Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Коста НЕ РАБОТИ в събота ;) нито тая, нито някоя друга ;)

 

________________________

 

Цял стационар за чистене ти е 15лв... ако си донесеш само видеото ти е 10лв .... сам прецени кой е верния отговор ;)

Дъното, захранването, процесора и паметта са на 2 месеца. Няма да ги чистя:) А през седмицата работно време?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 до 18ч

 

_________________

Преди да ми я донесеш ми пиши у форума ;) ще имаш бонус (доста сериозна термопаста ще ти сложа)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ми по-добре като дойда да ти кажа, че съм аз :) Ще си сложа лепкащо листче - сложи от яката паста :)

То ти тая карта си я виждал .Когато дойдох да тестваме дали ще работи с друго захранване.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с правене на VPN-и и гнусния Avast? Понеже по някаква изкривена логика той реши да блокира интранет приложението, което правихме и почти набедих БТК че техния DSL прави парчета, когато ми дойде на акъла, че колеги се оплакваха от avast и реших да го спра и всичко взе че тръгна. Та идеи какво да направя, че "чичо Гошо" има прекалено много варианти и това, което пробвах не работи. (т.е. влезнах в настройките и се опитах да обясня по url и по IP да не ни блокира, но резултат нямаше - включен ли е avast-a и не се отваря, защо прецянява, че ще отреже достъпа на браузъра точно до нашия url не мога да се сетя)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли опит с правене на VPN-и и гнусния Avast? Понеже по някаква изкривена логика той реши да блокира интранет приложението, което правихме и почти набедих БТК че техния DSL прави парчета, когато ми дойде на акъла, че колеги се оплакваха от avast и реших да го спра и всичко взе че тръгна. Та идеи какво да направя, че "чичо Гошо" има прекалено много варианти и това, което пробвах не работи. (т.е. влезнах в настройките и се опитах да обясня по url и по IP да не ни блокира, но резултат нямаше - включен ли е avast-a и не се отваря, защо прецянява, че ще отреже достъпа на браузъра точно до нашия url не мога да се сетя)

Пробвай с друг браузър... кой ВПН ползваш?
Link to comment
Share on other sites

Не е до браузър, което е учудващо. И с chrome и с IE не работи. Дори след свързването на pptp-то ми изтри gateway-a та слагах на ръка route и пак не можех да стигна до сървъра освен ако не спра avast.

 

Учудващо е, че дори отворих порта да бъде достъпно на публичното IP и въпреки това пак не можеше да се отвори. Не знам какво толкова против има, но е учудващо упорит. А "приложението" не е нищо особено - старндартен html си е...

 

 

Пробвай с друг браузър... кой ВПН ползваш?

pptp че най-лесно

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Имам съмнение, че го прави, за да те накара да си сложиш Avast VPN(да, има и такава гадост). Ако можеш - махай аваста.

 

Много скоро балконът ми ще се превърне в нещо като това на снимката. Искам съвет за вентилатор за абсорбация, който да може да се постави в правоъгълна рамка - не искам да режа стъклата.

yutitsya-masterskaya-na-balkone--origina

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея къде изкупуват игри за плейстейшън 3. Щото искам да продам стотина диска, а не ми се занимава да ги продавам на дребно в нета.

Link to comment
Share on other sites

Явно не, ама търси дъска с по-дебела подплата... Та като ти я ударят в главата, да не боли много :lol:

 

Иначе - все тая от къде... Има във всеки хипермаркет поне по 2 модела. Гледай само да е с метално захващане отдолу, че тея пластмасовите са от ден до пладне. Провери тука - https://www.google.bg/maps/@43.614876,25.352047,3a,75y,60.05h,77.01t/data=!3m4!1e1!3m2!1sWIyXB-4LPzI7JbX2bl4xIw!2e0?hl=bg

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Ще купувам дъска за гладене за подарък до към 60лв.Някви идеи от къде мога да купя ? 

Преди 2-3 месеца взех една Тарингтън хаус от Метро, бая солидна и широка, малко на сърф прилича. Оказа се, че колкото е по-голяма и тежка, толкова се цени повече. 70 и някой лев беше, после я бяха намалили на 60-ина. Има контакт, едно дето държи жицата, едно за ръкави (много полезно било) и отдолу едно дето да редиш дрехи ли чорапи ли, де да знам.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря капачка за резервоар на Форд Фиеста MK IV 1.25 

 

В почти всяка бензиностанция "универсална"

 

42f5ee3148be75c4cc0fbec80b2b0743.jpg

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

pptp че най-лесно

Бягай от тоя боклук! Сериозно ти казвам! Във фирмата, един колега се мъчи да подкара такова чудо у тях, за да цъкаме broodwar в локалка и половината въобще не ни пускаше. Под Linux - с триста зора, под Windows - к§р. Без който и да е да може да открие обективна причина. Помъчи се повече с openvpn, мен ако питаш.

Link to comment
Share on other sites

Grimjaur, on 24 Jan 2015 - 07:13, said:Grimjaur, on 24 Jan 2015 - 07:13, said:

... Искам съвет за вентилатор за абсорбация, който да може да се постави в правоъгълна рамка - не искам да режа стъклата.

 

Ще споделя своя опит само като идея.

В банята имах правоъгълен отдушник с много здрава винкелова рамка и яки метални жалузи. Беше доста груб и затова при ремонта на банята оставих само рамката. Купих от Бриколажа един вентилатор с жалузи, квадратен корпус и заустване към кръгъл отвор. От сандвичов панел за интериорни врати изрязах правоъгълник по винкеловата рамка и в него направих кръгъл отвор за вентилатора. Във винкеловата рамка легна доста плътно и отделно уплътних със силикон. Стана перфектно, още повече, че жалузите командват и захранването на вентилатора и мога да го затварям, когато не се ползва.

За жалост такива вентилатори повече не съм виждал.

В тоя ред на мисли, ако е малко прозорче - вместо стъклопакет може да се сложи сандвичов панел и да се изреже кръгъл отвор, тъй като повечето вентилатори са кръгли.

 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Бягай от тоя боклук! Сериозно ти казвам! Във фирмата, един колега се мъчи да подкара такова чудо у тях, за да цъкаме broodwar в локалка и половината въобще не ни пускаше. Под Linux - с триста зора, под Windows - к§р. Без който и да е да може да открие обективна причина. Помъчи се повече с openvpn, мен ако питаш.

То си работи... след като спра Avast-a. Пробвах дори да пусна 80ти порт публичен и да се отваря отвсякъде - avast-a и него блокира.

Link to comment
Share on other sites

То си работи... след като спра Avast-a. Пробвах дори да пусна 80ти порт публичен и да се отваря отвсякъде - avast-a и него блокира.

А ако създадеш празно фолдърче в уеба и пробваш да го отвориш с работещ аваст? И него ли ще блокира?

Може просто да не му харесва да се отварят url-и съдържащи IP вместо Host

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...