Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Прахосмукачка-Karcher. В ценовия им клас за домашните модели, не съм видял до момента аналог на всмукателната им мощност.

 

Не всичко е всмукателна мощност. Има ги тези моменти като шум и филтриране на финния прах.

Link to comment
Share on other sites

Така е, шумни са. Финния прах го задържа хартиен филтър като на колите. За тиха стм виждал един модел Ровента, не можах да повярвам на ушите си.

Link to comment
Share on other sites

Така е, шумни са. Финния прах го задържа хартиен филтър като на колите. За тиха стм виждал един модел Ровента, не можах да повярвам на ушите си.

 

Аз редовно си спя докато се обира с прахосмукачката около мен и нито ме буди нито нещо чувам. Смятай

Link to comment
Share on other sites

Къде да си закарам лаптопа на ремонт? Както си работеше изведнъж се изключи и неще повече да запали.

 

Пиши на host, той може да ти помогне, ако не си се чул с него :)

Link to comment
Share on other sites

Имам няколко въпроса. Най-сериозният от тях - може ли някой да препоръча добър кожен или алерголог в Пловдив, че се боря с нещо което вече 3-ма доктори не могат да разберат какво е ? Смисъл лекуват го, ама ефекта е кратък.
По-несериозните въпроси - някой може ли да ми каже защо не ми отваря mail.bg през mozilla, а през chrome си работи както си трябва. И също през mozilla не иска да ми влезе в профила в зелката, а през chorme този проблем го няма.

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Пробвах. Махнах Adblock-a все същото. A искам да ползвам тая Mozilla,че се оказа че ми работи по-добре от Chrom-а, колкото и да го харесвам последния.

Link to comment
Share on other sites

За кожен лекър.Има една докторка в кожния диспансер до кино въстаник.Бях ходил при нея преди 3-4 години,че имам проблеми с кожата.За жалост не мога да се сетя какво й беше името :( 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

За кожен лекър.Има една докторка в кожния диспансер до кино въстаник.Бях ходил при нея преди 3-4 години,че имам проблеми с кожата.За жалост не мога да се сетя какво й беше името :(

ЛекАр е :D

Link to comment
Share on other sites

Пробвах. Махнах Adblock-a все същото. A искам да ползвам тая Mozilla,че се оказа че ми работи по-добре от Chrom-а, колкото и да го харесвам последния.

Пробвай макстон и ще се шашнеш

Link to comment
Share on other sites

Имам едно лостче в ляво от кормилото като го натисна в едната страна мига някаква стрелка на таблото, а на другата - друга стрелка. Не мога да разбера за какво точно е?

Link to comment
Share on other sites

Имам едно лостче в ляво от кормилото като го натисна в едната страна мига някаква стрелка на таблото, а на другата - друга стрелка. Не мога да разбера за какво точно е?

Вика му се мигач. Не е лошо да го използваш от време на време.

 

В случаят обаче мисля е тези които са за паркиране. Ако паркираш като българин, да можеш да маркираш колко стърчиш в платното. В тъмното да се забелязваш по от далече.

Link to comment
Share on other sites

Изкърти го тогава и спри да спамиш из целия Форум. 

 

=================

 

Коста, недей брат, че сега ще почнат едни философски разсъждения... Да се мъчат с боклуци като им е мерак. 

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос - що за термодвойка се ползва в дигиталните термометри? Не мога да ровя в Гошо, ограничен съм откъм нет.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай макстон и ще се шашнеш

Благодаря за съвета. Инсталирах го, с него нямам проблеми с логването. Ще го ползвам. И наистина изглежда, че работи много добре (не че съм големия специалист де, ама чисто потребителски)

Link to comment
Share on other sites

И не само ;) да не говорим че всеки може да си има профил и да си щрака на воля... (ако не само един човек ползва компа)... и на всеки паролите и фаворитите се пазят ... абе мед и масло си е положението. 

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос - що за термодвойка се ползва в дигиталните термометри? Не мога да ровя в Гошо, ограничен съм откъм нет.

Гадна и евтина. Такава, за която половин градус е в рамките на допустимото отклонение да им го нажмуля... как досега един качествен електронен термометър не видях, а съм купувал поне 2 броя от по над 100лв. Хубаво, че беше Виден да ме запаси с живачни...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм човек, който разбира от каране и гуми и такива галоши никога не бих си сложил на колата! Гумите на едната ми са Контиспортконтакт, на другите са Kumho Ecsta SPT и ако се качиш да те повозя ще разбереш какво е това истинска гума! Но ако ще вали сняг ще слагам зимните така, че ако има хубав сняг може и до хижа Здравец да те попързалям.

 

https://www.facebook.com/video.php?v=786328791449455&set=vb.498435820238755&type=2&theater

 

За това няма да ти помогнат никви гуми. Много шибано нещо е това "черния лед"

Link to comment
Share on other sites

На лед помага само каране в стил "пияна маймуна" :) Абсолютно плавни движения. Не е проблем да се кара и със 130, проблем е да се спира и завива. Интересното в случая е обаче, че при температури под -20, -30 ледът вече не е толкова хлъзгав и се кара нормално върху него.

Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос - що за термодвойка се ползва в дигиталните термометри? Не мога да ровя в Гошо, ограничен съм откъм нет.

На така поставен този въпрос, няма как да му се отговори.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Имам въпрос - що за термодвойка се ползва в дигиталните термометри? Не мога да ровя в Гошо, ограничен съм откъм нет

 

На така поставен този въпрос, няма как да му се отговори.

 

Полупроводников и му се мери напрежението, затова и не може да се очаква някаква точност до десета, т.к. и опорния източник също е температурно зависим в малка степен, но достатъчна за една грешка от градус.

Edited by бат Ицо
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...