Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Скоро продадох гараж току срещу Военна, в уличката зад пешеходния светофар на 13500 евро.

На "Сан Стефано" ли? Кой гараж е бил твой? В червената или зелената кооперация? :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да повторя - говоря за ОБОРОТЕН кредит, не за ипотечен. Споменаваш ми някакви американски лихви, дето тук не съм забелязал да съществуват.

 

 

И не си почерпил, мискинино! И защо го продаде, та не го даде под наем? 

 

 

Не съм чел назад, писал съм за ипотечен ;-)

 

Не беше мой гаражът, беше на клиент.

 

Явно проблемът с гаражите и паркоместата е сериозен, защото скоро разбрах, че в Оазис 3 в Кючука, са се дали под наем паркоместа по 150лв... което е тотален абсурд!

Link to comment
Share on other sites

Смятай, баце, смятай :) 30 години, всяка година по 4,88% лихва по оставащата сума. Месечна вноска 418лв. Смятаме:

 

80 000*1,0488=83 904лв - с толкова стартираме първата година.

 

От тук вадиш вноските за 12 месеца и получаваш

 

83 904 - 12*418,4=78 883,2лв - това ти е дължимото на банката към края на годината.

 

Почваме втората година и схемата е по същата процедура...и така 30 години...

 

Класическа банкова схема с равни вноски за периода на кредита.

 

 

 

Да, ако за тая година спестиш поне 40 000 еврака - ще успееш да си купиш някакъв старо строителство, за който приготвяш още 10-15 000 и става готов за живеене. Ново строителство, но хубаво, излиза поне 70 000 готов за живеене (барабар с мебелите и уредите, ако не се изхвърляш много). 

 

Да, стана ми ясно, че всяка година допълнително олихвяват. За това казах, че си играят с числа, иначе ако напишат, че лихвата е 90%+ и е доста стресиращо. Както казах 110% КПД, както ти е известно "те такова животно нЕма"

 

Не съм чел назад, писал съм за ипотечен ;-)

 

Не беше мой гаражът, беше на клиент.

 

Явно проблемът с гаражите и паркоместата е сериозен, защото скоро разбрах, че в Оазис 3 в Кючука, са се дали под наем паркоместа по 150лв... което е тотален абсурд!

 

Еми там ни е точно къщата, сигурно става въпрос за същия гараж, ако не този срещу него, но там искаха доста повече пари едно време.....

 

Огромен е проблема, масово кооперциите там са с 24 апартамента да кажем и в добрия случай 4 гаража. Има някой с 0, сещаш се къде да всички коли, скоро една върху друга. Добре, че имаме двор та вътре ако искам ще си наредя 10 коли, само ще трябва все да звъня на паяка, че те все "не знаят" че има гараж.....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

150 лв/месец? Скоро имаше новина, че ще правят нашия квартал в София зелена зона като живущите имат право да си закупят пропуск за паркиране на цена 150 лв/година. Това бих могъл да го преживея, но ако е на месец - по-скоро бих паркирал на 10-15 минути от вкъщи, вместо да плащам такава абсурдна такса.

Link to comment
Share on other sites

Под живущи имат предвид тези с постоянен адрес там, иначе гориш. Дори и така, ще стане като в капана, заявленията са повече от наличните паркоместа и пак някой биват одрязани...

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Явно проблемът с гаражите и паркоместата е сериозен, защото скоро разбрах, че в Оазис 3 в Кючука, са се дали под наем паркоместа по 150лв... което е тотален абсурд!

Преди известно време си купих 3 гаража на Събота пазара. Директно към пазара гледат. И аз смятам да им искам по 150 когато ги пусна. Места няма, а кооперациите се увеличиха с още 2 последната година.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не смятам. Чета какво е написано. И тия цифри ми се виждат много високи. Все мислих, че Пловдив е около 500 Евро, а в София 750-1000

 

Смятах го, че една година и половина каране е 1 апартамент в Пловдив.

