Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

29 minutes ago, RaptoR said:

Два въпроса към технически напредналите:

1. Тази беля е по-малката, но вече половин година и нагоре ме тормози и не откривах решение. Тази вечер се разрових пак и мисля, че намерих нужната част, НО - при мен не мога да отделя буксата от пластините...
Става въпрос за прекъсвача на врата на хладилник LG GR-389SNQF. Това, което намерих в Ибей иглежда ТАКА , а ситуацията при мене е следната:

h1JV1vL.jpg

 

Да разбирам ли ,че между буксата и пластините има спойка? И дали да не поръчвам и като дойде просто да я отворя (ако може като тази) и да ползвам само механиката?
 

 

Мисире, двете са едно и също, само че, понеже си счупен в пръстите и обемното виждане. Хич и не ти иде на ум, дето твоето може да се оправи с помощта на клечка за зъби (да речем). Просто с клечката прибутай езичето в нормалното му положение и после внимавай на пияничко как лашкаш вратата на фриджа. Работа за секунди е.  ;)

11 minutes ago, Lucky Luciano said:

Не е абсурд, Ицхак, зависи колко се ползва.

Абсолютен абсурд е, Моше. Дори и само да миришеш топла вода с телесна температура, пак е абсурд.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, gado said:

Мисире, двете са едно и също, само че, понеже си счупен в пръстите и обемното виждане. Хич и не ти иде на ум, дето твоето може да се оправи с помощта на клечка за зъби (да речем). Просто с клечката прибутай езичето в нормалното му положение и после внимавай на пияничко как лашкаш вратата на фриджа. Работа за секунди е.  ;)

Абсолютен абсурд е, Моше. Дори и само да миришеш топла вода с телесна температура, пак е абсурд.


Ще се радвам да видя как точно ще го оправиш с клечка за зъби (да речем), понеже си с много обемно виждане. И вратата никой не я лашкал, хеле па я, просто е на 20 години. 

И не Моше - Етиен му е името. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:


Ще се радвам да видя как точно ще го оправиш с клечка за зъби (да речем), понеже си с много обемно виждане. И вратата никой не я лашкал, хеле па я, просто е на 20 години. 

И не Моше - Етиен му е името. :laughing1:

Ако ти покажа (хем клечката няма да остане част от механизъма, пък и си имам тъъънка отвертчица за целта), ще напишеш ли сто пъти тук, колко си смотан и колко си със счупени пръсти!?

9 minutes ago, Lucky Luciano said:

Начи имам ебати икономичните 6 компютъра, хладилник и микровеле, че с 80 литра 3КВ, да се плаща ток 40-45лв.

Найс!:grin:

Виж ся. Имам мнение по въпроса, ама няма да го споделя тук, щото се чете и без да имаш регистрация. Само ще ти кажа, че навремето, когато държах офис и аз плащах някакви смешни суми, а консуматорите бяха доста. И без да съм бъркал ва таблото при това  ;)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gado said:

Ако ти покажа (хем клечката няма да остане част от механизъма, пък и си имам тъъънка отвертчица за целта), ще напишеш ли сто пъти тук, колко си смотан и колко си със счупени пръсти!?


Ся аз не знам на тебе от едно известно време кой ти е бръкнал отзад с ошипена боксова ръкавица, но определено не съм аз. Ако искаш да ми кажеш нещо направи го като хората. 

А на Етиен офиса си е негов, в смисъл не се ебава с хазяина... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Виж ся. Имам мнение по въпроса, ама няма да го споделя тук, щото се чете и без да имаш регистрация. Само ще ти кажа, че навремето, когато държах офис и аз плащах някакви смешни суми, а консуматорите бяха доста. И без да съм бъркал ва таблото при това  ;)

 

Нямам идея как е било при теб, но сега се сетих и за друго, което съм писал преди 2 години мисля и тук. Същият бойлер 3кВ, 80 литра, 2 климатика Хеви Даймънд /на капаците им пише Hyperinvertor, ако по-лесно ще се сетиш за точния модел/ нагласени на 25 градуса и хладилник, лятото при заетост 25 дни от 30 /на които засичат/, платих ток под 30лв.

Беше настанен човек, който беше сам и се хранеше навън. Тоест тези климатици са бичили 25 дни нон-стоп и приемам, че е ползвал бойлер сутрин и вечер за душ, защото снимаха в жегите из Стария град и на Гребната и няма как и вечер да не се е къпал /примерно/. Терморегулаторът на бойлера е малко над половината.

Т'ва горното, някъде го бях писал в темата за климатиците, мисля, преди около 2 години.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Ся аз не знам на тебе от едно известно време кой ти е бръкнал отзад с ошипена боксова ръкавица, но определено не съм аз. Ако искаш да ми кажеш нещо направи го като хората. 

