Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Че то е написано:

1. ...са длъжни да освободят достатъчно място на пътното платно

2. при необходимост и да спрат

 

Както си го описал, единственият начин да осигуриш място е да преминеш през моста и едва тогава да направиш място.

Както и направих, макар и километър по-късно, когато отново ме застигна. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе кво направиха с тоя хром.Компа ми почна да сече много здраво като отварям нова страница :( Някви идеи как мога да го излекувам :D 

Link to comment
Share on other sites

Абе кво направиха с тоя хром.Компа ми почна да сече много здраво като отварям нова страница :( Някви идеи как мога да го излекувам :D

link

Link to comment
Share on other sites

Прахосмукачка - с или без торба?

Всичко опира до модела. При прахосмукачките, най-големия проблем е загубата на всмукателна мощ с течение на времето. Аз взех на Миеле с торба и всички хора казват, че загуба на мощ почти няма, дори с пълна торба. При други има и постоянно трябва да сменяш торбичките. Самоче торбичките за Миелето са по 21лв за 4бр, като на 4 има и един филтър, който трябва да сменяш. Има и заместители, но не е ясно какво правят, а и не бяха много по-евтини.

 

Тези без торба също са хубави, но от тях гледах Dyson DC39 само. 1200лв е в Техномаркет предния модел (DC37).

 

Не мисля, че има сигурен начин да провериш, освен с познати, които ги имат, защото в магазините ти дават само да ги пуснеш на ръка да видиш колко смучат, не може да изчистиш нещо. Което...просто не ти върши работа.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Всъщност най-важния въпрос е: какво ще чистиш и доколко би ти бил проблем шума? Защото ако нямаш котка или някакви килими с дълъг косъм и не ти е проблем шума - вземи си като нашия БОШ за няма и 200лв и си готов. Онази като казах че ще я сменям, момичето дето ни чисти взе да мрънка че тя си я била харесвала и много добре била работела, а на други места където ходела имали разни много "fancy" прахосмукачки дето не работели и наполовина толкова добре като БОШ-а

Link to comment
Share on other sites

Абе кво направиха с тоя хром.Компа ми почна да сече много здраво като отварям нова страница :( Някви идеи как мога да го излекувам :D

Видях, че вече са ти пуснали линка с фикса :) И аз скоро го ползвах този фикс, въпреки удобствата на хрома с които бях свикнал.

Link to comment
Share on other sites

А някой ще ми отговори ли за калъфите за диван? Ясно, че за осигуровките никой нищо не мое да каже, ма поне женените мое да споделят идеи и опит. Че в бг-мама не ми се рови.

Link to comment
Share on other sites

А някой ще ми отговори ли за калъфите за диван? Ясно, че за осигуровките никой нищо не мое да каже, ма поне женените мое да споделят идеи и опит. Че в бг-мама не ми се рови.

 

Шиене по размери/поръчка?Аз така направих кожени (прецакани подлакътници), защото кучето на предния собственик ги беше изяло - буквално).

 

ЕДИТ: Дам и аз мисля бях гледал в JYSK някакви, но да вметна, че еластичните не са много оферта (според мен). След време ще се загуби еластичността от много сядане/ставане и други процедури :D и започват да седят като разтеглени/раздърпани (предполагам и при прането трябва да се внимава).

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Чичо Гошо що не си го питал? Ей ти на http://olx.bg/universalni-elastichni-kalfi-za-divani-bez-pretapitsirane-i23436123Освен това може на JYSK да провериш.


А когато дойде време за нов диван - правят се със сваляема дамаска, с цип. И когато има нужда сваляш и в пералнята.

Link to comment
Share on other sites

В JYSK няма. Гугъл го питах, затова казах, че търся нещо, което да не е 100лв/бр начална цена. А масовите предложения са именно такива...Че и по-скъпи. Най-вероятно ще се шие по поръчка.

Link to comment
Share on other sites

А някой ще ми отговори ли за калъфите за диван? Ясно, че за осигуровките никой нищо не мое да каже, ма поне женените мое да споделят идеи и опит. Че в бг-мама не ми се рови.

 

Какво по-точно още искаш да ти се каже за осигуровките? 

Link to comment
Share on other sites

Значи да ти поясня как точно стоят нещата - осигуровките ти за декември, примерно, се дължат за плащане до 25 януари. След това работодателят ако не е платил, влачи лихви. Това важеше и за ДДС, но го махнаха. Най-важно е да са декларирани надлежно и навреме. Ако си сигурен, че са платени и имаш налични платежните документи, то някои от нещата (ДЗПО, ДОО) може да ги видиш отразени чак февруари. След като имаш платежни документи и ако плащанията ти са извършени правилно (защото пак върнаха различните сметки и кодове), то не се притеснявай. Ако пък е сгрешено нещо плащането, но документите ти са подадени навреме, то ще платиш някакви стотинки лихва. По-подробно не мога да ти го кажа, защото не знам кой ти е работодател и как се осигуряваш.   

Link to comment
Share on other sites

В JYSK няма. Гугъл го питах, затова казах, че търся нещо, което да не е 100лв/бр начална цена. А масовите предложения са именно такива...Че и по-скъпи. Най-вероятно ще се шие по поръчка.

 

А цените на дамаските проверил ли си? Освен ако не се запретнете сами да си ги разкроите и ушиете, не виждам да направите някаква значима икономия. Интересно Младенски колко потаен е по тази тема, а в другите - активен :)

Link to comment
Share on other sites

Ако си платил правилно и си имаш платежните, не виждам повод за притеснения. В крайна сметка ако толкова те притеснява иди на място и провери. 

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми даде активатор за Уиндоус 8.1про, който ползва и в който е сигурен, че ми пламна главата да чета във всеки коментар за вируси.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...