Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Трябва да прецениш какво ще ползваш. Въпрос на планиране.
Преди повече 20 години полагах сноп от коаксиален + 2хLAN + телефонен (4 проводника) + за аларма (6 проводника) до всяко помещение + таван + изба.
Коаксиалния не съм го ползвал от десет години, но пък се наложи да пусна ново трасе за сателитен коаксиален кабел. Телефонния отдавна го забравих, че го има.
Преди година и половина правих ремонт и добавих оптика, която все още не съм започнал да ползвам, но не е много далеч Денят.  

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Fibaman said:

1. Какви кабели е добре да се пуснат при темонт до всяка стая - коаксиал и лан или коаксиал и 2 лан (един за нет и един за ТВ)?

2. За плочки и баня оборудване центъра на ТЕД или този на Войводиново ще препоръчате?

 

1. Аз до всяка стая съм пуснал по 2 броя ЛАН, до сега съм ползвал само по един за ТВ. Коаксиал нямам, но не виждам и за какво може да се ползва вече. Сега бих пуснал и за СОТ кабели, да има готови.

2. За плочки за баня съм най-доволен от Ивест на 6-ти септември. Магазинчето изглежда малко, но аз останах доволен от тях. ВИП керамика е също техен магазин, но с друга търговска марка или подобно. Реално което го има във ВИП-а спокойно може да се поръча и в Ивест, но на различна цена.

Link to comment
Share on other sites

Имам един бойлер, който се ползва малко - по веднъж или макс 2 пъти сутрин, за оплакване на очите. Макар и с толкова малко ползвана вода, веднъж на 2 дена го пускам да нагрява, защото водата изстива. По-оптимално ли ще е, ако го оставя включен за постоянно?

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Сложи му един таймер и му намали температурата, това ще ти е най-оптималния режим, да загрява рано сабалянта от 5 до 6 примерно

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, earache said:

Имам един бойлер, който се ползва малко - по веднъж или макс 2 пъти сутрин, за оплакване на очите. Макар и с толкова малко ползвана вода, веднъж на 2 дена го пускам да нагрява, защото водата изстива. По-оптимално ли ще е, ако го оставя включен за постоянно?

Ако имаш възможност обмисли варианта за водонагряваща смесителна батерия. Тук идва момента дали имаш наблизо контакт къде да го включиш и дали би ти паснала като дизайн.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

Имам един бойлер, който се ползва малко - по веднъж или макс 2 пъти сутрин, за оплакване на очите. Макар и с толкова малко ползвана вода, веднъж на 2 дена го пускам да нагрява, защото водата изстива. По-оптимално ли ще е, ако го оставя включен за постоянно?

 

Сложи си някакво проточно и не се занимавай в с глупости. Онзи ден направих това в офиса, където сме на ТЕЦ, но идиотът, който е "проектирал" инсталацията за БГВ, е бил вероятно някой самоук човечец, та няма циркулационна помпа, та топлата вода в офиса ми на ПЪРВИЯ етаж, който е НАД абонатната точно, идва след 5мин. от пускането. Не, че е скъпа - 5лв. на месец излиза, но ми къса нервите, защото искам да си измия ръцете /примерно/ веднага, а не след 5 мин. или пък със студена вода. Та едно малко бойлерче на Емона, ми свърши перфектна работа. Монтира се за 10мин. и имам топла вода моментално.

Link to comment
Share on other sites

Нали сме в нестандартни въпроси, да питам какво значи по-оптимално, най-оптимално, по-по-най оптимално?! 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jozo said:

Нали сме в нестандартни въпроси, да питам какво значи по-оптимално, най-оптимално, по-по-най оптимално?! 

 

Само Оптимус може да отговори!!!

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, jozo said:

Нали сме в нестандартни въпроси, да питам какво значи по-оптимално, най-оптимално, по-по-най оптимално?! 

 

9 hours ago, RaptoR said:

Само Оптимус може да отговори!!!

 

Само Мързелът е способен да намери по-по-най оптимално решение от най-оптималното :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2021 at 6:20 PM, plameni said:

Преди година и половина правих ремонт и добавих оптика, която все още не съм започнал да ползвам, но не е много далеч Денят.  

