Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Идеята е втория монитор да ми стане основен, но не намирам никъде тези настройки.

На снимката, мониторът селектиран в падащото меню е основният. Не знам кой е.

 

От къде мога да си купя крушка H21W, че ми изгоря задния мигач, а след час тръгвам към София?

Link to comment
Share on other sites

Имам доста стока, която искам да обява за продажба в интернет. 10врати, окачен таван доста кв., и някакви други подобни неща. Има ли форум или друг не толкова известен сайт, в който влизат строители или подобен тип хора, където мога да ги рекламирам?

Link to comment
Share on other sites

Има ли ползватели на т.нар. комбиниран уред пералня + сушилня? Да си кажат мненията и опита от употребата на уреда...

От няколко години използвам такава комбинация. Бих казал, че съм доста доволен. Не всички материи са подходящи за сушилня и трябва да се внимава, но то това така или иначе е за всяка една. Имах само един проблем. Когато се използа сушилнята има един вентилатор който върти топлият въздух. Бяха се натрупали вътре в него доста власинки и пералнята правеше проблеми дори и при нормално пране. След едно почистване и всички си дойде на място. Това се наложи след над 2 години тормоз върху машината. Забелязал съм, че не се получава добре ако се пусне комбинация от пералня + сушилня. Има си нужда да се извадят за 2-3 минути дрехите. Да се сложи един лист за аромат и няколко топки за сушилнята и тогава да се пусне.

Link to comment
Share on other sites

Ваденето е много основен момент, защото след центрофука всичко е "компресирано" и после като започне да се суши си остава много намачкано. Това с отделните уреди го няма защото тъй или иначе ги вадиш. Освен това сушилните имат много по-голям барабан. За да ти суши хубаво комбинирания уред трябва да сушиш дрехите си на 2 пъти. Т.е. ако пералнята ти позволява 7кг пране, то за сушилнята обикновено е 5 и то горна граница. Добре е да имат място свободно да се "джуркат" дрехите за да изсъхнат хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Аз никога не прекалявам с количеството за сушилня. Барабана е доста голям, но само една част слагам на сушилня. Винаги има неща които не са за сушилнята. А и като цяло и не пера на максимума. Предпочитам на няколко пъти да пускам нещата. Кърпите обаче са важни както и топките. Задължителни са за сушилнята.

Link to comment
Share on other sites

От много хора чувам, че не били хубави тези комбинации. Но пък си позволявам да бъда мнителен по въпроса. То малко като при колите.Знам че се вадят дрехите винаги преди сушенето, също и че евентуално ще пера и суша килограми по-малки от максималния капацитет. Но понеже не съм ползвал таквоз чудо, сега се лашкам между двете крайни мнения..., а пък инвестицията не е хич малка...

А марка?

Върти ми се сега един Електролукс в главата...

Link to comment
Share on other sites

Има ли ползватели на т.нар. комбиниран уред пералня + сушилня? Да си кажат мненията и опита от употребата на уреда...

 

3 години ползваме такъв уред и за мен е ок, но според жена ми било по-добре да са отделни, защото не знам си какво...

Хотпоинт Аристон е, пере 10, суши 7, 1600 оборота, инверторна. За мен наистина е ок, макар, че имаше някаква драма с нивелирането в началото.

Пак бих купил такъв уред. Взех го 1000лв.

Марка... каквото си харесаш. Едни приятели си взеха Беко - супер доволни са. Два отделни уреда. Иначе, ако ти се дават пари - Бош или AEG.