А на Етиен офиса си е негов, в смисъл не се ебава с хазяина... :laughing1:

Никой не ми е бъркал. Ама като вземеш да се правиш на отворен за неясни тебе неща, някак не мога да се сдържа да не те погъделичкам по кафявата точка с пръст намазан с грес и топнат в чист кварцов пясък. И това не е от известно, а от край време. Сори, че прескачам Оншонте-то в тези случаи напоследък, ама съм подхаванал нещо, дето....

 

П.п. Впрочем, аз също не ебавах хазяйна, щото нямах такъв.  :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gado said:

Никой не ми е бъркал. Ама като вземеш да се правиш на отворен за неясни тебе неща, някак не мога да се сдържа да не те погъделичкам по кафявата точка с пръст намазан с грес и топнат в чист кварцов пясък. И това не е от известно, а от край време. Сори, че прескачам Оншонте-то в тези случаи напоследък, ама съм подхаванал нещо, дето....

 

П.п. Впрочем, аз също не ебавах хазяйна, щото нямах такъв.  :)


Къде ме виждаш по-точно да се правя на отворен само не разбрах? Показвам проблем и резервна част - къде точно е правенето на отворен тука? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RaptoR said:


Къде ме виждаш по-точно да се правя на отворен само не разбрах? Показвам проблем и резервна част - къде точно е правенето на отворен тука? 

 

4 minutes ago, RaptoR said:


 

Quote

Ще се радвам да видя как точно ще го оправиш с клечка за зъби (да речем), понеже си с много обемно виждане. И вратата никой не я лашкал, хеле па я, просто е на 20 години. 
 

Не знам що два пъти се куотна

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

Ааа - момент - това е каквото повикало, такова се обадило, извинявай. 

Аре да минем в другата тема, че таман съм май във фаза. Пък и да не затормозяваме излишно Ангел или Асен с риненето на шита.

Link to comment
Share on other sites

Ъпсурд друг път.... Мога да ти кажа разбито по месеци каква е консумацията на уреда... И не че нещо де, ама съм електричар цял професионален живот от има-няма двайсетина години... Да не говорим, че съм засичал бойлер с няколко различни уреда, за период от повече от 1 година.... Ей така за идеята... Та да, средна консумация на такъв бойлер е около 25-30 лева месечно при средно 3 къпания на 12 часа, когато е постоянно включен. Това е при наличие на съдомиялна машина. 

Пример:

За януари тази година е смръкнал 39,94 лв. 

За август миналата година е 12,95.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, earache said:

Мога ли да се регистрирам за постоянен адрес в имот с акт 14 или 15?


Не мисля, че ще можеш, тъй като адресът на практика не съществува. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, RaptoR said:

Някой може ли да натисне на РЕГИСТРАЦИЯ НА ГАРАНЦИЯТА и да ми каже работи ли това, защото при мен не иска да работи

https://www.electrolux.bg/local/promotions/5-godini-garancija-ot-electrolux2021/

 

Да не би да отиде уплътнението, че да издиша и затова да не можеш да регнеш гаранцията...

Издишате, Велко, издишате...

Нещо такова ли е положението или?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Някой може ли да натисне на РЕГИСТРАЦИЯ НА ГАРАНЦИЯТА и да ми каже работи ли това, защото при мен не иска да работи

https://www.electrolux.bg/local/promotions/5-godini-garancija-ot-electrolux2021/

 

Electrolux да не са се отказали от БГ?

 

regulus-elux.png

 

EDIT:

За AEG става, но за Electrolux не:

https://bg.regulus-elux.eu/warranty/

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не знам какви тъпотии вършат, но знам, че промоцията значи още 3 години гаранция. И има срокове за регистрация. И ще им размажа фасона ако се опитат да ме гъбаркат. Лошото е, че нямам директен контакт, взех фурната от Тех Март и те не са виновни с нищо. Тия мога само да ги псувам по телефона... 

Link to comment
Share on other sites

Пикантино. До момента не съм ял по-хубава пица от техните. Напоследък се появиха 2-3 нови имена с големи претенции - предимно финансови - но не съм ги пробвал. Общо взето отваряш Пандата и почваш да гледаш, да четеш... :laughing1:

Внимание! НИКОГА не го прави силно гладен... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

Не знам какви тъпотии вършат...

мога само да ги псувам по телефона... 

 

Сигурно е някакъв синдром.

В България сме в състояние да сринем имиджа на всяка марка, градила авторитет с десетилетия.

Както вървят нещата, на мен ми предстои оплакване в КЗП срещу Miele.

Да добавя и ИКЕА. На 17 декември съм отказал поръчка, още докато стоката беше в Центъра за поръчки, т.е. дори не съм я получавал. Все още не са ми върнали парите, въпреки многократните разговори по телефон и запитвания по официалните канали.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...