Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Има ли конкретна характеристика, която оправдава цената на перални Miele, или плащаш по-скоро за име, отколкото за по-високо качество (както при много други марки)?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има ли конкретна характеристика, която оправдава цената на перални Miele, или плащаш по-скоро за име, отколкото за по-високо качество (както при много други марки)?

 

Същото е както ако зададеш въпроса за iPhone - да, много добри са, но със завишена цена, тъй като има и други съвсем нелоши марки на нормални цени. :)

Link to comment
Share on other sites

Пералните Миеле бяха преди 10 години, сега май и те нещо се окапазиха, иначе бизнеса е семеен и се държи на качеството

Link to comment
Share on other sites

Има ли конкретна характеристика, която оправдава цената на перални Miele, или плащаш по-скоро за име, отколкото за по-високо качество (както при много други марки)?

 

При МИЕЛЕ има смисъл. ВИНАГИ. 

Link to comment
Share on other sites

Лично не знам за друга пералня освен Миле /поне така им казват официалните представители/, която ПРАЗНА да е 130кг.

Една заредена кухня Миле или Миеле с отстъпките е около 9000лв., това само уредите. Но какви перални имат, направо роботи. Последната новост е, че имат отделни съдове за препарати за химическо чистене. Тоест пералнята има програми освен за стандартно пране и такива за химическо чистене. Отделно има модел, в който си сипваш праха за пране предварително, мисля, че по литър бяха за прах и 2 литра за омекотител или нещо подобно и тя сама си дозира. Съдомиялната и тя беше някаква извънземна с отделна решетка, а не кошница за съдове, защото в кошницата не се измивали добре /с това не съм съгласен, ама.../.

Имат щанд в Мол Галерия в Бургас и с кеф им разглеждах уредите около час. Единственото, което не ми хареса беше микровълновата - малка, малка... Не бих си я купил, със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Миеле продуктите предлагат качество на изработката и надеждност при продължително ползване. По-тихи са от конвенционалните перални.

 

За съжаление Много Миеле продукти в Източна Европа са с различно качество сравнени с тези на запад. Затова аз бих бил внимателен при закупуването им. Ако не ти се харчат толкова пари погледни какво предлагат Bosch, AEG, Whirlpool, и Siemens.

Link to comment
Share on other sites

Същото е както ако зададеш въпроса за iPhone - да, много добри са, но със завишена цена, тъй като има и други съвсем нелоши марки на нормални цени. :)

Не е. Имам тяхна прахосмукачка - коренно различна категория е от всякакви други, които съм имал. Съжалих че не изчаках преди време да си взема и пералня и сушилня тяхна.

 

Разликата в поддръжката им (т.е. customer service - хората, които вдигат телефона когато имаш проблем) между тях и да речем Самсунг или Индезит е като все едно да сравняваме поддръжката на Cooolbox с тази на Visio.

 

Последния пример: Имам прахосмукачка Бош (при майка ми) и една Миеле у нас. Като трябва да поръчам резервни торбички - тези дето са на сервизната карта на Бош просто ми затвориха телефона с думите "абе ние да не сме бюро информация бе, ходи в който си искаш супермаркет и си купи на Нитек"... дори нямах възможност да му обясня, че на Нитек точно са скапани и си искам оригинални. На миеле просто ме разпитаха най-любезно за модела и като казах че не помня, но съм я купувал точно от тях ме разпитаха за моите имена или телефон и успяха сами да намерят кой е модела и ми изпратиха торбичките. И нямаше моменти със сърдити лелки "ми що ми се обаждате да ми губите времето" при това дори ме спряха да търся аз какво съм поръчвал преди време, а не като други да ми се репчат как така се обаждам да поръчам нещо, а не съм си подготвил предварително всичката информация.

 

Който е на cooolbox знае за какво обслужване става дума.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нашите имат пералня Миеле, която доближава 20 години. Взета втора употреба преди 15-на години. Не е мръднала. Ремонтирана веднъж. Не знам за iPhone или какъвто и да е "smart"phone, който може да изкара толкова време...

Link to comment
Share on other sites

Доста завишени рекламни лафове и параметри + доста завишена цена (моделът може да се намери лесно за около $20).

 

П.П. Нали си наясно, че това нещо е само за приемане...и да, може да приемаш с него сигнал в целия си двор, както и с всеки друг подобен външен USB адаптер с подобен чип на Ralink, така че ако ти изнася курсa на долара 4 към 1, който са образували на оня сайт - взимай смело. :)

Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че всичките приказки са глупости, просто искам да разбера мога ли да си усиля сигнала с нещо такова, защото не ми се слагат серия рутери, нито пък ми се дават сериозни трицифрени суми за сериозен рутер.  

Link to comment
Share on other sites

сериозен рутер.  

 

Като този? :)

https://www.amazon.com/dp/B016EWKQAQ/?tag=10beasts-20

Знам, че е глупаво да го искам заради външния вид, но...искам го!

---

 

Благодаря за разясненията относно Миеле, нямам намерение да купувам, просто ми беше интересно дали наистина са подплатени с качество, или по-скоро са тип "Beats by Dre".

Edited by PSYCHOSIS
Link to comment
Share on other sites

То е ясно, че всичките приказки са глупости, просто искам да разбера мога ли да си усиля сигнала с нещо такова, защото не ми се слагат серия рутери, нито пък ми се дават сериозни трицифрени суми за сериозен рутер.