А ако наистина ти се дават пари - Miele. Имат магазин в Бургас. Пералня два варианта - стандартна с много екстри 1790лв. или някаква шашава, с предварително зареждане на препарати в отделно съдове долу, която може да се ползва и за химическо чистене 2460лв. Сушилня около 2100лв. Любопитното е тежестта на пералнята - някакви си 130кг... Тоест носи се от трима и няма особена нужда от нивелиране, защото не можеш я мръдна празна, камо ли надумкана с дрехи и вода. Уредите им са лудница... Съдомиялната си върви с проточен бойлер, който ѝ налива директно топла вода и за миенето и за сушенето, за да било не знам си какво оптимално и тра-ла-ла. Редовете за прибори са решени по различен начин от стандартните, които са с кошница за прибори. С две думи луда работа... Още някакви пинизи имаше с котлоните и фурните, но не запомних всичко. Ако ти се дават пари, това ти е марката и техниката. Всичко ти върви с удължена гаранция, безплатна доставка и безплатен монтаж, ако ще да си в Долно Уйно или пък на 12-ти етаж. Всичко се доставя и качва от тяхна група, която трепери за всичко, защото ако накрая нещо не си доволен или не дай Боже има проблем с уреда, всичко е за тяхна сметка и общо взето няколко месеца ще са без заплати, заради една пералня и сушилня... Примерно... Ако уредите са за вграждане, задължително разговор с този, който ти прави кухнята, като му дават точен размер за всичко, като и всичко пак е за тяхна сметка, ако не стане както трябва и не им подпишеш протокола.

Цялата работа ми се видя доволно невероятна, ама като се замислиш, че само техниката за кухнята ти е 8000лв.+, някак другите неща са нормални и се вписват.

А и още нещо - ако водопроводът не е както трябва или трябва нещо да се преправи, за да е монтажът както искаш, в групата си имало водопроводчик, тоест искаш сушилня върху пералнята, но кранът е на майната си и пречи на горния уред - водопроводчикът оправя нещата, кранът се мести и пак всичко за тяхна сметка труд и материали.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

В момента съм с пералня Миеле.Не си знае годините вече. Супер е.

Но като пари повече 1500 не ми се дават. Иначе знам какво да правя.

Отделни вероятно е по-добре, но нямам никакво място.

Link to comment
Share on other sites

От много хора чувам, че не били хубави тези комбинации. Но пък си позволявам да бъда мнителен по въпроса. То малко като при колите.Знам че се вадят дрехите винаги преди сушенето, също и че евентуално ще пера и суша килограми по-малки от максималния капацитет. Но понеже не съм ползвал таквоз чудо, сега се лашкам между двете крайни мнения..., а пък инвестицията не е хич малка...

А марка?

Върти ми се сега един Електролукс в главата...

 

Ами това дето не им е хубавото е, че всичко е наблъскано, съответно капацитета е по-малък, както и КПД-то. Т.е. хаби повече ток и вода спрямо отделните. Другото за което редовно се мрънка е че "мачка дрехите" и то ги мачка щото мърдите не ги вадят. 

 

Отделните уреди са по-хубави и то не просто защото са отделни ами имат по-хубави модели с повече екстри. Т.е. ако гледаш 2 отделни уреда за около 1500лв всеки просто няма как в комбинирания да им събереш всичките екстри и програми. 

 

Аз имам и пералня и сушилня електролукс - много добри. Сушилнята в един момент сдаде багажа (след като свърши гаранцията и след като тези няколко години съм я ползвал всеки ден и то по няколко пъти на ден щото си топлехме одеалата преди лягане зимата)... та мога да ти кажа в кой сервиз да не ходиш :) Подарих старата сушилня на майка ми щото не ми се чакаше 1 месец за да доставят платките и прочее та взех Бош... от електролукса бях по-доволен. Ако не бях толкова на зор тогава щях да се бръкна по-дълбоко и да сменя и пералнята с Miele ама не ми се чакаше още седмица че бяха някакви празници по онова време пък и пералнята все още си работи перфектно сигурно 8ма година вече.

Link to comment
Share on other sites

А тея топки намират ли се в Бг? И колко е добре да има човек...освен собствените му... :lol:

В JYSK съм виждал, но са пълен боклук. Не си взимай китайски. Такива ядове имах с едни такива, че не е истина. Струва си да си купиш минимум 2, но колкото повече, толкова по - добре. Сега ще ти дам няколко линка.

