Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мога ли да си възстановя всичко, след като махна вайбър и сложа това приложение? Тоест от архива на вайбър да се възстановят всички чатове?

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2021 at 10:19 AM, Lucky Luciano said:

Как се махаха рекламите от Viber Desktop? Тези дни мина някакъв ъпдейт на Viber и днес - реклами...

ИМаше начин с host файла на компа да опишеш сайтовете адресите от където дърпа рекламите и да ги блокнеш.

След това започваш да постепенно да се изнасяш към Telegram и/или Signal и постепенно зарязваш ползването на Viber и What's App, Facebook messenger :)

Аз Viber вече ползвам само за един клиент, тъщата и брат ми, като последния ще трябва да го накарам да мине на телеграм, така и така не ползва viber-а много. Даже майка ми я минах на Telegram

 

Въпрос:

След като на стадион Спартак изгониха онези със шкембе чорбата, после и май ги изгониха и там където се преместиха на Кукуш, сега къде може да се хапне хубаво шкембе? на Гълъба е зле, в Йоаким Груево е много зле, знам за Асеновград до джамията, ама ми се иска нещо в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mIRCata said:

...сега къде може да се хапне хубаво шкембе? на Гълъба е зле, в Йоаким Груево е много зле, знам за Асеновград до джамията, ама ми се иска нещо в Пловдив.

 

1 hour ago, Lucky Luciano said:

При Джерката, разбира се. До Полиграфията... и 3в1  му е перфе и шкембето. А пък един дроб пържен прави...

 +1

Мешаната му супа (шкембе, език и джолан) е от друго измерение.

Това в Асеновград срещу джамията също е добре, но не е нещо невероятно. Лежи и то на някаква стара слава, както това в Йоаким Груево.

Чувал съм добри отзиви за шкембето на "Лимета" в Поповица, но така и не съм го пробвал, макар да минавам всеки ден от там. 

Link to comment
Share on other sites

Аз При Джери го знам в улиците на до Полиграфията. Ходих 1-2 пъти, ама нещо не ме впечатли. Но пък не съм бил при него от поне 2 години, та може и да се е преместил.

Link to comment
Share on other sites

Ние вкъщи сме с Филипс. Ако те интересува ще разровя книжките да видя как беше точно модела. Купуван преди 3 години за 400 и нещо лв. Тогава се спряхме на него, защото към онзи момент го даваха с най-добри показатели измежду сходните такива уреди за тези пари. . Бива, работи, върши някаква работа, но не очаквай чудеса, поне не и в този ценови клас.

Ако ще е основно за миризми, трябва да гледаш да има филтър с активен въглен.

Също провери на модела, който си избрал колко му струват консумативите и колко често ги дават да се подменят, защото по правило не са много евтини, та да не се окаже, че на втората година си купил уреда наново :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Мдам, активен въглен ясно. Гледам "Mi Air Purifier Pro" Филтрите са по около 50 кинта и се сменят между 6 и 12 месеца...зависи от "чистотата" на въздуха. Из китайските сайтове ги има и маалко по-евтино.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли тестер за нитрати в плодове/зеленчуци?

Има няколко модела на пазарам, но не искам да попадна на нещо дето не става.

Всякакви впечатления и съвети  ще помогнат.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Мдам, активен въглен ясно. Гледам "Mi Air Purifier Pro" Филтрите са по около 50 кинта и се сменят между 6 и 12 месеца...зависи от "чистотата" на въздуха. Из китайските сайтове ги има и маалко по-евтино.

На моя Филипс филтрите ги дават да се сменят на 3600 часа работа. Това са 150дни, ако работи нон-стоп. Аз ги сменям веднъж годишно, комплекта е около 60 кинта. Но пак казвам- не очаквай чудеса. Освежава въздуха, диша се една идея по-леко в помещението и намалява домашния прах. Но до там. За миризми- не съм сигурен дали ще останеш доволен. По-добре висок клас абсорбатор в кухнята, който ще струва колкото евтин пречиствател...

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Аспиратор си имам, два мотора, незнам си какви филтри, супер къс тръбен път, изчисляван е уж, но помещението се вмирисва винаги... Ама така е, кухня+трапезария+хол на едно.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Аспиратор си имам, два мотора, незнам си какви филтри, супер къс тръбен път, изчисляван е уж, но помещението се вмирисва винаги... Ама така е, кухня+трапезария+хол на едно.... 

Смени къщата и спри да мислиш тъпотии!

Тва в кръга на не много майтапа.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mockingbird said:

Аспиратор си имам, два мотора, незнам си какви филтри, супер къс тръбен път, изчисляван е уж, но помещението се вмирисва винаги... Ама така е, кухня+трапезария+хол на едно.... 

 

Първо, новата прогресивна архитектура си плаче за няколко афоризма, които един много умен човек е издал в три тома. Да кажем този е доста подходящ - "Провалът на прогреса се дължи не на несбъдването, а на сбъдването на неговите обещания."

 

А иначе, от мен един един евтин, здравословен и проверен във времето метод - слагане на някакъв съд в стаята със сода за хляб (примерно, защото имало и други вещества, които действат по същия начин). Въпросната сода е нещо много полезно и се използва за много работи, една от които работи е да обира и неутрализира миризми в помещения, шкафове, хладилници, и др. (обувки :laughing1:). Може да намерите в интернет подробностите...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...