Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Такам. Колата ми е на 17 години(99та) й е първата регистрация, имаше ли някакво данъчно облекчение, ако да какво точно трябва да направя, че да ми се намали данъка ?  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, именно. Границата е 14 години. Над 14 години, данъка ти намалява с някакъв процент. И моята след 2 години става на 14 и ще видим с колко ще падне. 

Link to comment
Share on other sites

0-4,99 години е един данък, от 5 до 9,99 е друг (по-нисък), от 10 до 14,99 е третия вид (още по-нисък) и след това са над 15 години (най-нисък).Катализатор дава 50% отстъпка за кола до 100 к.с.Други облекчения няма, освен ако не е на инвалид.Там данък не се плаща.

Link to comment
Share on other sites

Виден го каза най-точно - цялата работа е да ги забавиш достатъчно, че да не си заслужава риска да ги хванат...така просто ще отидат на други "обекти" където влизането е по-бързо. Иначе ако ще и за 10 бона да си сложиш врата, ако ония знаят, че в къщата си държиш достатъчно големи суми или злато примерно, стига да решат, че рискът си струва - ще влезнат без значение как си се обкантил. Въпросът тук е когато си слагаш врата да не минаваш по най-ниската тарифа и да вземеш някоя с тънка ламарина, която се реже с отварачка за консерви и е закрепена с няк'ви мижави панти ; същото важи и за патрона - слага се такъв с достатъчно закален материал и да не стърчи навън, че да може да се захваща с инструмент (или направо се ползват вътрешни "патрони")...а иначе, че няма неотключаема ключалка...то се знае. ;)

 

Всъщност, аз лично смятам, че правилното решение не е за най-надеждната врата, камери и СОТ-ове, която би забавила крадците, така че да се откажат да влизат в жилището.

 

Ако искаш минимален риск, то тогава се застраховаш за кражба. В зависимост от стойността на покъщнината и покритието на риска, който искаш да имаш, застрохователната агенция ще те информира каква входна врата да имаш. Може да се окаже, че вратата, която вече имаш е предостатъчна.  ;)

Link to comment
Share on other sites

Трябва да сменя уплътнението на радиатора, което е между крана и самия радиатор, защото прокапва. Имало 2 вида, едните били силиконови, а другите клингеритови. Каква е разликата и кое е по-добро?

Link to comment
Share on other sites

Все тая е общо взето. Ако е силиконово, гледай да е качествено, че да не сменяш пак скоро. Клигеритът разкисва, запича на мястото и край с теча. Ако разбира се се постави като хората на място. 

Link to comment
Share on other sites

По принцип Клингерита е по-добрият вариант, но за него си трябва по-внимателно поставяне. Силиконът е мек, лесно се монтира, позволява повече грешки при монтажа, спира теча...но се влияе повече от атмосферните условия и шансът да те предаде е по-голям, дори и след качествен монтаж.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

На колата, имам едно гумено (може и силиконово да е, защото е някаква смесица между гума и пяна) уплътнение на вътрешната страна на калника, точно до вратата. Като са ми я боядисвали, явно са го разместили нещо и не са го залепили като хората. Сега като вдигна над 130км/ч се чува свистене в купето и влиза малко въздух. Мисля, че е от него, защото сравнявах всичко с лявата страна и там е залепено това същото правилно, и не се чува нищо в движение.

Какво мога да използвам, за да го залепя правилно, че да не се мърда?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Някой да се е засилил да си взима PSVR?

Аз. Чакам само да го доставят до един определен магазин. Кога ще стане не е ясно още.
Link to comment
Share on other sites

Аз. Чакам само да го доставят до един определен магазин. Кога ще стане не е ясно още.

В България не се очаква да се появи официално преди Нова година. Иначе световната му премиера май беше днес...

Link to comment
Share on other sites

В България не се очаква да се появи официално преди Нова година. Иначе световната му премиера май беше днес...

