Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

И как се доставя от там? Приема само адреси в "Россия".

Това лято имах възможност да се изкефя на няколко десетки техни ножове. И, да..., представи си, в България. По-голямата част от тях наистина бяха колекционерски или специализирани, но това е друга тема. Та явно все някой ги доставя.

 

П.п. Този път нарочно не поствам линк. Щот, нали..., за употребата на гугъл не се изисква инженерно образование :)

Link to comment
Share on other sites

Това лято имах възможност да се изкефя на няколко десетки техни ножове. И, да..., представи си, в България. По-голямата част от тях наистина бяха колекционерски или специализирани, но това е друга тема. Та явно все някой ги доставя.

 

П.п. Този път нарочно не поствам линк. Щот, нали..., за употребата на гугъл не се изисква инженерно образование :)

Да , ама надценката  'кърти миФки и ги изнася с ТИРове"

2500 рубли е около 75 лв. а нож 'Лиса' в БГ го продават за САМО 215 лв. Има-няма 200% надценка, а се предполага, че ги взимат поне с 20% до 40-50% надолу за наедро.

Май ще си организирам аз доставката :)

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Да , ама надценката  'кърти миФки и ги изнася с ТИРове"

2500 рубли е около 75 лв. а нож 'Лиса' в БГ го продават за САМО 215 лв. Има-няма 200% надценка, а се предполага, че ги взимат поне с 20% до 40-50% надолу за наедро.

Май ще си организирам аз доставката :)

 

Брой и мене ако организираш нещо :) Въпреки, че ми се иска да мина с нещо по... среден клас.

 

П.С. За 215лв трябва да реже само луканки и суджуци от по 40лв/кг :D

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Само да ви светна, че преди да си организирате сами доставката е хубаво да се прочетат и съответните разпоредби. Които касаят различните типове хладно оръжие и режимите, по които минават. Казвам го, понеже има и малка вероятност да ви потрябват и съответните разрешителни.

Link to comment
Share on other sites

Познат е регистриран в бюрото по труда и в НОИ. Очаква се да започне работа. Кога трябва да отиде да се отпише от 2-те места? Когато вече е подписал трудовия договор ли и в какъв срок? Трудовия договор ли трябва да носи или нещо друго като документи?

Link to comment
Share on other sites

С трудовия договор и трудовата книжка с нанесено новото работно място. Договорът не е абсолютно задължителен, но е добре да го носи.

Link to comment
Share on other sites

Много ли са 579 лв. за солидна входна врата без монтаж а?

 

Изключително малко са. Иначе казано - солидна my ass. В тоя ред на мисли виж вратите на Солид. 

Link to comment
Share on other sites

Ами тристранно заключване,брава на KALE,добра цялостна изработка струва ми се...

Вратата днес я видях в новия магазин ПРАКТИКЕР.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Ще ти кажа, че на мен САМО бравата ми е 460 лева. MAUER, взех я преди година. И далеч не е от най-съществените. Вратата си е солиден Солид около 102кг. Няма как на тая цена да вземеш нещо качествено и солидно. Тези неща са по 1000+ лева. 

Link to comment
Share on other sites

Мъхъм, преди три години мисля, оборудвахме вуйчо ми с 1600 левова входна врата...електронна и механична ключалка, 'нам си колко странно заключване и т.н.

Като цяло преди да закупим проучването ни показа резултати с цени над 1000 лева, както и амиго Rator спомена...:lol:..

Не се сменя входна врата всеки ден, но пък и всеки си знае парите...

Link to comment
Share on other sites

Поръчах врата преди месец с много отстъпки от Диадорс за 1200лв. с тристранно заключване, не знам си какви подсилващи истории и прочее. От 1450лв., с отстъпките 1200. Всичко друго, което гледах под 1500лв. е пълен смех. Те са тенекиени и за нищо не стават. И на старата и на новата ламаринена - едно рамо и сте вътре.