Оптика до всяка стая? Това за какво е предназначено? Нали принципно доставчикът я пуска до апартамента в кутията им и от там си тръгват другите кабели.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Fibaman said:

Оптика до всяка стая? Това за какво е предназначено? Нали принципно доставчикът я пуска до апартамента в кутията им и от там си тръгват другите кабели.

 

Мрежата не се използва само и единствено за интернет+TV, а и за връзка между компютри и други устройства.

UTP-кабелите, които съм положил през 1998-а, са категория 5 и максималната скорост на връзка е ограничена до гигабит.

Оптиката ми дава възможност до NAS-а и до сървъра ми веднага да пусна 10 гигабитова бръзка, а след време и по-висока.

 

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли какво беше това стадо говеда, налазило зоната около Метро, Юск и прочее снощи? Така ми се стори или явно са отворили мола и тия като абсолютни невидяли малоумници се бяха нахвърлили като бизони? Що за хора са това? Нямали били пари, бедни били, работа нямали - тоя мол като Шипка се атакува бе! ГОВЕДА!  

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, earache said:

Адвокати, под оптимално разбирайте минимална консумирана енергия.

 

Поръчал съм си един 20A Wifi Smart Switch за бойлер, точно с идеята за намаляване на разходите.

Ще споделя резултатите, като пристигне и го монтирам, макар да нямам идея кога точно ще се случи.

Предпочетох да си го поръчам за под 20 лв., вместо да давам 50-60 и нагоре, колкото искат тук за същото нещо.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам подобно нещо от около 6 месеца. Най-ефективен с най-малко разходи е когато не се изключва изобщо... Бойлера говорим.. Средномесечно е около 25 лева с домакинство от 4-ма.

3 киловата е. 

Link to comment
Share on other sites

Два въпроса към технически напредналите:

1. Тази беля е по-малката, но вече половин година и нагоре ме тормози и не откривах решение. Тази вечер се разрових пак и мисля, че намерих нужната част, НО - при мен не мога да отделя буксата от пластините...
Става въпрос за прекъсвача на врата на хладилник LG GR-389SNQF. Това, което намерих в Ибей иглежда ТАКА , а ситуацията при мене е следната:

h1JV1vL.jpg

 

Да разбирам ли ,че между буксата и пластините има спойка? И дали да не поръчвам и като дойде просто да я отворя (ако може като тази) и да ползвам само механиката?
 

====================================

2. Тука белята вече е много голяма. В петък дисплея на телефона ми отказа изглежда завинаги. Говорим за Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C. Съвети "купи си нов телефон" не искам, поради ред причини този ще бъде поправен каквото ще да става. И тъй като някак не върви да давам 100-150 лева за втора ръка телефон в неизвестна кондиция, нито пък ще платя 230 лева за нов дисплей, имам следния въпрос - дали мога да се доверя на подобни оферти:

https://www.aliexpress.com/item/32853513840.html?spm=a2g0o.search0302.0.0.520b2047TO2Pvm&algo_pvid=e82378a0-0b76-49cc-893c-3f75110c4db4&algo_expid=e82378a0-0b76-49cc-893c-3f75110c4db4-6&btsid=0bb0623016122804746398379eb5d3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

https://www.aliexpress.com/item/1000007920249.html?spm=a2g0o.search0302.0.0.520b2047TO2Pvm&algo_pvid=e82378a0-0b76-49cc-893c-3f75110c4db4&algo_expid=e82378a0-0b76-49cc-893c-3f75110c4db4-9&btsid=0bb0623016122804746398379eb5d3&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mockingbird said:

Аз имам подобно нещо от около 6 месеца. Най-ефективен с най-малко разходи е когато не се изключва изобщо... Бойлера говорим.. Средномесечно е около 25 лева с домакинство от 4-ма.

3 киловата е. 


Това искам да го видя как става и то с 3 киловата. Абсурд. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Lucky Luciano said:

Не е абсурд, Ицхак, зависи колко се ползва.


Етиен, 4 човека сме и ние. Не е като да не съм наясно, нали :)

Ако ще сам да си с постоянно работещ бойлер си над 25 лева. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...