Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Би трябвало да е 1050. По логиката на това, че в нормален работен месец (без официални празници), той взема 1000. За съответният месец от 20 работни дни, той отново трябва да вземе 1000 лв. плюс добавката за извънреден труд на официален празник - 50 лв. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Според мен е 1100. Да речем някоя събота, която се пада официален празник или иначе казано му стават примерно 21 работните дни, то един път му се полага надницата за един нормален ден и втори път 100% отгоре за извънредния труд.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да е 1050 лв. В Карфур редовно бяхме на работа в празнични дни. По принцип мисля, че няма значение дали е делник или уикенд.

Вземахме върху заплатата още една надница.

Смея да твърдя, че в това отношение са били коректни.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да е 1050 лв. В Карфур редовно бяхме на работа в празнични дни. По принцип мисля, че няма значение дали е делник или уикенд.

Вземахме върху заплатата още една надница.

Смея да твърдя, че в това отношение са били коректни.

Според твоите обяснения трябва да вземе 1100 лева ;).
Link to comment
Share on other sites

Приеха ли закона за задължителни зимни гуми? Нещо ми се върти в главата от миналата година, ама не се сещам?

Миналата седмица рових по въпроса. В lex.bg последното допълнение на ЗДП е старо (мисля от 2013) и НЕ фигурира понятие "зимна гума". Визира се само минималната дълбочина на протектора. Иначе в нета навсякъде журналята-подлоги са нацвъкали заглавия от сорта "слагаме зимни гуми от 1-ви ноември" но винаги става дума за ПРОЕКТО-ЗАКОН.

Link to comment
Share on other sites

Според твоите обяснения трябва да вземе 1100 лева ;).

В редовната заплата си е взел човекът вече едната надница. Полага му се още една - 50 лв.

След като трудът е положен в делничен ден, а не в ден, в който по принцип служителят почива. Аз поне така го разбирам.

Все пак съдя като човек, за който да работи делник или уикенд не е имало значение, нито се е отразявало върху заплатата, защото такива са били работните графици.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Миналата седмица рових по въпроса. В lex.bg последното допълнение на ЗДП е старо (мисля от 2013) и НЕ фигурира понятие "зимна гума". Визира се само минималната дълбочина на протектора. Иначе в нета навсякъде журналята-подлоги са нацвъкали заглавия от сорта "слагаме зимни гуми от 1-ви ноември" но винаги става дума за ПРОЕКТО-ЗАКОН.

Ами и аз с такова впечатление останах вследствие на издирванията ми, но да питам все пак...
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли със сигурност да ми каже как се изчислява извънреден труд на официални празници?

 

Работното време е нормално - Пон - Пет - 8 часа на ден.

Извънредният труд е положен на официален празник в делничен ден.

 

Заплатата да кажем е 1000 лв за по-лесно изчисляване. 50лв на ден.

Ако увеличението за труд на официален празник е 100%

 

На края на месеца, за този 1 ден, служителя общо 1050лв ли трябва да вземе или 1100лв?

Ти сигурен ли се, че става въпрос за извънреден труд? Извънредният труд по принцип е забранен и се полага само със съгласието на съответния служител както и трябва да има заповед. Няма ли заповед, няма и извънреден труд. Това не важи за фирмите от сивия/полусивия сектор, там е ясно , че кодекс на труда няма. Иначе 100% отгоре е изънредният труд и работа на националния ни празник, коледа и великден са на 75% отгоре, а всичко останало като официални празници са на 50% отгоре.

Link to comment
Share on other sites

От къде да си купя сравнително хубави кухненски ножове и да се свърши един път завинаги този проблем с ламаринените китайски еднодневки?

Link to comment
Share on other sites

Ти сигурен ли се, че става въпрос за извънреден труд? Извънредният труд по принцип е забранен и се полага само със съгласието на съответния служител както и трябва да има заповед. Няма ли заповед, няма и извънреден труд. Това не важи за фирмите от сивия/полусивия сектор, там е ясно , че кодекс на труда няма. Иначе 100% отгоре е изънредният труд и работа на националния ни празник, коледа и великден са на 75% отгоре, а всичко останало като официални празници са на 50% отгоре.

Сигурен съм. Аз процентите ги знам, но това не отговори на въпроса ми. :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да сменя CD/MP3 на колата с MP3/USB. Отворих Олх и попаднах на тази обява:
https://www.olx.bg/ad/4h50v-pioneer-deh-3311-nov-mp3-usb-sd-radio-plear-usb-flash-sd-karta-ID6dvHg.html
Къде е уловката? Фалшиви ли са? Гаранция няма да имат. Като разтърся информация за модела нищо не излиза. Дори и за другите модели, които продава пак няма информация. Иначе се позамислих за 30лв да имам УСБ и да не се занимавам с дискове, обаче много намирисва работата.

Link to comment
Share on other sites

Искам да сменя CD/MP3 на колата с MP3/USB. Отворих Олх и попаднах на тази обява:

https://www.olx.bg/ad/4h50v-pioneer-deh-3311-nov-mp3-usb-sd-radio-plear-usb-flash-sd-karta-ID6dvHg.html

Къде е уловката? Фалшиви ли са? Гаранция няма да имат. Като разтърся информация за модела нищо не излиза. Дори и за другите модели, които продава пак няма информация. Иначе се позамислих за 30лв да имам УСБ и да не се занимавам с дискове, обаче много намирисва работата.

 

Тва е толкова фалшиво, че ясно се вижда как логото Pioneer е залепено.

 

98658424_3_585x461_4h50v-pioneer-deh-331

 

По-добре това: http://www.technomarket.bg/car-audio/neo-cmr-1550-09108475

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Дам, правилно съм се ориентирал. Благодарско и на двама Ви, Вооксе много набито око за детайлите имаш :)
Засега ще си карам с това, мерси за предложението.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Иначе това е първоизточника. Производителя има разни сертификати, но както забеляза Ангел, това със залепените емблеми се прави на локално ниво - 100% съм сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да намеря никъде гумено уплътнение за датчика за отворена врата на сценика. Даже по моргите няма...Някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Не мога да намеря никъде гумено уплътнение за датчика за отворена врата на сценика. Даже по моргите няма...Някакви идеи?

Ebay, Amazon
Link to comment
Share on other sites

От къде да си купя сравнително хубави кухненски ножове и да се свърши един път завинаги този проблем с ламаринените китайски еднодневки?

http://zlatoust-air.ru/12-kukhonnye-nozhi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...