 

Ето тези са качествени:

http://www.ebay.co.uk/itm/TUBLE-DRYER-BALLS-REDUCE-DRYING-TIME-BY-25-/322265623641?hash=item4b08872c59:g:j0oAAOSwdzVXsbYI

 

Кърпички ще ти донеса, ако не забравя...

Link to comment
Share on other sites

Не си взимай китайски. Такива ядове имах с едни такива, че не е истина.

 

Би ли споделил малко повече, понеже едната от пералните не разпределя добре на центрофуга когато вътре има малко неща (примерно една хавлия и 1-2 кърпи) и мисля, че 2 топки ще пооправят положението. Понеже външно всичките ми изглеждат еднакво...не че не мога да си взема от линка дето си дал, обаче пръстите ме сърбят да поръчам тези - просто е по-силно от мене. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Би ли споделил малко повече, понеже едната от пералните не разпределя добре на центрофуга когато вътре има малко неща (примерно една хавлия и 1-2 кърпи) и мисля, че 2 топки ще пооправят положението. Понеже външно всичките ми изглеждат еднакво...не че не мога да си взема от линка дето си дал, обаче пръстите ме сърбят да поръчам тези - просто е по-силно от мене. :lol:

Точно тези от линка са въпросният боклук за който говорех. Пластмасови са и доста твърди. Първо не ми хареса, че са твърди и имам чувството, че ще наранят дрехите. След доста ползване започнаха "шипчетата" им да се чупят. Но понеже са много и не го забелязах първоначално. От там запушиха филтъра на пералнята... Успях да го изчистя все пак. Но нали знаеш един закон: евтиното винаги излиза скъпо! Тези които посочих от линка са гумени и по - меки.
Link to comment
Share on other sites

Така и предполагах - китайците са спестили от качеството на пластмасата и са ги направили от някаква отпадъчна. Иначе разбира се, че най-добре да са меки гумени или пък от някаква подобна на гума сравнително мека пластмаса.

Link to comment
Share on other sites

Топлехте одеалата. Братле, искам автограф от теб. Няма лабаво при теб

☺️☺️

 

Пич, ти знаеш ли колко е готино зимата да сложиш за 5-10 минути одеалата в сушилнята, вадиш ги после топли-топли и си лягаш на топличко. Жена ми като го откри това направо полудя от кеф

Link to comment
Share on other sites

Да взема да ти подаря едно електрическо одеало, че да не се занимаваш с такива щуротии... :P ...иначе спор няма - зимата е съвсем различно да легнеш във вече затоплено легълце. :D

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти знаеш ли колко е готино зимата да сложиш за 5-10 минути одеалата в сушилнята, вадиш ги после топли-топли и си лягаш на топличко. Жена ми като го откри това направо полудя от кеф

 

Тука честно припаднАх. Еми не е нормално това, Ники, квото щеш ми говори. Нито си в Антарктика, нито си в неотопляемо жилище. 

 

 

Да взема да ти подаря едно електрическо одеало, че да не се занимаваш с такива щуротии... :P ...иначе спор няма - зимата е съвсем различно да легнеш във вече затоплено легълце. :D

 

Да припомним ли не един и два случая на изгорели СТАРЦИ в такива одеала? В смисъл за тях е поне нормално да ги ползват, щото нали топлят една стая с кана за вода, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Тука честно припаднАх. Еми не е нормално това, Ники, квото щеш ми говори. Нито си в Антарктика, нито си в неотопляемо жилище.

 

Ти не разбираш нищо! Изобщо не е същото дали ще си легнеш в студени чаршафи със стайна температура примерно 24 градуса или в затоплени до телесна температура + още 2-3 градуса отгоре - кефът просто е незаменим.

 

Да припомним ли не един и два случая на изгорели СТАРЦИ в такива одеала?

 

Ники - старец? Доколкото знам той все още не е започнал да се напикава в леглото, че да окъси одеалото. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Да се повторя от предишната страница с малко по- подробна информация само че този път. Имам винилова(PVC) настилка. Която искам да продам на много добра цена- много под пазарната. Обаче е такава стока която не знам къде де предлагам... идеи???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...