Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Оффф малееее. Всичко описано е яко нарушение на закона и моментално отпада в съда. Може да го съдите тоя.

 

Иначе от чл 12 почват кой кога, как какво се прави на ОС.


Процедурите ги пише. Оисани са, всичко кога как да се правят протоколи, ала -бала -Всичко. Не е оставено да се правят свободни съчинения.

По въпроса за "домоупарвителя" ви - правите общо събрание, махате го, правите ревизия на парите - какво е събирал по тетрадка, какво е плащал по документи, наличност в касата. Ако го хванете ,че си е давал пари за някаква работа, а това не е гласувано от общо събрание го съдите да ги връща, съдите го за разликите в парите, може даже да обжалвате направени нераглемнтирани разходи. Обаче преди това трябва да направите всичко както си е - обава за общо събрание с протокол за поставянето ѝ, хубаво документирано събрание с подписи на съответните иделани части - в закона пише колко % е за да е легитимно, после протокол от решенията и новия с контрольора на касата го почвате - ревизия и гонене за парите. Реклама без пари не може да са ви сложили, сигурно прибира той парите - може да го налазите и за тях. Дай някъде на адвокат 20-30 лева за консултация с цялата ситуация, да ти каже какво точно да направиш, че да мине в съда акос е наложи тоя мошеник да го търсите за нещо.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Okay, мерси :) Само да добавя, как се изчислява кой, колко иде­ални части от об­щите части на сгра­дата има?

 

Всеки го има в нотариалния си акт и следва да го представи и да бъде записано от Управителя. Прави се една елемнтарна страничка - списък с имената и съответните проценти и ето лесно решение при провеждане на ОС и определяне на кворум.  

 

Няма относително - по закон максимум 2 години. Ако искате може да си домоуправител и 80, но на всеки 2 години трябва да се потвърждава с ОС.

 

Те много неща "трябва" по принцип в тоя живот. В нашия случай никой нищо не потвърждава на две години. От 2008 досега само веднъж сме гласували на ОС и то защото подменихме членове на ОС и КС. Хората не искат и да чуят за платен управител, както не искат и друг освен мен. Логично, след акто върша работа без пари...  

 

Слакър, ЗУЕС, като много други такива закони, е предимно пожелателен. Ако ти се падне да решаваш конфликти бързо ще разбереш.

 

==========================================

 

Процедурата по избор е проста - прави ОС с легален кворум, гласува се избор на Управител и съответно Управителен и Контролен съвет от трима души. 

Link to comment
Share on other sites

Да, яко е омазана тука работата и затова ми е малко като тъмна индия като чета, защото тук абсолютно нищо от описаните неща не се е случило. За сега ще обиколя съседите и да събера кой колко % има и след това почвам с официалните документи както трябва, защото тея % навсякъде ги искат и като не ги знам няма как да ги направя тези документи.

Link to comment
Share on other sites

Ами то реално ти трябват %-те от всеки вид апартамент, ако всички са еднакви. Не знам за каква сграда става дума. Но примерно в Тракия блоковете -  като знаеш, че единия е 3.67, всички над/под него по етажите са 3.67%, този до него е да речем 4.3% - всички над него са 4.3. Няма нужда да минеш през всички 8 апартамента, които са един и същи вид. Ако е някоя операция тип ново строителство, може и да има някои нестандартни решения и етажите да са различни, последния ако са мезонети да са друг% и т.н И тоава ще ти трябва от всеки поотделно да търсиш.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Да, яко е омазана тука работата и затова ми е малко като тъмна индия като чета, защото тук абсолютно нищо от описаните неща не се е случило. За сега ще обиколя съседите и да събера кой колко % има и след това почвам с официалните документи както трябва, защото тея % навсякъде ги искат и като не ги знам няма как да ги направя тези документи.

 

Караш ме тука да ровя, да сканирам...От следващия пост нататък почвам да таксувам по 5 лева/бири на отговор...

