Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Туй е вече сложна задача. По принцип от бензиностанция ако купуваш - купуваш на зор и естествено каквото има. Общо взето в зоната на 40 лева би трябвало да се оправиш, като гледай най-вече веригите да се слагат лесно и да са поне средна хубост здрави. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сигурно ще ги приравнят към местната валута в момента на разпад и ще продължат да такусват.

Мен сега ми е интересно с колко се набутаха, хората теглили ипотечни кредити в Швейцарски франкове, като от в петък беше по-скъп от еврото.

Link to comment
Share on other sites

в момента имам нужда само от фуния.

 

а вериги дали има по бензиностанциите и има ли марки, които бихте препоръчали?

За вериги.В Метро има на прилични цени.Моите са от там и не ми се е налагало до сега да ги ползвам :D 

Link to comment
Share on other sites

Какво се случва със заемите в евро, при разпадане на EU?

 

Мен повече ме интересува какво се случва със заемите които са в лева при приемане на еврото  :grin: ще сме на далавера или ще ни влезе по-навътре ?

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

В метро на входа, мисля че може и да ти издадат временна на ЕГН-то, но не съм сигурен дали ие така. Иначе преди аз имах карта на ЕГН-то ми , която ползвах много време, но ми я беше направил вътрешен човек. Предпочитата да работят само с фирми, понеже и гаранции и т.н са по-малко проблемни с фирмите, отколкото с физ. лица

Link to comment
Share on other sites

Благодаря. Според on-line каталогът им има за по 30-ина лв.Някакви обикновени. Сега ще проверя в бензиностанцията до нас ;)
Ако някой се интересува от резултатът, да ми пише Лично Съобщение.

Поздрави и успешен ден

Link to comment
Share on other sites

Сигурно ще ги приравнят към местната валута в момента на разпад и ще продължат да такусват.

Мен сега ми е интересно с колко се набутаха, хората теглили ипотечни кредити в Швейцарски франкове, като от в петък беше по-скъп от еврото.

 

Преди няколко дена от банката се обадиха на един колега, да довнесе 160лв, защото има недостиг.

 

Мен повече ме интересува какво се случва със заемите които са в лева при приемане на еврото :grin: ще сме на далавера или ще ни влезе по-навътре ?

Би трябвало да ги обърнат по курса в момента. Друга бира е каква ще е лихвата и т.н.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Кой е бил толкова идиот, че да тегли във валута с която нямаме нищо общо? В евро е друга работа. Обвързани сме с него, но в швейцарски франкове...

Link to comment
Share on other sites

Моите познати с ШФ кредита, като ги питах защо взимат във франкове - ми по-ниска е лихвата. Ем ся да  го чукат у главата. С едно 30% е в повече. На мен задължителното ми условие при тегленето на ипотечния и при предоговарянето му после беше - кредита да е в лева. Има инфлация, заплатите се качват, кредита не мърда - само става по-лесно изплащаем. За 15 години знам ли какво ще стане - я ще махнат борда, а нещо ддруго, само по-евтин може да стане лева.

Link to comment
Share on other sites

То и в КТБ даваха повече от двойно по - високи на депозитите....

Нали не правиш сравнение между банка и валута?

 

Абе къде замината общата тема за игри в раздела Игри?

Link to comment
Share on other sites

Има ли в Пловдив магазин за резервни части за домашни електроурeди? Трябва ми в частност нов двигател за циркулационната помпа на миялна машина Indesit. Или в краен случай, къде могат да го пренавият? За един мотор не ми се хвърля цяла миялна...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Верно я няма "Какво да играем"

 

Незнайно как се беше озовала в изтрития раздел....върнах я. 

 

П.П Вероятно аз съм я изтрил по погрешка на 16.01, когато един бот се беше регнал във форума и за няколко часа пусна във всички раздели някакъв километричен пост с линкове към някакви арабски сайтове...половин час му ги трих от темите и сигурно тогава съм изтрил и тая тема без да искам, щото и в нея беше пуснал поста...

Link to comment
Share on other sites

Има ли в Пловдив магазин за резервни части за домашни електроурeди? Трябва ми в частност нов двигател за циркулационната помпа на миялна машина Indesit. Или в краен случай, къде могат да го пренавият? За един мотор не ми се хвърля цяла миялна...

 

Ето ТУК се намира магазина за резервни части, а ТУК пренавиват електромотори, предполагам и на други места, но аз това знам.

Link to comment
Share on other sites

Нали не правиш сравнение между банка и валута?

 

Не правя такова сравнение. Правя сравнение между хора с ниска финансова култура. Всъщност тя изцяло липсва при голяма част от хората. Набутват се по какъв ли не начин, при това доброволно.
Link to comment
Share on other sites

Не правя такова сравнение. Правя сравнение между хора с ниска финансова култура. Всъщност тя изцяло липсва при голяма част от хората. Набутват се по какъв ли не начин, при това доброволно.

 

Няма как всеки с ипотечен кредит да има диплома за финанси. Нали за това са уж кредитните консултанти. Днес курса е 1.95лв, но след 6 месеца или 1 година може пак да падне на 1.20лв, така че в края на периода има голяма вероятност пак да са на оферта с тази ниска лихва.

Link to comment
Share on other sites

Незнайно как се беше озовала в изтрития раздел....върнах я. 

 

П.П Вероятно аз съм я изтрил по погрешка на 16.01, когато един бот се беше регнал във форума и за няколко часа пусна във всички раздели някакъв километричен пост с линкове към някакви арабски сайтове...половин час му ги трих от темите и сигурно тогава съм изтрил и тая тема без да искам, щото и в нея беше пуснал поста...

Може и да се бъркам, ама не беше ли пинната тази тема. Някой който я е ползвал повече да каже.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...