 

Можеш да усилиш приеманият сигнал в устройството, което ще приема. И ако бързаш - даваш 80 лева и го взимаш ; ако не бързаш - даваш на мен 35 лева и го взимаш след 20-30 дена. :)

Link to comment
Share on other sites

Като този? :)

https://www.amazon.com/dp/B016EWKQAQ/?tag=10beasts-20

Знам, че е глупаво да го искам заради външния вид, но...искам го!

 

Да - за такива неща говорим, само че за около 120$ мисля беше онзи АСУС, който МОмчил показа преди време да ни дразни, а май впоследствие си и купи. 

 

Някак си като за село ми идва ташкън... 

 

Можеш да усилиш приеманият сигнал в устройството, което ще приема. И ако бързаш - даваш 80 лева и го взимаш ; ако не бързаш - даваш на мен 35 лева и го взимаш след 20-30 дена. :)

 

Приемните устройства са не едно и няма как да усилвам 2-3 телефона, лаптоп и таблет, ако правилно те разбирам... 

Link to comment
Share on other sites

Радвам се, че най-после ме разбра. :)
 
Това може да го включиш примерно в лаптопа си или в компютъра си, но не и в двете едновременно, а за телефон изобщо забравѝ.
 

Driver Support: Windows 7, 98se, ME, 2000, XP 32 / 64, Vista 32 / 64, Linux and MAC OS

Note: This product does not support Win10 system

 
--------------------------------------------------------------------------------------------
 

https://www.amazon.com/dp/B016EWKQAQ/?tag=10beasts-20
Знам, че е глупаво да го искам заради външния вид, но...искам го!



Този Асус не ти ли харесва повече? :))

Link to comment
Share on other sites

Накратко проблемът ми е, че TP-Link-а на Близу "с двете антенки" не може да покрие достатъчно, да не кажа никак нуждите ми. Ако си си пил гинкобилобата - от хола горе не кара даже отпред до беседката. Респективно ми трябва нещо като туй с раздутите лафове, което да разпръсква силен сигнал наоколо - да кажем едно 50-60, а защо не и повече метра в радиус. Тия глупости за 10км хич няма да ги коментирам... 

Link to comment
Share on other sites

Разпръскването няма как да го направиш с приемащ адаптер (ако ме разбираш) - трябва ти или по-силен рутер, или репийтър, или access point (или рутер, работещ като AP).

Link to comment
Share on other sites

Ахем.....

 

Антената може да се ползва и за усилване на сигнала!

Може да се използва като заместител на Wi-Fi карта при настолен/мобилен компютър, безжична точка за достъп (AP/access point), и безжичен гейтуей (wireless gateway);

 

 

Иначе приемам всякакви предложения в приличен ценови диапазон. 200 лева за рутер обаче нямам и скоро няма да имам, тъй като на всичко отгоре и съединител сменям тия дни... 

Link to comment
Share on other sites

Накратко проблемът ми е, че TP-Link-а на Близу "с двете антенки" не може да покрие достатъчно, да не кажа никак нуждите ми. Ако си си пил гинкобилобата - от хола горе не кара даже отпред до беседката. Респективно ми трябва нещо като туй с раздутите лафове, което да разпръсква силен сигнал наоколо - да кажем едно 50-60, а защо не и повече метра в радиус. Тия глупости за 10км хич няма да ги коментирам... 

 

Читав FTP кабел със стоманен водач, пускаш го от сегашния рутер до беседката или местиш сегашния на място, където той ще покрива едната част, а на беседката слагаш един AP. От опит да ти кажа, че мрежа на голямо разстояние с един рутер, ако ще и 300лв. да е, няма да стане. Сака си кабел и туй то. Аз 120 квадрата етаж в кооперацията не можах да покрия нормално, без да има дупки, като съм го местил на 3 места проклетия рутер с 3 антени, като най-куриозното беше, когато го сложа в средата, където уж трябваше да пръска навсякъде, се получи така, че пуснат на пълна мощност в никоя от крайните точки на етажата, нямаше почти никой. Накрая - в единия край един рутер, от него до другия край кабел, там втори рутер и пълно щастие. Навсякъде интернет. Въртял съм всякакви рутери на цени до 150лв., като разликата в покритието от рутер за 30 до такъв за 130 - нулева. Една мама са. Естествено, по-скъпите рутер държат на гърч, но като покритие, никаква разлика. Предполагам си с TP-Link 841, който е един много приличен рутер и един AP след него ще направи чудо. Всичко останало е мъчение, проби и тра-ла-лата, като накрая пак ще стигнеш до кабел.

Link to comment
Share on other sites

Тествал съм, но не съм очарован. Ако е за браузване - стават горе-долу, но натовариш ли го пинга скача и започва да разкача. Не ме кефи, лично.

Link to comment
Share on other sites

Лъки, аз също го забелязах тоя момент - рутера ми на Жан Жорес е къмто 90 лева и пак в апартамента прави парчета с обхвата... Тамън дето викаш около 130 кв.м. - греди отсекъде, а се правеха сметки да лови на първия от третия етаж. Прави го, но с фърляне на боб и правилно разположение на планетите... Интересно, че не всяко устройство го хваща долу - телефонът ми успява, едни епълски истории не можаха... Общо взето дето викаш - ще се разнасят кабели насам натам... На село поне иммам опции бол за окабеляване. Може да те викна да помагаш...  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Това е най-лесното - отиваме и наливаме, опа окабеляваме :grin:  Кабелът си е кабел, каквото ще да е. Ако знаеш в апартамента що кабел отиде... 60 метра коаксиал и около 180 UTP. Отделно имам пачове между различни точки, където се предполага, че ще има принтери и т.н. Накрая пак нещо някъде ще трябва да се добавя, но поне съм съм дублирал всичко, та ще стане по един или друг начин, надявам се.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...