 

Намери си такава бланка, раздай на всеки (всъщност подобни работи винаги възлагай на касиерката) да попълни и нататък действаш ти:

 

 6N1O6RX.jpg

 

Ами то реално ти трябват %-те от всеки вид апартамент, ако всички са еднакви. Не знам за каква сграда става дума. Но примерно в Тракия блоковете -  като знаеш, че единия е 3.67, всички над/под него по етажите са 3.67%, този до него е да речем 4.3% - всички над него са 4.3. Няма нужда да минеш през всички 8 апартамента, които са един и същи вид. Ако е някоя операция тип ново строителство, може и да има някои нестандартни решения и етажите да са различни, последния ако са мезонети да са друг% и т.н И тоава ще ти трябва от всеки поотделно да търсиш.

 

Пак не позна. Ако са намесени гаражи в блока, както в нашия случай, може и два апартамента еднакви да няма като процент. Иама хора изобщо без гаражи и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Айдлъре, почни и да вникваш в прочетеното деееее. Писах как е в Тракия в множеството от блоковете - там какви гаражи, кви 5 лева. Няма и тавански. В нашия блок е точно така, като го пиша, а не сме единствения. Не знам при него какво е. Затова е написано "примерно в Тракия", не съм писал нявсякъде е така.

 

МОД ЕДИТ: ПРИМЕРНО НАВСЯКЪДЕ Е РАЗЛИЧНО! 

Link to comment
Share on other sites

Караш ме тука да ровя, да сканирам...От следващия пост нататък почвам да таксувам по 5 лева/бири на отговор...

 

Намери си такава бланка, раздай на всеки (всъщност подобни работи винаги възлагай на касиерката) да попълни и нататък действаш ти:

Мерси много, за бирите няма проблем ;) ама само да кажа, че при нас такова нещо като "касиерка" няма :(

Link to comment
Share on other sites

Кой събира ви събира парите за дължимите такси на входа и резервен фонд за ремонти? Кой води отчет? Дай да не размиваме повече темата - пиши ми на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Това на какво ви мирише, на преинсталиране или да пусна отново скенера, от вчера започнаха да ми излизат реклами на хрома като влезна във форума. И днес забелязах че С: ми се е препълнило имаше към 13гб свободно сега е 1,7гб . А хич не ми се преинсталира, че имам много програми за накичване, имам и Ghost ама пак трябва да кича програми, тоест цял ден на вятъра.

 

788252.jpg

 

788253.jpg

 

788254.jpg

Link to comment
Share on other sites

Младенски, свали си сега malwarebytes и направи един скан. Виж и за програми, на които не им е мястото в control panel-a на Вина и ги трий. Изтегли си също и TreeSize professional, за да разбереш коя е проблемната и пълнеща C папка.

Link to comment
Share on other sites

А ето какво се получи при рестарт и повторно сканиране, но С: пак си остана пълно.

 

788256.jpg

 

Обаче във C:/Windows/winsxs е пълно с това, над 11500 папки с милиони файлове.

 

788257.jpg

 

Също и в C:/Windows/assembly е пълно с това:  

Изобщо трябва ли да съществуват тези две папки, по няколко ГБ са

 

788258.jpg

 

Сега ще сваля програмите които ми предлагаш да пробвам, а всъщност те свободни ли са или трябва да ги търся с крак?


Ето резултата от първата програма, сега ще инсталирам и втората.

 

788276.jpg

Link to comment
Share on other sites

Направи диск клийнъп на дяла.

C:/Windows/winsxs - НЕ СЕ ТРИЕ. Няма да ти буутне системата. Там са файлове от пачове. Повече тук

 

C:/Windows/assembly - също :) It's used to store .net assemblies which can be shared between applications.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Ето го и резултата от втората програма, и тази папка winsxs е доста пълна, но и извън windows ми дава два файла доста големи? Как да постъпя в случая.

 

788287.jpg


Направи диск клийнъп на дяла.

C:/Windows/winsxs - НЕ СЕ ТРИЕ. Няма да ти буутне системата. Там са файлове от пачове. Повече тук

 

C:/Windows/assembly - също :) It's used to store .net assemblies which can be shared between applications.

