Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ред. Какво са заваръчно-поялните моливи?

Най-обикновен, високотемпературен припой с флюсова обмазка....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам много сериозен въпрос.Живот и здраве след седмица заминавам да уча в Англия.Искам да питам как стои въпроса там с пиратството?Ще мога ли да влизам в замунда,песни от data-ta...следят ли много за такива неща...пък и ще ползвам университетския интернет :D Знам че в Германия много строго ги следят,една приятелка дори я глобиха 400 евро за изтеглена от интернет песен :blink: :ph34r:

Най - добре е да си оставиш един работещ компютър в Бг и да използваш vpn към него за да си сваляш торентите. По - добър вариант е обаче да пускаш да се свалят на него. Повечето известни клиенти поддържат уеб интерфейс. След като се свалят можеш да ги прехвърлиш отново с използването на vpn. Другият вариант е да пуснеш уеб сървър на машината и с използването на криптирана връзка да си ги изтегляш.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

скоро мисля да мигрирам от Мтел към Виваком на тарифен план Unicall L с опция за запазване на номера.Може ли някой,който вече е на тази тарифа(или поне има сигурна информация) да каже как са нещата с безплатните минути...Примерно на Unicall L имам 480+480 минути към Виваком и 120+120 към другите мобилни оператори...Да кажем,че звъня на абонат на Виваком-минутите,които изговоря,към кои ще се таксува-към тези 480 за Виваком или към 120-те към други оператори.Питам,защото мислех да минавам на идентичен такъв план на Мтел,но се оказа,че при тях дори да звъниш на някой от същата мрежа първо ти взима от минутите към всички оператори и чак след като те се изчерпят те прехвърля към включените за Мтел.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай го през компютър - изчистване на цялата памет, преформатиране и инсталиране на нов софтуер. А ако опишеш какъв точно е проблема..Щот може да си го млатнал с гумен чук - пак е софтуерен проблем...

 

Проблема е, че при опит да се инсталират карти, говорейки по телефона, зяпайки колежката, гледайки форума, форматирах вместо картата устройството. След това, при ъпдейт, доста неща се качват, но явно и някои липсват, защото устройството не проработва. Тръгва, хваща уж сателит, ама не показва нищо на картата.

От Гармин любезно ми предложиха, да го пратя до Англия, да платя 40 паунда и щели да ми решат проблема. Този вариант някакси не ме устройва... Искам да взема от някой оригиналния софтуер и да го копирам просто. За тази цел ми трябва някой с абсолютно същия модел, което не би трябвало да е чак такъв проблем, ама.......

Link to comment
Share on other sites

Отвориха ми се без проблем.

 

Starting Nmap 5.51 ( http://nmap.org ) at 2011-09-17 14:13 EEST
Nmap scan report for laptop.bg (91.215.216.134)
Host is up (0.0038s latency).
rDNS record for 91.215.216.134: laptopb.icnhost.net
PORT   STATE  SERVICE
80/tcp closed http

 

Точно, щях да едитна поста си, че вече работи нормално.

 

Starting Nmap 5.51 ( http://nmap.org ) at 2011-09-17 14:59 EEST
Nmap scan report for laptop.bg (91.215.216.134)
Host is up (0.0042s latency).
rDNS record for 91.215.216.134: laptopb.icnhost.net
PORT   STATE SERVICE
80/tcp open  http

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

[root@//--// ~]# nmap laptop.bg

 

Starting Nmap 4.11 ( http://www.insecure.org/nmap/ ) at 2011-09-17 15:29 EEST

Interesting ports on laptopb.icnhost.net (91.215.216.134):

Not shown: 1664 closed ports

PORT STATE SERVICE

1/tcp open tcpmux

21/tcp open ftp

25/tcp open smtp

26/tcp open unknown

53/tcp open domain

80/tcp open http

110/tcp open pop3

111/tcp open rpcbind

143/tcp open imap

443/tcp open https

465/tcp open smtps

623/tcp filtered unknown

664/tcp filtered unknown

993/tcp open imaps

995/tcp open pop3s

3306/tcp open mysql

 

Nmap finished: 1 IP address (1 host up) scanned in 1.765 seconds

Link to comment
Share on other sites

Асасине...днес мислих над твоя въпрос...А ти освен ОС на гармина карти качваш ли? Щото ако не качваш, няма как да ти покаже..

Link to comment
Share on other sites

търся задна капла за планинско колело - здрава и евтина, препоръчайте ми по-евтин магазин от този на drag на бул. Руски?

Потърси в mtb-bg.Все ще има някой от Пловдив който продава капла.

Link to comment
Share on other sites

В мтб-то не е толкова голяма вероятността да намериш пловдивчанин, продаващ капла. Ако имаш кола - можеш да идеш до завода на Макском, също и на бул. Македония е Богдан (магазин BGbike). Принципно сред пловдивските магазини той май е най-малко зле. Също и на Данаил Николаев имаше един магазин, където продаваха евтинджоси. Надявам се, че си даваш сметка, че за евтина, няма да е кой-знае колко здрава? Щото по моите критерии една сравнително хубава наплетена капла почва от 100-150 лева.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

нямам кола, а за 200 лв ще си взема ново колело. Не карам професионално, така че капла за 100 лв е изключен вариант, още повече за 150. Но ще се възползвам от 1 от двата магазина, който си посочил : )

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Онзи магазин Лидер ("Накъде летим, тате?") на бул. Руски не е ли в играта? Може би имат и части там. Всъщност би трябвало да имат и части там...

Link to comment
Share on other sites

на края на Руски, преди "6-ти Септември"? Той е на Drag до колкото знам и смятам, че там продават доста скъпо. Ако не съм прав - там ми е най-близо. Просто умишлено го избягвам

 

BTW по проблема, за който поисках от вас помощ по-рано, свързан с тротоара по който минават коли и ми подават звуков сигнал да се преместя, щот (разбираш ли) им преча, пък аз съм си на тротоара, писах на Plovdiv 24 и по техни думи - те са се свързали с кметицата на район Централен, която казала, че щяла да огледа, цитирам "още същия следобед".

Link to comment
Share on other sites

Защо да ме мързи бе човек? В коментарите на колеги от форума пишеше, че нищо няма да стане, ако нямам връзки - потърсих връзки в Plovdiv24, защото имам наблюдение, че когато си заслужава, се свързват с необходимите органи.

Ако ме мързеше изобщо нямаше да се занимавам да питам как да постъпя, не мислиш ли?

Link to comment
Share on other sites

На Руския пазар, най-накрая в дясното хале има двойни капли по 15лв.

Същите по магазините са с 10-15лв. отгоре. Те всъщност от там ги зареждат.

 

полезно, благодаря

Link to comment
Share on other sites

на края на Руски, преди "6-ти Септември"? Той е на Drag до колкото знам и смятам, че там продават доста скъпо. Ако не съм прав - там ми е най-близо. Просто умишлено го избягвам

Лидера (който спомена RaptoR-а) е преди моста на Герджика от лявата страна, до Викиват.

Link to comment
Share on other sites

Имам нужда от услуга. Засичал съм няколко потребителя тук които живеят в САЩ. Въпросът ми е насочен към тях. Има ли възможност да поръчам лаптоп на ваш адрес който след като го получите да препратите на друг адрес в САЩ? Цялата процедура е понеже dell.com имат някаква много странна процедура когато изпращат до адресът който използвам. Адресът е на американските военни пощи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...