Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това е единственият начин - не един спам съм блокирал така - задължиха ги със закон да дават опция за спиране със STOP. Дотук единствено с МЕТРО не успях да се справя. Отговаряш на СМСа с тоя текст и край. Иначе успех с рекламите. 

Link to comment
Share on other sites

Това тия SMS-и на М-телците са най-досадни що се касае до прословутите им "безплатните тестове", дето не знам дали има някой дето им се връзва да ги решава.

Link to comment
Share on other sites

За последен път повтарям - никакви тестове не получавам и никакви реклами, с изключение на по някой СМС от МЕТРО по празниците. На всякакви подобни неща се отговаря със STOP и спират моментално. 

Link to comment
Share on other sites

Виден е прав. - пращаш си смс-а STOP и точка.

Ред. Винаги можеш да се обадиш на *88 и да искаш да спрат да ти пращат смс-и за fun&learn. Има си опция за черен списък.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Ок къде идва думата МИТ в мит с кренвирш?

 

Мит викат на тестеното изделие. Иначе е мит, че ядеш нещо читаво ако го купиш това...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Някакви идеи защо и до двете замунди няма достъп?

 

Снощи работеха и двете, сега наистина ги няма...изглежда доста притеснително и двете да изчезнат по едно и също време. ;)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Допълнение:

 

Към днешна дата най-популярният торент тракер в България - Zamunda.Net не работи.

 

Новините за любителите на пиратските филми, игри и програми не са обещаващи, защото не функционират и други родни торент сайтове.

 

Освен zamunda.net, от днес не работят и конкурентните тракери zamunda.se и zelka.org.

 

Към този момент arenabg.com продължава да функционира, но някои потребители се оплакват от по-бавно отваряне на страниците.

 

Причината за спирането на Zamunda.Net все още не е ясна.

 

Най-вероятната версия е сайтът да е станал жертва на масираната DDoS атака от 21 октомври, която предизвика сривове в достъпа до някои от най-посещаваните сайтове в света.

Атаката е определяна за най-мощната в историята, като за пръв път са били използвани и устройства от категорията на "Интернет на Нещата".

Целта на хакерите са били сървърите на доставчика на домейн имена DYN, а атаката е станала благодарение на бот-мрежата Mirai.

Блокирани са били сайтове като Twitter, Reddit, The New York Times, Fox News и още много други новинарски сайтове. Някои виждат конспирация, според която хакерите са искали да попречат на хората да прочетат изтеклите имейли на Хилъри Клинтън в Wikileaks, а според други са замесени руснаците.

Въпреки това, изброените по-горе сайтове вече са достъпни, а блокирането на другите български тракери близо 2 дена след това на Zamunda.Net не се вписва напълно в теорията за DDoS атаката.

Освен това Zamunda.Net работеше нормално на 21 октомври.

 

Другата основна версия предполага координирани действия на ГДБОП против торент сайтовете, като все пак този вариант е по-малко вероятен.

Link to comment
Share on other sites

Това и аз го прочетох одеве, но по времето когато е писано, е писано повече на предположения, базирани на статии от други новинарски сайтове.

 

Едит: Установи се какво е - проблем на хоста в Швейцария.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Срещу МТел на малката главна има магазин на Дефонсека. Там има подобни.

 

Аз да питам нещо - как мога да си запазя цялата история на ViberPC, като компа трябва да се преинсталира, но историята задължително трябва да се запази, ама задължително!

Link to comment
Share on other sites

Срещу МТел на малката главна има магазин на Дефонсека. Там има подобни.

 

Аз да питам нещо - как мога да си запазя цялата история на ViberPC, като компа трябва да се преинсталира, но историята задължително трябва да се запази, ама задължително!

Има коментар на Mike Richter1 стъпка по стъпка.

Link to comment
Share on other sites

Магазини Панда (евентуално).

 

Срещу Централни гробища имаше магазин и на Ритейл парк също.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си го? Изпълних всичко по бекъпа, но дали е пробвано и наистина работи.

Не съм го пробвал. Не ми се е налагало да пазя такава информация. Някой с опит да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Защо в България се ползва масово това недоразумение - Вайбър на фона на толкова много алтернативи?

 

Не ползвам вайбър, но предполагам, че е по същата причина, поради която над 90% от хората в България ползват единствено пощата на АБВ.

Link to comment
Share on other sites

Масовизъм и овчемислие. Единици са хората, ползващи алтернативи. Знаете ли кое е най-интересното? За бъговете са виновни операторите...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...