 

Това добре, няма да трия, но как се прави клийнъп на дяла (диска) Ц-то е цяло едно SSD


Пуснах почистване на диска, и ми освободи 5,85мб е дефрагментиране да пусна ли?

Link to comment
Share on other sites

Има някакъв моднат вирус, който се разпространява с мейл в момента. В един момент, след рестарт модва всички разширения и дотам. Няма doc, няма pdf. Имаше туул, който оправяше нещата, но този туул не помага на последната версия на вируса.

Link to comment
Share on other sites

Има някакъв моднат вирус, който се разпространява с мейл в момента. В един момент, след рестарт модва всички разширения и дотам. Няма doc, няма pdf. Имаше туул, който оправяше нещата, но този туул не помага на последната версия на вируса.

Добре де, дай линк да го пробвам, че все по-малко място ми остава на Ц-то.

И може да е чрез мейл понеже малуера който инсталирах от време на време ми се появява прозорец, е точно навреме виж го.

 

788303.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ето го и резултата от втората програма, и тази папка winsxs е доста пълна, но и извън windows ми дава два файла доста големи? Как да постъпя в случая.

 

788287.jpg

 

Това добре, няма да трия, но как се прави клийнъп на дяла (диска) Ц-то е цяло едно SSD

Пуснах почистване на диска, и ми освободи 5,85мб е дефрагментиране да пусна ли?

 

Дефрагментиране няма смисъл (предполагма). Може да анализираш сам за да видиш дали ще си поиска.

Тези два файла къде са? Виж дали виждаш хайднати файлове/папки.

 

Аз бих свалил Hirens (последна версия) и да ползвам някой от антивирусните там да сканират на ниско ниво (без да ти е зареден Windows-а).

Link to comment
Share on other sites

Сега ще видя коя е последната версия на 7-цата да си я сваля, че това 8 - 8.1 и 10 хич не ми допадат като интерфейс и утре с голямата балтия ще се развартия, ама ще си направя Ghosta след като го накича с програмите.

Link to comment
Share on other sites

Говорят, че 8 и производните му вадят по-добра стабилност и бързина, но аз още не съм мигрирал. Рано или късно ще трябва да се метнем на 8 или 10ката, така че помисли :)

Link to comment
Share on other sites

8.1 работи съвсем прилично (за мен) и ся ви пиша от такава машина. Ако дъното го поддържа (по-точно всичките компоненти)... си е съвсем добър... 

Link to comment
Share on other sites

Младенски - пусни един сърч за файлове над 500 мегабайта да кажем, може да изкочи нещо което да знаеш, че не му е там мястото.

Сърчни също за .log .dmp и ги разчисти. След това на стъпки намали сайза за който търсиш и все ще изкочат файлите които ти пълнят диска :)

 

И аз с две ръце препоръчвам 8.1. Работи прекрасно. 

Link to comment
Share on other sites

Същите файлове са пръснати на всякъде в програм файлс и двете директории и в windows, юзърс абе на всякъде, всичко е тръгнало от някакъв плеър AVSVIDEO всякакви файлове с разширение .dat и .dat.old, ще се преинсталира.

Обаче 8-цата ми се вижда много дървена от към скин. Иначе предполагам че ще върви на компонентите от подписа ми:

 

GIGABYTE GA-990XA-UD3 / CPU AMD FX-6200 /3.8G/X6/AM3+UP-5.1GHz  /  Radeon HD 7850 2GB 256-bit GDDR5 PCI Express 3.0 x16 /   16GB CORSAIR Vengeance DDR3 1600Mhz /     FORTRON HE-500W /   Raynor Tower G1R Red /    Corsair Force 3 60GB SSD Sata3

 

Имам и още два въпроса.

1. Ако си копирам торент файловете и след преинсталиране ги поставя в съща папка и ги заредя всичките ще продължи ли да сийдва или има друг начин?

2. От биоса ССД-то на AHCI ли трябваше да се настрои за по-голяма производителност?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...