

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2021 at 8:15 AM, plameni said:

 

Сигурно е някакъв синдром.

В България сме в състояние да сринем имиджа на всяка марка, градила авторитет с десетилетия.

Както вървят нещата, на мен ми предстои оплакване в КЗП срещу Miele.

Да добавя и ИКЕА. На 17 декември съм отказал поръчка, още докато стоката беше в Центъра за поръчки, т.е. дори не съм я получавал. Все още не са ми върнали парите, въпреки многократните разговори по телефон и запитвания по официалните канали.


Сдобих се най-после със сертификат за удължена гаранция. Системата си баш 4-4-2 и тука има тука нема... Кога работи, кога не... АМа се получи де. Естествено верификационният им мейл беше в спама... Абе класика.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Има. Даже са два. Викат им - Голяма плоска отвертка и Макетен нож.

 

Ела да видиш... Планката е на 2см. навън и повече не ще да мръдне. Как да бръкна, ако имаш идея, кажи. Направо ми скъса нервите тоя тъп нагревател!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, djaba said:

Не може да няма адрес! Дори да е празен парцел има адрес. 

Няма начин да върви номерация примерно 2, 4, 6, 8 ..... и след години някой да построи на празния парцел между 4 и 6 и да му дадат номер 18 ....

 

Ако е в регулация се има предвид в строителните граници на населеното място. 

 

Друг е въпроса, ако се строи върху бивша земеделска земя, на която е сменен статута.

Тогава може да няма адрес и за целта се пуска молба за създаване на административен адрес.

Ако няма улица до имота, а само път за достъп е много вероятно адреса да е от сорта: местност "Едикояси" , имот "едикойси", но пак е адрес!

 

Имам преки впечатления за процеса, при това в София, в Дружба. 

Има си улица с име, но без номер. Парцел в регулация с идентификатор и никога преди покупката не е имало сграда или строеж. Чак след акт 14 благоволиха да стартират процедурата.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

 

Ела да видиш... Планката е на 2см. навън и повече не ще да мръдне. Как да бръкна, ако имаш идея, кажи. Направо ми скъса нервите тоя тъп нагревател!

Развиваш до край гайката, така че да падне. После с псувни и клатене издърпваш поне още 5-6см и действаш с макетния нож.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как е процедурата за регистрация на газта . Трябва да минавам и за ГТП , защото ми е изтекъл . Мога ли да мина през ГТП и после да се занимават с газта или няма да мина ГТП-то . А и са газта трябва ли да минавам през кат задължително ? И каква глоба ще имам , защото съм слагал газта през 2016 , но не е регистрирана .

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MaiconDogg said:

Някой знае ли как е процедурата за регистрация на газта . Трябва да минавам и за ГТП , защото ми е изтекъл . Мога ли да мина през ГТП и после да се занимават с газта или няма да мина ГТП-то . А и са газта трябва ли да минавам през кат задължително ? И каква глоба ще имам , защото съм слагал газта през 2016 , но не е регистрирана .

Аз я минах процедурата миналото лято. Имам една стара кола на газ, която съм я дал на тъста да я кара, та на нея. Честно казано, ако знаех какъв уй ще си набия, никога нямаше да се занимавам.

По същество трябва да направиш следното:

1) трябва ти протокол за монтиране на газовата уредба. Най-добре е ако си пазиш оригиналния, който са ти дали 2016-та като са тия я монтирали. Ако не го пазиш обаче (както аз) започва приключението: трябва да намериш някои газаджийски сервиз, които да се навият да ти изкарат един "нов" протокол, все едно че сега са ти монтирали бутилката. На повечто места го правят срещу някой лев почерпка (40 кинта в моя случай). По принцип най-добре е да отидеш там, където а ти я слагали, просто в моя случай нямаше как да стане. 