Аз не чакам Бг магазин. За такъв с американски стоки става въпрос.
Link to comment
Share on other sites

Аз. Чакам само да го доставят до един определен магазин. Кога ще стане не е ясно още.

Станахме двама, макар и все още много да ме е яд на идиотите от Сони, но демонстрацията, която ни направиха във фирмата на това нещо направо ми скри шапката. :)

Link to comment
Share on other sites

Станахме двама, макар и все още много да ме е яд на идиотите от Сони, но демонстрацията, която ни направиха във фирмата на това нещо направо ми скри шапката. :)

Защо да те е яд?

Link to comment
Share on other sites

Полипропиленово лепило. Или лепило за велосипедни гуми.

 

 

Ще залепне ли от другата страна за метала?

 

 

Някой да се е засилил да си взима PSVR?

 

 

Аз също. Искам обаче първо да го тествам някъде преди да изръся 2000лв за играчки.

 

 

В България не се очаква да се появи официално преди Нова година. Иначе световната му премиера май беше днес...

Тази информация от къде е? Ozone го предлагаха на pre-order.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ще залепне ли от другата страна за метала?

 

  

 

Аз също. Искам обаче първо да го тествам някъде преди да изръся 2000лв за играчки.

 

 

Тази информация от къде е? Ozone го предлагаха на pre-order.

 

И аз искам да го тествам, за това питам дали някой преди това няма да си го купи :D

Озон го предлагаха, но от Сони казаха, че дата за БГ няма (догодина примерно). Вероятно поради малкият ни пазар. Иначе и аз съм се насочил към US/UK, според зависи кой кога ще си идва по празниците :D

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Като започнат да го продават, ще има демота или в Деком, или в някой от маркетите.

 

Къде си ги питал? Директно Сони?

Аз искам да видя демо преди да го купя, задължително. Притеснява ме, че ниската резолюция на очилата ще е дразнеща. Искам да видя и какви игри ще има, защото в момента само Driveclub е цяла игра. Другите са някакви кратки презентации, което е незадоволително на тая цена.

Link to comment
Share on other sites

Като започнат да го продават, ще има демота или в Деком, или в някой от маркетите.

 

Къде си ги питал? Директно Сони?

 

Аз искам да видя демо преди да го купя, задължително. Притеснява ме, че ниската резолюция на очилата ще е дразнеща. Искам да видя и какви игри ще има, защото в момента само Driveclub е цяла игра. Другите са някакви кратки презентации, което е незадоволително на тая цена.

 

От колега от друг фору. Ще цитирам направо:

 

 

 

Направо не ми се говори.....били сме планирани за втората вълна....цитирам нашето представителство от сони: "Разпространението на PlayStation VR е планирано като част от втората вълна, за която все още няма обявена начална дата."

 

Обаче бг online магазините бяха поставили месец октомври, и в нашия PS Store дето си е в левове имаше секция VR с две игри, която седя има няма 2-3 дни и незнайно защо изчезна. Съответно предполагам че и пулсар и озон (дето бяха написали месец октомври) са били лекинко подведени, ама какво от това. То не зависи от тях така или иначе, и в края на крайщата излизат несериозни баш те.

 

p.s. разбрах от един човек дето бачка в тая сфера, че май нямало да видиме PSVR 2016 за нашата мила родина, но не е от сони и не мога да гарантирам на 100%...обаче вече го допускам честно казано. frown.gif

Какво имаш предвид под ниска резолюция, че ще дразни?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Понеже ми е рано да ровя по правилници и закони - патрулките трябва ли да имат ГО или не? Хващам няколко патрулки без ГО, та се чудя да не са по друг ред?

 

Edit: МВР прави колективни застраховки за служителите и колите, като за колите е до определен материален интерес. Това намерих, но колко кореспондира със закона, не съм се ровил.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Някой да е виждал къде в Пловдив се продава такава вакум помпа за отпушване на канали? Преди имаше в Маркита, но вече и там няма.

 

8936454h.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...