Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Дайте алтернатива, ама масова. Аз, честно казано, не съм имал никакви проблеми с Вайбър, което не може да се кажа за Скайп, да речем. Там салата е пълна, докато при Вайбър, всичко изглежда супер изчистено. Тааа, някой да го е пробвал това с бекъпа, че компа ми е омазан нещо, а инфото ми е ценно?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Whatsapp, има 4 пъти повече потребители от Viber в световен мащаб. Не и в България обаче. В България яко всички ползват Вайбър. Аз съм имал много проблеми с него, но не е тук темата да обяснявам.

 

Менажирането на чат историята (твоят проблем) е един от тях. Ресет на устройството се равнява на изгубена история. Добре, че на скоро добавиха бекъп функционалност, която обаче по незнайно каква причина не е автоматизирана. :)

 

Facebook Messenger също е много по-добре от Вайбър. А като започнат някакви хора да ми прехвърлят снимки между устройства по вайбър, направо настръхвам.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Аз също нямам никакви проблеми. От Вайбър само ползи, до момента негативи няма за мен. Пробвах Whatsapp когато излезе и точно на третия път го изхвърлих. Та не виждам какво толкова се говори срещу Вайбър. Да не говоря, че почти цялата листа от телефона ми ползват И него. 

Link to comment
Share on other sites

Дайте алтернатива, ама масова. Аз, честно казано, не съм имал никакви проблеми с Вайбър, което не може да се кажа за Скайп, да речем. Там салата е пълна, докато при Вайбър, всичко изглежда супер изчистено. Тааа, някой да го е пробвал това с бекъпа, че компа ми е омазан нещо, а инфото ми е ценно?!

Трай ся!

Ей сега ще ти изкендзат десетки екзотики, дет никой ги е не чувал..., или поне тия, дет не са от средите на богопомазаните копченатискачи :)

То и аз си предпочитах ICQ, пред скайпа, ама от както масово народът започна да е и не чувал за ICQ, заебах всякакви такива месинджъри :)

Link to comment
Share on other sites

Нестандартен въпрос: Защо в България се ползва масово това недоразумение - Вайбър на фона на толкова много алтернативи?

И аз ползвам Вайбър и Фейсбук месинджъра и въобще не мога да разбера, кой и защо ползва whatsup. Мен Skype откакто го барнаха Microsoft ми бъгва постоянно, ама го ползваме в офиса, че сме свикнали с него

 

Сега чета, че щели да пускат видео разговор Whats up... Уау добре, че го доживяхме, че иначе с коя ли програма щяхме да го правим :D

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Използвай онлайн банкиране да си платиш данъците. ДСК в частност го предлагат като услуга. Ако не си на ДСК, намери някой колега на ДСК и го помоли да ти плати данъка по ЕГН.

Link to comment
Share on other sites

Просто си разпечатай платежното. Един колега си беше платил данъка така и в пункта му казали, че всичко е в системата. Като въвели колата, видяли, че данъка е платен. Един друг колега обаче имаше някакви проблеми с подобен тип плащане, та не мога да гарантирам как точно протича процедурата. Най-добре се обади в пункта за ГТП и питай.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

За ГТП системата за прегледите вижда дали е платен данъкът автоматично. Но... Ако сутринта отидеш и си платиш данъка, същия ден няма да можеш да минеш ГТП без бележка. Лелките явно трябва да отбелязват платения данък в някаква вътрешна за тях си система, различна от тази за местните данъци (???) и това май става на края на деня. От тази малоумщина идват и проблемите.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

За ГТП системата за прегледите вижда дали е платен данъкът автоматично. Но... Ако сутринта отидеш и си платиш данъка, същия ден няма да можеш да минеш ГТП без бележка. Лелките явно трябва да отбелязват платения данък в някаква вътрешна за тях си система, различна от тази за местните данъци (???) и това май става на края на деня. От тази малоумщина идват и проблемите.

Преди няколко месеца минах по този начин. Платих сутринта и същият ден минах преглед и нямах проблеми. Вече системата е такава, че се попълват данните на колата и веднага проверява дали има платен данък. Ако няма, не им позволява да минат на следващата стъпка. Доста ефективно решение за хората които не си плащат данъка.

Link to comment
Share on other sites

Аз май месец като минавах, преди мен го върнаха щото платил електронно, да вземе бележка от данъчното. Явно след това е настъпила промяната.

Link to comment
Share on other sites

Зависи. Юли, когато минавах, също върнаха човек, който е платил електронно, защото не излизало като платено. Доколкото разбрах от моя приятел, на когото е пункта за прегледи, системата още не е много читава и се случва да има пробиви, като въпросния случай. Иначе идеята е била когато се плати, без значение електронно или не, веднага да излиза като платено. Дето се казва, да идеш на преглед, да си платиш през мобилното банкиране и да излезе като платено. Дори мислели за такъв вариант в тоя пункт, но още не смеят, защото и да платят от тяхната си сметка, нямат никаква гаранция, че ще се отчете коректно.

Link to comment
Share on other sites

Не е много добра идея да пълниш с торенти SSD, но ти си знаеш. Щом цената не е на първо място, от Самсунг сериите 840 и 850 има добри отзиви, както и от SSD-тата на Интел като цяло - това, чисто статистически разбира се, което съвсем не значи, че от АДАТА или Кингстън също няма да срещнеш доволни потребители или пък обратното - недоволни от Самсунг или Интел. ;) А може даже да срещнеш доволни потребители и на китайските SSD-та като мене например ( :D ), но щом гониш сигурност дълго време, все пак се ориентирай към модел от първите 2 фирми, които вървят с 5-годишна гаранция.

Link to comment
Share on other sites

Трайно и бързо. Евтино не щем, ако ще кара една година. Искам нещо, което ще върти бозата и ще има дял за торенти.

 

Кви торенти на SSD? Газ ли си пил?

 

Иначе аз карам с Интел 120-ка и 3 тб външен - отлична комбинация за всяка ситуация. На SSD-то е само Вируса - + някакви мегадреболии... Вече ми трябва втори външен обаче... :grin:  

Link to comment
Share on other sites

Не, ще се сваля нещо, което трябва много бързо, което е веднъж в годината. Другото, което не ми е спешно, ще се точи на другите дискове.

Link to comment
Share on other sites

Ми колкото пари имаш драги за съответен Интел, примерно, откъм обем... Не съм чул някой да се оплаче от ССД тук като цяло, в смисъл неизмищльотенско... Още са млади всичките и държат явно. 

Link to comment
Share on other sites

Защо на ексела ми дава долу само бройката на маркираните полета, а не и сумата при някои файлове, а при други си е ок?

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Същото ли е ако си маркирал само няколко клетки от тази колона? Типа на клетките като "цифра" ли е отбелязан в тази колона конкретно?

На колко години е Ралина Манолова от ред 217 ме интересува мен също. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...