Тъй като наскоро си взех апартамент, да ти кажа как вървят цените. Супер център са по 1000(+) еврака на кв.метър, широк център 650-800, Тракия, Кичука (ама по-към края) по 450-500 има. Това за Пловдив, очаква се до 2019 цените да се покачат с 30%.

 

Какво и намират толкова на гледката към Марица (и вървящите с нея комари)? Според мен гледка към Родопите е доста по-добър вариант. :)

Тъй като не ми стигнаха парите за гледка към Марица, моята ще е към Родопите :P

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

Не съм чел назад, писал съм за ипотечен ;-)

 

Не беше мой гаражът, беше на клиент.

 

Явно проблемът с гаражите и паркоместата е сериозен, защото скоро разбрах, че в Оазис 3 в Кючука, са се дали под наем паркоместа по 150лв... което е тотален абсурд!

 

Да и при нас в Райски кът са по толкова. Продажната цена беше 3600 евра за мястото и 6к и нагоре за клетката.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

150 лв/месец? Скоро имаше новина, че ще правят нашия квартал в София зелена зона като живущите имат право да си закупят пропуск за паркиране на цена 150 лв/година. Това бих могъл да го преживея, но ако е на месец - по-скоро бих паркирал на 10-15 минути от вкъщи, вместо да плащам такава абсурдна такса.

Ами зависи каква кола караш,до нас живее една известна фолкаджийка бяха и срязали четирите гуми на последната S класа-над 2 бона струват отделно ги нямаха в наличност...та няколко дни без кола.В центъра на Пловдив знам няколко гаража дето са по 200 кинта/месец(дава ги мой приятел под наем).Наети са за 5 години от една румънска фирма,като идват директорите в Пловдив да има къде да си държат колите...През повечето време са празни...В единия има някакво много старо пиано(или роял не ги разбирам) дето и сот го пази....

Link to comment
Share on other sites

Пиша тук, за да не ъп-вам тази тема: Купувам Хард диск 1tb или 2tb 3.5 за настолен компютър

 

Каква е идеята да слага един, че даже и два TB за системен диск???

Не ми изглежда никак разумно, да не кажа и по-силна дума...

Link to comment
Share on other sites

Никаква. :) Няма позитив от това да се ползва толкова голям дял за системен на Уиндоус. Може да иска да го раздели в последствие, а не да ползва всичкото място за системния дял.

Link to comment
Share on other sites

На какъв материал това? Просто са те таксували по цените на сайта, защото си краен клиент, затова. :) Рекламната агенция щеше пак да иде при тях, щеше да получи по-ниска цена, а ти щеше да платиш същото. :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да подновявам шофьорска книжка. Къде трябва да отида в районното по постоянен адрес или в КАТ ? Ако някой скоро е ходил да сподели доста ли ще чакам?

Link to comment
Share on other sites

Най - добре в районното. Може да заплатиш и с карта. Охраната имат навика да ти обясняват как трябвало да заплатиш предварително(поне в Кичука е така), но това са глупости.

Link to comment
Share on other sites

Телевизора ми е вързан към компа с HDMI, само че в настройките се води като първо устройство, как мога да обърна настройките така, че компа да ми е приоритетен, това най-вече ми трябва като разширя дисплеите при пускане на някакъв филм? Картата е AMD Radeon HD 5450.

 

8912051L.jpg

Link to comment
Share on other sites

Цъкаш на първия монитор и натискаш "Направи основен дисплей". Трябва да се появи някъде там, където на тоя скрийншот пише "В момента това е основният ви дисплей". Може и да е в "Разширени настройки".

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Нямаш ли на трея CCC (Catalist Control Center)? Аз съм си го качил на всички ми компютри и лаптопи с ATI карти (всъщност май абсолютно всичките ми са с ATI :laughing: ) - там имаш swap display...и още доста опции за настройки.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...