2) След като имаш вече протокол за монтаж трябва да си запазиш час в пункт, където правят въпросните прегледи. Не всеки пункт за ГТП има разрешително за това обаче. В Пловдив има 5 такива, доколкото помня, трябва да отидеш в някой от тях с колата и документите (въпросният протокол, паспорта на бутилката, талоните на колата). Там ти издават един розов лист, който ти трябва за пред КАТ. Това ми струваше 60лв. 

3) След като си се сдобил и с розовия лист- може вече да отидеш в КАТ. Грабваш подмишка всички документи, и се нареждаш на опашката (провери на сайта на КАТ какви документи точно изискваха, освен тези, описани по-горе, за да не те върнат на гишето. На някои трябва и копия да имаш.). Аз поне тук имах късмет и минах бързо- за около час. Някои обаче са чакали и по един ден. Знаеш как е в КАТ. Резултатът от всичко е, че накрая се сдобиваш с нов голям и малък талон, в който в графа "гориво" пише "бензин/LPG". Има такса 20лв. 

Резултатът от цялата галимация при мен: 120лв разходи, 2 ходения до Карлово (там е колата), 2 загубени дни, скъсани нерви и сумарно 3 часа псувни. 

Ако някой ми го беше казал в началото- изобщо нямаше да се занимавам.

 

п.п.: по принцип срока за регистрация на бутилките е 3 години от датата на монтажа ( в твоя случай си го изтървал). Имаше гратисен период обаче, който заради ковид-а няколко пъти удължаваха и последно беше до 30.11.2020г. Не знам дали са го удължавали пак. Също така не знам, в случай че не е удължаван повече, дали няма да ти лепнат някаква глоба.

Link to comment
Share on other sites

Какъв е този протокол за монтирането на газта . Пазя там гаранцията и още някав документ който са ми дали , би трябвало да е това . Колкото до глобата заради срока , мисля , че ще е към 20-25 май , но не съм сигурен . Въпроса е дали мога да си мина ГТП преди да правя тия регистрации за газта , защото не ми се обикаля из града без ГТП или при прегледа ще ми направят проблем , че не е регистрирана газта .

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам следното питане:

Имам два отделни димера като този на снимката, като самите димери са с различни номера и съответно биват контролирани от различни дистанционни. Или поне бяха до скоро. От известно време насам димер (да кажем 123) се пуска и спира само и единствено с дистанционното на димер 124. Димер 124 от своя страна не се пуска от нито едно от дистационните, а дистанционно 123 не може да включи димер 123.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако да какво е решението?

Вадих батерии, спирах от ел. захранването за цял ден, ефект 0.

Благодаря!

 

149290319_704471223563329_5819639702714706063_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MaiconDogg said:

Какъв е този протокол за монтирането на газта . Пазя там гаранцията и още някав документ който са ми дали , би трябвало да е това . Колкото до глобата заради срока , мисля , че ще е към 20-25 май , но не съм сигурен . Въпроса е дали мога да си мина ГТП преди да правя тия регистрации за газта , защото не ми се обикаля из града без ГТП или при прегледа ще ми направят проблем , че не е регистрирана газта .

 

Би трябвало да можеш. На пункта за ГТП гледат датата на бутилката (да не е на повече от 10 години, така е по закон вече) и паспорта. Дали ти е вписана или не в талона тях не ги интересува.

Все пак нали досега си минавал ГТП без проблем. Тя тая наредба за газовите бутилки не е от вчера, а от 2013-та. Просто гербавите сега се сетиха, че могат да изкарат пари от нея.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е да чар. Жена ми вечно реве, че не й давали най-тежкото ми лекарство - Бисептол - без рецепта, на мен досега веднъж не са ми поискали. :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Всичко е да чар. Жена ми вечно реве, че не й давали най-тежкото ми лекарство - Бисептол - без рецепта, на мен досега веднъж не са ми поискали. :gangstah:

Ти си истински чаровник, бее...

Истината е, че Доксициклин може да се вземе от която и да била по-малка (квартална) аптека.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gado said:

Ти си истински чаровник, бее...


Не просто чаровник - чародей! :gangstah:
С топ левъл people skills много напред се стига, както съм доказвал неведнъж. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...