Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

И аз за Япония знам, но 1043 не е съгласен и от 13 нагоре не пуска. Евентуално с алтернативен трябва да го мъча, ама в момента не ми се занимава.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

И аз за Япония знам, но 1043 не е съгласен и от 13 нагоре не пуска. Евентуално с алтернативен трябва да го мъча, ама в момента не ми се занимава.

Пусни го на B стандарт само.

Link to comment
Share on other sites

На някой доставяли ли са му по спийди или еконт голяма стока. Говорим за 50+ кг. Дали има възможност да го качат до 3тия етаж или го оставят? Че за малки пакети как да е.. ама така...

Link to comment
Share on other sites

На някой доставяли ли са му по спийди или еконт голяма стока. Говорим за 50+ кг. Дали има възможност да го качат до 3тия етаж или го оставят? Че за малки пакети как да е.. ама така...

 

Обади се и ги питай. Обикновено в офисите и домовете доставят пратки с големина до....примерно на автомобилни гуми. Ако са по-големи ги пращат в централния им "офис", където имат доста повече място да съхраняват обемисти предмети. Аз поне на 2 пъти съм получавал доста обемисти и тежки неща точно в централата им, но пак си е на договорка с тях де, най-добре им звънни един телефон.

Link to comment
Share on other sites

На някой доставяли ли са му по спийди или еконт голяма стока. Говорим за 50+ кг. Дали има възможност да го качат до 3тия етаж или го оставят? Че за малки пакети как да е.. ама така...

 

Праща ли сме и сме получавали по Еконт шевни машини от порядъка на 120-180кг но задължително на европалет. и доставят до адреса но не и по етажите.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за отговорите. Въпросът ми беше свързан с покупка на хладилник от емаг, понеже ако го получи сестра ми, нито има къде да го остави, нито нищо. А то като ги знам колко са отзивчиви, нищо чудно да го свали и да го остави на улицата, затова питам :D

Link to comment
Share on other sites

Праща ли сме и сме получавали по Еконт шевни машини от порядъка на 120-180кг но задължително на европалет. и доставят до адреса но не и по етажите.

 

Както рекламират - доставка до врата, а не до адрес. На мен са ми качвали 3 чувала с храна за животни по 10кг., след като ми звъннаха и ми казаха, че са долу, а аз им казах, че ги чакам на врата горе. Качиха ги, леко с уморен вид, оставих им бакшиш. Звънни на ЕМАГ и ги питай, би трябвало до врата да качат. Ако не - Технополис. Те качват до врата, проверено няколко пъти, макар, че и техните правят опит да се скатаят.

Link to comment
Share on other sites

Носели са ми цял шкаф (жена ми го поръча от Vivre или нещо такова) Шкафа е малко по-висок от стол иначе на ширина и височина е като стол. Носели са ми и едно кресло при това човека успя сам да го качи...

Link to comment
Share on other sites

Е... На нас редовно ни карат тежки и едрогабаритни неща (конвектомати, тестомесачки, вакуум машини....)

Link to comment
Share on other sites

Да, това е пътя. Но внимавай с табелите или пусни читав GPS. Заради ремонтите на магистралата има объркващи табели. На Септември винаги има патрулка след прелеза и преди излизане от града - можеш да ги питаш.  След Радуил внимаваш, че пътя може да не е чистен много-много, ако е валяло скоро. Сложи си вериги задължително.

 

Вериги в багажника, имам предвид.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Правите събрание, за да изберете нов. След това се отива в общината с правилно оформения протокол от събранието и се вписва новия. 

Link to comment
Share on other sites

Дам. на макс. всеки 2 години трябвя да се избира. Дори да е стария, пак трябва да е през събрание, понеже "мандатът" е 2 години по закон.

Трябва ти да прегледаш закона за управление на етажната собственост. Там всичко си пише.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ако е вътрешен всичко е относително... Мен ме преизбират на 4 години  :laughing:

 

Когато нещата са вътрешни, може и да се прескочи общината, но е изключително важно да има читави протоколи от ОС. На практика протокола е най-важният документ. Задължително трябва да е подписан от избрания на събранието председател и съответния протоколчик.  

Link to comment
Share on other sites

Протокола си го съставяте вие. Няма нищо сложно и различно от всеки протокол от ОС. Намери си ЗУЕС в Гугъл, там 10000% ще откриеш и примерни протоколи от ОС на съсобственици.

 

Всъщност си купете една много приятна книжка, наречена ПОД ЕДИН ПОКРИВ - на мен ми я подариха като майтап. В нея почти всичко на тема етажна собственост е обяснено нагледно.  

Link to comment
Share on other sites

Ако е вътрешен всичко е относително... Мен ме преизбират на 4 години  :laughing:

 

Когато нещата са вътрешни, може и да се прескочи общината, но е изключително важно да има читави протоколи от ОС. На практика протокола е най-важният документ. Задължително трябва да е подписан от избрания на събранието председател и съответния протоколчик.  

Няма относително - по закон максимум 2 години. Ако искате може да си домоуправител и 80, но на всеки 2 години трябва да се потвърждава с ОС.

Okay, мерси :) Само да добавя, как се изчислява кой, колко иде­ални части от об­щите части на сгра­дата има?

Това си е от кадастъра информация :) Към всеки нотариален акт е описано, ти няма какво да изчисляваш

Link to comment
Share on other sites

ОС - общо събрание - събранието на входа, дето си домоуправител :)


Ще ти затретим - прочети Закона за управление на етажната собственост - не е голям нито сложен. Има си раздел избор на домоуправител и какво се прави.


Носи се в районното кметство протокола от общото събрание. Ако е стара сграда - вече трябва със старите събрания да имаш някъде описано кое жилище колко % идеални общи части.


Аз съм си вкарал всичко е excel - апартаменти със собственици, идеални части - печатам го тоя списък, като правя събрания и го ползвам да има къде да се подписват кой е бил и кой не.

Link to comment
Share on other sites

Ами стара сграда е, ама предния домоуправител беше "избран" доста интересно... Майка му мина с една тетрадка по апартаментите, събра някви подписи и т'ва беше от тогава нито събрания е имало, нито нищо, вече и входа не се чисти. Сложи една реклама на фасадата на блока (за която нито бе искано съгласие, нито се получават някакви приходи от етажната собственост) и т'ва беше. И общо взето на мен ми писна и искам да взема нещата в свои ръце. (описаните по-горе събития се случиха преди повече от 2 години, така че със сигурност му е изтекъл мандата)

 

Едит: иначе прегледах го закона, но там само пише кога и кой може да е управител, нищо не пише за това как се извършва самата процедура >.<

Edited by BlackGuardian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...