Link to comment
Share on other sites

Не съм спец по вратите,ама ми се струва,че нещо се изсилвате с тези цени.Тая година работя в производствоте на сейфове,което в голяма част се припокрива с изработката на една входна врата.Та няма как да се съглася,че една 600 левова врата е баш тенекиена като може да бъде оребрена и това просто ще коства няколко лева за едно серийно производство.Та после иди си чупи рамото та и ръцете в напразни опити за разбиване.То не става със сила само... :))

П.С.Разгледах уеб сайта на СОЛИД 55.Наистина продукцията им си заслужава цената.Но в крайна сметка въпроса опира и до стойността-едно е да пазиш имущество примерно за 20 хиляди лева,друго е да си заможен и в дома ти да има материални активи за 200 хиляди.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Това с вратите плашим гаргите. Преди доста години в Русе фирма с много техника, ултра мега врата и т.н. Разбойниците наели съседния апартамент и влзезнаха през стената. Но за лично спокойствие стават ;-)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво врата да е с кво ли не заключване, ама прозорците бронирани ли са? Дори в блок не им е проблем вече да влезнат и през стъклата. За къщите пък още повече, та да не искат да влизат, нищо не ги спира. Да не говорим, че познавам човек дето отключва всичко дето има ключалка или електронна такава. Трябва да е нещо нестандартно.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

При мен, лично, доста зор ще видят. На последен етаж съм, два апартамента. Моят и на съседа, за който имам ключ, защото не живее в страната 11 месеца от годината. Отделно имам камери на етажа и долу. Капандурата за покрива е току пред камерата, която пък е така сложена, че няма как да не минеш покрай нея, за да ѝ попречиш.

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм на последен етаж, почти непробиваем, със СОТ, много сериозна брава на бронирана врата и камери долу на входа и над вратата ми.

 

Едно обаче ще ви кажа - ако някой реши да влезе някъде - ще влезе. Единствената променлива в случая е ВРЕМЕТО за влизане. Колкото по-си предпазен, толкова по-бавно и трудно ще влезнат. А аз съм преценил, че нямам нищо в къщата, което да привлече професионалисти, които да успеят да пробият всички защити. Елементарно... 

Link to comment
Share on other sites

Пропускате човешкия фактор :))

Не знам как е при другите нации и общества ама имам впечатления от някои съседи ,че българина много обича да знае какво става и прави съседа,колегата и така лека полека информацията се събира.Обича да разказва и приказва...

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Аз също съм на последен етаж, почти непробиваем, със СОТ, много сериозна брава на бронирана врата и камери долу на входа и над вратата ми.

 

Едно обаче ще ви кажа - ако някой реши да влезе някъде - ще влезе. Единствената променлива в случая е ВРЕМЕТО за влизане. Колкото по-си предпазен, толкова по-бавно и трудно ще влезнат. А аз съм преценил, че нямам нищо в къщата, което да привлече професионалисти, които да успеят да пробият всички защити. Елементарно... 

Пичове прекалено много се забърквате с тези скъпи врати! Давам пример със на сестра ми и мъжа и в София врата за над 3 бона със специални заключвания от Италия, не знам си какво - един път без да искам остана ключа вътре на вратата, а отвън е с топка и виках ключар. Докато му обясня колко е специална вратата я отвори за около 60 секунди с подходящите инструменти, че и ключ имаше от вътрешната страна! Та си напълно прав, че някой реши ли да влезе, ще влезе!

Link to comment
Share on other sites

Виден го каза най-точно - цялата работа е да ги забавиш достатъчно, че да не си заслужава риска да ги хванат...така просто ще отидат на други "обекти" където влизането е по-бързо. Иначе ако ще и за 10 бона да си сложиш врата, ако ония знаят, че в къщата си държиш достатъчно големи суми или злато примерно, стига да решат, че рискът си струва - ще влезнат без значение как си се обкантил. Въпросът тук е когато си слагаш врата да не минаваш по най-ниската тарифа и да вземеш някоя с тънка ламарина, която се реже с отварачка за консерви и е закрепена с няк'ви мижави панти ; същото важи и за патрона - слага се такъв с достатъчно закален материал и да не стърчи навън, че да може да се захваща с инструмент (или направо се ползват вътрешни "патрони")...а иначе, че няма неотключаема ключалка...то се знае. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...